Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus...
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Przełajem przez Park Reagana

W Parku im. R. Reagana przez dwa dni toczyła się rywalizacja o mistrzostwo Gdańska w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach wystartowało ponad 1000 uczniów i uczennic z gdańskich szkół.



Przez lata sztafetowe biegi przełajowe odbywały się na boisku przy ul. Grunwaldzkiej. W związku z pracami przy budowie Centrum Sportu Młodzieżowego GOKF w tym zmieniono lokalizację. Po raz pierwszy sztafetowych mistrzów Gdańska w biegach przełajowych wyłoniono w Parku im. R. Reagana. Przez dwa dni w sześciu biegach wystartowało ponad 1000 uczniów z gdańskich szkół. Dziewczęta biegały na dystansie 10x600 m – szkoły podstawowe i 10x800 m gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Chłopcy rywalizowali na dystansie 10x800 m – szkoły podstawowe i 10x1000 m gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.


alt



W rywalizacji szkół podstawowych najlepsze okazały się sztafety Szkoły Podstawowej nr 81. Dziewczęta wyprzedziły koleżanki z "czterdziestki ósemki" i "osiemdziesiątki". Chłopcy finiszowali przed reprezentantami "dwunastki" i Szkoły De La Salle.


alt



Na podium wśród gimnazjów wśród dziewcząt i chłopców stawały te same szkoły tylko w różnej kolejność. Najlepszą gimnazjalną sztafetą dziewczęcą okazała się reprezentacja Gimnazjum nr 33, która wyprzedziła uczennice z "szesnastki" i "piętnastki". W biegu chłopców pierwsi linię mety minęli uczniowie "piętnastki" pokonując sztafety Gimnazjum nr 16 i Gimnazjum nr 33.


alt



Wśród szkół ponadgimnazjalnych na podium stawali reprezentanci czterech szkół. Zarówno wśród dziewcząt i chłopców pierwsze miejsce zajmowały sztafety LO 12, a drugie lokaty LO 5. Wśród dziewcząt trzecie były uczennice LO 2, a wśród chłopców reprezentanci Conradinum.


alt



Dziewczęta
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
(23 sztafety)
1. Szkoła Podstawowa nr 81: Karolina Kundo, Oliwia Wac, Julia Blachowska, Ewelina Kowalczyk, Kaja Olędzka, Maria Stola, Paulina Gronau, Weronika Zakrzewska, Aleksandra Szypryt, Maja Koenner, Kinga Dmochowska.
2. Szkoła Podstawowa nr 48: Zuzanna Lemke, Martyna Kosidło, Agnieszka Szyszło, Katarzyna Świniarska, Lena Zastawny, Nina Zastawny, Julia Lichnerowicz, Angelika Płotka, Oliwia Karwowska, Patrycja Terech, Agnieszka Kruk.
3. Szkoła Podstawowa nr 80: Julia Pińska, Agata Błaszkowska, Natalia Kuncewicz, Zuzia Czaja, Julia Zambrzycka, Kasia Szewalje, Zosia Rogożyńska, Ania Pettke, Amelia Kawlewska, Hania Rzepka, Magda Pińska, Zosia Ochnik


Gimnazjada (17)
1. Gimnazjum nr 33: Barbara Werc, Martyna Sumisławska, Maja Stolarska, Martyna Borajdowska, Kalina Posańska, Agata Sidorkiewicz, Aleksnadra Adrianowska, Aleksandra Morawska, Ada Redwanz, Matylda Turska.
2. Gimnazjum nr 15: Aleksandra Domżalska, Julia Kurowska, Natalia Szechniuk, Paulina Sławińska, Valentyna Iakovenko, Joanna Hildebrand, Nicola Granica, Zuzanna Stachowska, Kamila Ziółkowska, Wanessa Kulik, Wiktoria Rąbała.
3. Gimnazjum nr 16: Katarzyna Barnik, Sophie Greig, Natalia Lijewska, Dominika Żeromska, Nikola Sadło, Agata Salnik, Antonina Chrząszcz, Maria Zaporowicz, Gabriela Leśniak, Marcelina Franczuk, Monika Dunajska, Oliwia Gojrzewska.


Licealiada (11)
1. Liceum Ogólnokształcące nr 12: Sandra Glander, Daria Szewczyk, Anna Michniewicz, Natalia Bulczak, Sylwia Bulczak, Dagmara Groth, Adrianna Litwin, Natalia Huniewicz, Aleksandra Szymerowska, Klaudia Wachler (rezerwowa).


alt



2. Liceum Ogólnokształcące nr 5: Zuzanna Romanowska, Magdalena Sięcka, Iga Skorupska, Agnieszka Łuczkowska, Anna Leśniewska, Julia Jung, Klaudia Grelewska, Aleksanra Dudij, Zuzanna Suchcicka, Hanna Migdał, Marta Kuklińska (rezerwa), Zuzanna Bejm (rezerwa).


alt



3. Liceum Ogólnokształcące nr 2: Aleksandra Butlewska, Laura Chalecka, Kinga Ciesielska, Małgorzata Juchniewicz, Urszula Kobus, Maria Kubińska, Ginny McAllister, Katarzyna Tomaszewska, Adrianna Waleszczak, Agnieszka Wiśniewska.


alt



Chłopcy
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
(27)
1. Szkoła Podstawowa nr 81: Mateusz Urbanek, Aleksy Frankiewicz, Kacper Worek, Jeremi Szymański, Maksymilian Żółnowski, Maciej Pyrek, Paweł Senn, Jakub Czworowski,, Filip Waruszewski, Piotr Kwiatkowski, Dawid Stola, Wojciech Łupak, Piotr Senn.


alt



2. Szkoła Podstawowa nr 12: Maciej Votka, Jakub Kłodaś, Tomek Sobala, Bartek Witczak, Nikodem Trętowski, Dawid Golicki, Kamil Hayduk, Oskar Dzierzgowski, Jakub Sobieraj, Jan Buczkowski.


alt



3. Szkoła Podstawowa De La Salle: Wojciech Renke, Filip Ostrowski, Wojciech Moniński, Adam Janukowicz, Jan Witek, Mikołaj Masiak, Stanisław Piroński, Mateusz Kraszewski, Maks Żelazny, Mateusz Wójcicki.


alt



Gimnazjada (20)
1. Gimnazjum nr 15: Krzysztof Pietrzak, Jakub Staniak, Milan Frąckowiak, Bartosz Węsierski, Maciej Ziegert, Patryk Tanaś, Damian Górzyński, Sebastian Słomiński, Jakub Cymmermann, Kamil Łaszewicz, rezerwa - Krystian Wilk, Dominik Senk, Mikołaj Stolc.


alt



2. Gimnazjum nr 16: Maciej Jędrzejczak, Czesław Marczak, Krystian Gaczoł, Antek Dudij, Maciej Grzenkowicz, Dawid Szanka, Michał Mazur, Stanisław Pawłowski, Jakub Stubor, Mateusz Liedke.


alt



3. Gimnazjum nr 33: Michał Dunajski, Hubert Szulc, Jakub Cendrowski, Barosz Hasko, Grzegorz Pozorski, Adam Cichy, Adam Suska, Jan Drobicki, Jan Karbowiak, Jakub Śmigielski, Hubert Parada.


alt



Licealiada (18)
1. Liceum Ogólnokształcące nr 12: Wojciech Michalski, Jakub Bojarski, Łukasz Smętek, Kacper Pepliński, Dominik Pietrzak, Norbert Kański, Nikodem Figurski, Karol Staniszewski, Krzysztof Stenka, Marcin Choszcz.


alt



2. Liceum Ogólnokształcące nr 5: Jakub Kozak, Michał Korybelski, Emanuel Kołłata, Dominik Chybczyński, Mateusz Grochowski, Rafał Kaliszak, Mateusz Gajos, Błażej Byczkowski, Jakub Rogala, Dimitr Ostrowski.


alt



3. Szkoły Okrętowe i Ogólnokształcące Conradinum: Szymon Hołowienko, Paweł Pielecki, Patryk Reszka, Patryk Zieleziński, Kamil Drozdowski, Szymon Stencel, Krzysztof Piechocki, Adam Żebrowski, Jacek Bołoz, Cezary Szytniewski.


alt


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież