Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Miało być tak dobrze, dlaczego jest tak źle

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 04 czerwca 2021 16:45

altŻużlowcy Zdunek Wybrzeże mają za sobą połowę spotkań w rundzie zasadniczej. Wyniki gdańskiej drużyny są o wiele poniżej oczekiwań. W tym sezonie miało być dobrze jak już dawno nie było, a jest gorzej niż w ostatnich latach.


To miał być ten sezon, w którym gdańska drużyna miała powrócić do Ekstraligi. Po odjechaniu przez Zdunek Wybrzeże połowy spotkań w rundzie zasadniczej z dużym prawdopodobieństwem, prawie pewnością można powiedzieć, że gdańszczan zabraknie w play off. Z pewnością wyniki gdańskiej drużyny są olbrzymim rozczarowaniem. Zespół, który był typowany do awansu, a przynajmniej zaliczany do grona głównych kandydatów do walki o awans raczej nie załapie się do play off, a przy bardzo złym układzie będzie walczył w barażach o utrzymanie w e-Winner 1. lidze. Miało być tak pięknie, więc dlaczego jest tak źle? Poniżej moja subiektywna opinia.


Menadżer

Dla wielu pierwszą osobą do obwiniania jest Eryk Jóźwiak. Spora część kibiców domaga się zmiany prowadzącego gdańską drużynę. Czy słusznie? Po ogłoszeniu składu Zdunek Wybrzeże nie brakowało ochów i achów, zachwytów nad składem jaki udało się zebrać gdańszczanom. Przed sezonem dziennikarze, niżej podpisany również, wielu fachowców typowali gdańską drużynę jako jednego z faworytów do awansu. Jak się okazuje chyba wszyscy nie znają się na żużlu. Eryk Jóźwiak może nie prowadzi drużyny idealnie, ale raczej jakichś większych błędów nie popełnia. Stara się ratować wyniki spotkań rezerwami taktycznymi. Punktów za zawodników nie będzie jednak zdobywał.


Seniorzy

Siłą gdańskiej drużyny miała być czwórka seniorów. Z tej czwórki najmniejsze pretensje można mieć do Wiktora Kułakowa, który jest najskuteczniejszym i najrówniejszym zawodnikiem Zdunek Wybrzeże. Rosjanin nie notuje poważniejszych spadek, chociaż w Gnieźnie i dwumeczu z Arged Malesą mógł wypaść lepiej. Jakub Jamróg jest najbardziej walecznym jeźdźcem gdańskiej drużyny, ale oprócz świetnych spotkań notuje wpadki, tak jak w meczach z Polonią i Arged Malesą w Gdańsku. Większe wahania notują Krystian Pieszczek i Rasmus Jensen. Duńczyk w poprzednim sezonie przyzwyczaił wszystkich, że w każdym meczu miał jeden słaby wyścig. W tym sezonie jest podobnie. Poważną wpadkę Ramus zaliczył w konfrontacji z Orłem. Dla wielu kibiców jednym z głównych winowajców słabych wyników gdańskiej drużyny jest Pieszczek. Po kilku upadkach część dziennikarzy i kibiców zaczęła zarzucać mu teatralne upadki. Zdaniem niżej podpisanego niesłusznie. W kilku sytuacjach wykluczenia wykluczenia "Krychy" można uznać za dyskusyjne. na pewno jeździ słabiej nie chociażby rok temu, ale nie można na niego zwalać całej winy za słabe wyniki.


U24 i juniorzy

Przyczyną słabych wyników Zdunek Wybrzeże jest postawa zawodników U24 i juniorów. Zawodnicy tych dwóch formacji zawodzą i to mocno. Z siedmiu meczów tylko w dwóch spotkaniach gdańszczanie w formacjach U24 i juniorzy byli lepsi od rywali. Tak było w Tarnowie i z Polonią w Gdańsku. W pozostałych meczach wygrywali rywale. O ile z Orłem było tylko 8:11 to w pozostałych czterech spotkaniach gdańszczanie w tych dwóch formacjach byli gorsi od rywali o 10 i więcej punktów. Z Arged Malesą Zdunek Wybrzeże licząc punkty juniorów i zawodnika U24 w dwumeczu przegrało 11:35! Tak słaba postawa tych formacji powoduje, że praktycznie nieomylni musieliby być czterej seniorzy.

Patrząc na dyspozycję gdańszczan trudno być optymistą przed drugą częścią sezonu. Zdunek Wybrzeże czekają cztery wyjazdy i 3 mecze u siebie. Bez skuteczniejszej jazdy juniorów i zawodnika U24 nie ma co marzyć o wygranych. Wszystko wskazuje na to, że sezon można już dziś uznać za stracony. Spadek gdańskiej drużynie nie grozi, "Na szczęście w lidze jest Unia Tarnów" można usłyszeć na trybunach od zawiedzionych kibiców. Nie można jednak wykluczyć, że sezon w Gdańsku szybko się nie skończy, bo jazda w barażach, ale tych o pozostanie w eWinner 1. lidze, to wcale nie jest taka nierealna wizja.


W sobotę Zdunek Wybrzeże w Łodzi zmierzy się z Orłem. Porażka ostatecznie wykluczy gdańszczan z play off. Wygrana da jeszcze cień szansy na pierwszą czwórkę.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież