Dobry rok Struka, majętność Bonny, rekord Byczkowskiego - portfele władzy 2021
środa, 04 maja 2022 18:31
Dobry rok Struka, majętność Bonny, rekord Byczkowskiego - portfele władzy 2021
Politycy KO i PSL, tworzący zarząd województwa pomorskiego

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Trans MF Landshut Devils - Zdunek Wybrzeże LIVE 47:43
sobota, 07 maja 2022 20:46
Trans MF Landshut Devils - Zdunek Wybrzeże LIVE 47:43
W niedzielę o godz. 14.00 w Landshut rozpocznie się mecz Trans MF
Lechia zapewniła sobie europejskie puchary
sobota, 14 maja 2022 21:24
Lechia zapewniła sobie europejskie puchary
W ostatnim meczu w sezonie 2021/2022 przed swoją publicznością

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie wątki  restytucji obrazów „Łukaszowców”
poniedziałek, 09 maja 2022 14:41
Gdańskie wątki  restytucji obrazów „Łukaszowców”
W końcu po 83 latach nastąpi niebawem powrót do Polski obrazów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
niedziela, 15 maja 2022 16:04
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
Rekrutacja do Drużyny Energii zakończyła się imponującym
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nowe boiska dla gdańskich szkół

Dwa kolejne boiska przyszkolne w Gdańsku zostały otwarte w środę 24 września. To już 54 i 55 boiska przyszkolne wybudowane i zmodernizowane w Gdańsku od 2006 roku.


Tym 54 jest boisko przy Szkole Podstawowej nr 60 przy ul. Chłopskiej 64.
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zrealizowała przebudowę boisk szkolnych wraz z zagospodarowaniem terenu przyszkolnego. Znajdujące się na terenie szkoły wielofunkcyjne boisko (45 na 27 m) pokryte nawierzchnią asfaltową, zyskało bezpieczną, nowoczesną nawierzchnię sportową. Wyposażone zostało w urządzenia sportowe oraz 6 m wysokości piłkochwyty, a także zostało ogrodzone 4 m wysokości panelami systemowymi i je oświetlono. W ramach realizacji zadania wybudowana została także bieżnia i skocznia w dal o nawierzchni poliuretanowej oraz chodnik z kostki brukowej. Teren szkoły został zrekultywowany. Szkoła zyskała także nowe ogrodzenie panelowe z bramą oraz furtką.


Całkowity koszt to 596 550 zł. Wykonawca to ELSIK Sp. z o.o. z Lnisk koło Żukowa, która zadanie zrealizowała w ponad 3 miesiące.


altW uroczystości otwarcia boiska wziął udział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który stwierdził, że to dopiero pierwszy etap modernizacji, a o drugi trzeba się starać. Jest 120 szkół w Gdańsku i wiele z nich wymaga modernizacji i budowy nowych wielofunkcyjnych boisk.


Wraz z dyrektor szkoły Jolantą Wyderką oraz przedstawicielką samorządu uczniowskiego Kingą Sandstrom (zdjęcie powyżej) dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi. Dyrektorka podziękowała władzom miasta za znakomity prezent, tj. budowę 54 boiska sportowego na 54 rocznicę istnienia szkoły. Natomiast przedstawicielka samorządu odczytała Dekalog młodego sportowca. Uczniowie SP 60 publicznie i głośno przyrzekli, że będą żyć zgodnie z zasadą – w zdrowym ciele zdrowy duch. Będą aktywnie spędzać wolny czas. Grając będą myśleć o zespole, a nie tylko o sobie. Nauczą się godnie wygrywać i przegrywać. Będą kulturalnymi kibicami, a jak będą grać, to zgodnie z przepisami i zasadą fair play. Nie muszą być wielkimi mistrzami, ale będą prawdziwymi sportowcami.


Wszyscy uczniowie i nauczyciele wspólnie przy dźwiękach kilku gitar odśpiewali hymn szkolny.


altW części sportowo artystycznej wystąpiły szkolne czirliderki, które mają na swoim koncie już kilka znaczących sukcesów.


altJuż niemal tradycyjnie przy takich okazjach o strzał do bramki został poproszony Paweł Adamowicz, który nie chybił, ale gola nie zdobył dzięki doskonałej interwencji bramkarza.


alt


Do oddania strzału pokusiła się radna miasta Gdańska Beata Wierzba, Dyrektor Pomorskich Szkół Rzemiosł, która omal nie zgubiła buta przy kopnięciu futbolowej piłki.

Młodzieży SP 60 zostało przekazanych pięć nowych piłek nożnych i cztery do gry w siatkówkę.Nowe boiska dla uczniów V LO w Gdańsku Oliwie


Przebudowę boisk szkolnych wraz z zagospodarowaniem terenu przyszkolnego w Liceum Ogólnokształcącym nr V w Gdańsku przy ul. Liczmańskiego 24/25 zrealizowała Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. W środę 24 września odbyło się uroczyste przekazanie inwestycji do użytku. Dzięki tej realizacji, znajdujące się na terenie szkoły dwa asfaltowe boiska pokryte zostały  bezpieczną, nowoczesną nawierzchnię sportową. Wyposażone je w urządzenia sportowe oraz wysokie piłkochwyty, a także zostały one ogrodzone panelami systemowymi. W ramach realizacji zadania wybudowana została także 28-metrowa bieżnia oraz rzutnia do pchnięcia kulą z trawiastym polem rzutów. Teren inwestycji został oświetlony, odwodniony i zrekultywowany. W ramach zadania wykonano także wewnętrzny układ komunikacyjny, w tym chodniki, drogę wewnętrzną i parkingi. Koszt inwestycji, to 848 700 zł, a wykonawca  ELSIK Sp. z o.o., z Lnisk koło Żukowa uporał się z tym zadaniem zaledwie w trzy miesiące.


altSymbolicznego przecięcia wstęgi dokonali dyrektor szkoły Elżbieta Piszczek oraz prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.


altTo prezydent miasta miał za zadanie wykonanie poprawnego celnego rzutu do kosza oraz strzelenie gola piłką nożną. Z tym pierwszym, czymś nowym, prezydent miał spore kłopoty, bo niecelne okazały się nawet trzy oddane z bliska kosza rzuty. Lepiej poradził sobie na pobliskim boisku do piłki nożnej, bo oddając już 55 taką inwestycję i za każdym razem kopiąc piłkę, tym razem za pierwszym strzałem pokonał bramkarza Przemysława Kudełkę z klasy II D.


altCztery szkolne nauczycielki WF miały zaledwie trzy dni na przygotowanie odpowiedniego programu artystycznego i sportowego na tę uroczystość. Posiadając zdolną usportowioną młodzież (łącznie 540 uczniów), udało im się to znakomicie. W zespołowym pokazie wystąpili floreciści z Maciejem Podlaskim, uczniem klasy 2 E, nowo mianowanym wicemistrzem Europy na niedawnych zawodach kadetów w Izraelu.


alt


Doskonale zaprezentowała się para taneczna w tańcu towarzyskim i latynoamerykańskim Hania Musiał z klasy II F wraz z partnerem Dawidem Laskowskim z Klubu Tanecznego Fala (zdjęcie powyżej).


altPopis wysokich umiejętności dał także szkolny zespół cheerleaders w dziewczęcym składzie Eweliny, Niny, Weroniki, Zuzi i dwóch Magd. Inne uczennice szkoły wykonały ciekawe taneczne układy choreograficzne na podkładzie muzycznym.


altW uroczystym oddaniu nowych trzech boisk uczestniczyła Małgorzata Chmiel, radna miasta Gdańska (na powyższym zdjęciu z lewej), która kończyła V LO i stwierdziła, że sala gimnastyczna jak była w złym stanie, tak jest i nadal. Zobligowała prezydenta miasta, aby ta sala znalazła się w najbliższym planie remontów.


Drugą osobą na powyższym zdjęciu jest Elżbieta Jabłońska, nauczycielka od wychowania do życia w rodzinie, a także nowo upieczona absolwentka kierunku florystyki na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Tak przepięknie przystroiła teren rekreacyjny na zapleczu szkoły, że miało się wrażenie przebywania w świecie bajecznej fantazji.


altTuz po oficjalnych uroczystościach młodzież szkolna na nowych trzech boiskach rozegrała klasowe turnieje sportowe m.in. w piłkę nożną.


altPo niedawnych sukcesach polskich siatkarzy i zdobyciu przez nich złotego medalu na mistrzostwach świata, na jednym z trzech boisk oczywiście zagrano mecze w piłkę siatkową (zdjęcie powyżej). Uczennice miały okazje podziwiać umiejętności sportowe swoich kolegów, a uczniowie swoich sympatii.

Od 2006 roku w Gdańsku wybudowano i zmodernizowano już łącznie 55 boisk przyszkolnych, w tym 16 w ramach programu „Junior 2012” oraz 9 w ramach programu „Orlik”. Łączny koszt ich budowy to blisko 57 milionów złotych! 2014 rok obfituje w realizację nowoczesnych boisk piłkarskich. W swoich planach Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska (realizująca inwestycje w imieniu Gminy Miasta Gdańska) ma jeszcze 9 tego typu obiektów. Następne zostaną otwarte w najbliższych dniach.


Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież