Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi...

Ostre strzelanie gdańskich hokeistek

Udanie rozpoczęły rok 2016 gdańskie hokeistki. Podopieczne Henryka Zabrockiego dwa razy pokonały w hali Olivia UKHK Unię Oświęcim. W sobotę gdańszczanki wygrały 12:3 (5:1, 3:0, 4:2), a w niedzielę 5:1 (1:1, 2:0, 2:0).

Sobota
Stoczniowiec - UKHK Unia Oświęcim 12:3 (5:1, 3:0, 4:2)
Bramki: 1:0 Bigos (1), 2:0 Tokarska (7), 3:0 Bodus (9), 4:0 Bigos (11 w osłabieniu), 5:0 Bigos (12 w osłabieniu), 5:1 Churas (16), 6:1 Bodus (22), 7:1 Rykaczewska (28 w przewadze), 8:1 Hermann (31), 9:1 Bodus (42), 9:2 Wawrzyk (45), 9:3 Michałek (46), 10:3 Obłońska (49), 11:3 Bodus (57), 12:3 Rykaczewska (60).

Stoczniowiec: Agata KOSIŃSKA (41 Dagmara KULASZEWICZ) - Renata TOKARSKA, Małgorzata NOWAK, Marta BIGOS, Aleksandra BERECKA, Joanna RYKACZEWSKA - Sylwia WNUCZKO, Katarzyna KASPRZYCKA, Katarzyna HERMANN, Magdalena OBŁOŃSKA, Katarzyna BODUS - Maja BANAŚ, Alicja SIEJKA

Niedziela
Stoczniowiec - UKHK Unia Oświęcim 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Bramki: 0:1 Michałek (6), 1:1 Bodus (15), 2:1 Bodus (26), 3:1 Berecka (34), 4:1 Tokarska (44 w przewadze), 5:1 Bigos (57 w osłabieniu)

Stoczniowiec: Agata KOSIŃSKA - Renata TOKARSKA, Małgorzata NOWAK, Marta BIGOS, Aleksandra BERECKA, Joanna RYKACZEWSKA - Sylwia WNUCZKO, Katarzyna KASPRZYCKA, Katarzyna HERMANN, Magdalena OBŁOŃSKA, Katarzyna BODUS - Maja BANAŚ, Alicja SIEJKA

Od mocnego uderzenia gdańszczanki zaczęły sobotni mecz. Już w 9 sekundzie pierwszą bramkę zdobyła Marta Bigos. Gdy zegar wskazywał niewiele ponad 11 minut gry na tablicy był wynik 5:0! W siódmej minucie bramkę zdobyła Renata Tokarska, a dwie minuty później swoją pierwszą bramkę zdobyła Katarzyna Bodus. 30 sekund zajęło strzelenie dwóch kolejnych bramek Marcie Bigos. Obie najlepsza napastniczka Stoczniowca zdobyła gdy gdańszczanki grały w osłabieniu. W 16 minucie pierwszą bramkę zdobyły oświęcimianki. Druga tercja nie była już bogata w bramki. O trzy swój dorobek powiększyły podopieczne trenera Zabrockiego. Po raz drugi trafiła Bodus, a na listę strzelców wpisały się Joanna Rykaczewska i Katarzyna Hermann. Trzecią tercję od trzeciego trafienia zaczęła Bodus podwyższając wynik na 9:1. Na chwilę inicjatywę przejęły oświęcimianki i w ciągu 16 sekund zdobyły dwie bramki. Ostatnie słowo należało jednak do gdańszczanek, które jeszcze trzykrotnie umieszczały krążek w oświęcimskiej bramce, a na listę strzelczyń wpisały się Magdalena Obłońska, po raz czwarty Bodus i po raz drugi Rykaczewska.

Niedzielny mecz lepiej zaczęły oświęcimianki, które w 6 minucie objęły prowadzenie. W 15 minucie do wyrównania doprowadziła skuteczna w weekend Bodus. Ta sama zawodniczka w 26 minucie wyprowadziła gdańszczanki na prowadzenie. Kolejne bramki również strzelały podopieczne trenera Zabrockiego. Do oświęcimskiej bramki trafiały Aleksandra Berecka, Tokarska i Bigos.