Ulica Dworcowa we wspomnieniach Orunian » Ponad 20 Orunian wzięło udział w spotkaniu sąsiedzkim "Wokół ulicy Dworcowej" w GAK Stacja Orunia. P... Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami....
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Wojciech Łazarek: Życie to futbol
środa, 05 października 2022 16:09
Wojciech Łazarek: Życie to futbol
Wojciech Łazarek obchodził 85 rok życia pośród swoich

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Najlepszy prezent dla wspaniałego kolegi

Przyjaciele i koledzy Andrzeja Grubby uczcili kolejne urodziny zmarłego w 2005 roku najwybitniejszego polskiego tenisisty stołowego tradycyjnie na boisku piłkarskim. Tradycyjnie również drużyna AWFiS okazała się lepsza od zespołu Przyjaciół Andrzeja, tym razem 4:1 (1:0).


GALERIA


Na trybunach zasiedli prof. Wojciech Przybylski i Daniel Waszkiewicz.
- Spotykamy się wspólnie z uczelnią przyjaciele i koledzy Andrzeja - powiedział Roman Walder. - Wszyscy mamy wspaniałe wspomnienia z nim związane. Był to człowiek, który w sporcie osiągnął bardzo dużo dla nas, dla naszego regionu, dla naszego kraju. Robimy to spotkanie, aby pamięć o Andrzeju była i co roku będziemy ją kontynuowali.


alt


- Jestem przekonana, że ten mecz to najpiękniejszy prezent jaki Andrzej mógłby dostać w dniu swoich urodzin od przyjaciół - wyznała Lucyna Grubba.


- Wszyscy, którzy się tu spotykamy mieliśmy okazję zetknąć się z Andrzejem na boisku lub poza boiskiem - stwierdził prof. Andrzej Suchanowski. - Pamiętam bardzo dobrze, że gdy wracał ze świata to pierwsze kroki kierował na boisko, bo "mecz jest", bo "gramy". To jest kapitalne uczczenie naszego kolegi. Cieszę się, że tradycja tych spotkań trwa.


Przed meczem uczestnicy spotkania minutą ciszy uczcili pamięć Zbigniewa Liszewskiego, kolegi Andrzej Grubby, który nie dawno zmarł.


Mecz od symbolicznego kopnięcia rozpoczął Maciej Grubba, syn Andrzeja Grubby, któremu występ uniemożliwiła kontuzja.


alt


W pierwszej połowie przewagę miała drużyna AWFiS i udokumentowała ją bramką. Fatalnie dla drużyny Przyjaciół Andrzeja zaczęła się druga połowa. Tuż po gwizdku wznawiającym grę piłkę w siatce strzałem z połowy umieścił Andrzej Szwarc. Przyjaciele Andrzeja odpowiedzieli bramką Dariusza Zarębskiego z rzutu karnego (pierwsze trafienie drużyny Przyjaciół w meczu memoriałowym od dwóch lat). Gdy wydawało się, że może paść wyrównanie kontra i nieporozumienie w obronie zespołu Przyjaciół dały ekipie AWFiS trzecią bramkę. Wynik meczu strzałem z dystansu ustalił Andrzej Szwarc. Drużyna Przyjaciół miała w ostatnich dziesięciu minutach kilka okazji do zmniejszenia rozmiarów porażki, ale nie zdołała pokonać bramkarza AWFiS.


alt


- Andrzej był człowiekiem, który nauczył nas, że każdy może osiągnąć sukces w swojej dziedzinie jeśli tylko będzie chciał i wytrwale do niego dążył - powiedział Marek Formela, bliski przyjaciel Andrzej Grubby. - Ten mecz jest oddaniem hołdu i pokwitowaniem tej jego tezy. Mieliśmy to szczęście, że mogliśmy z Andrzejem zagrać w pamiętnym meczu dla powodzian. Andrzej pokazywał, że w sport to nie tylko medale i pieniądze, ale również misja społeczna.


alt


AWFiS - Przyjaciele Andrzeja 4:1 (1:0)
Bramki: Łukasz Jankowski (2), Andrzej Szwarc (2) - Dariusz Zarębski.
AWFiS: Paweł Rompa (bramkarz), Michał Chamera, Krzysztof Byzdra, Andrzej Szwarc, Tomasz Lenkiewicz (podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu), Łukasz Jankowski, Mirosław Piątek, Bartosz Dolański, Marek Fostiak, Krzysztof Wnorowski, Marcin Jędryczka, Leszek Chludziński, Tomasz Chamera, Łukasz Radzimiński, Bartłomiej Białaszczyk. Trenerzy Stanisław Stachura, Wojciech Przybylski.

Przyjaciele Andrzeja: Andrzej Głąbiński, Ryszard Górnik (obaj bramkarze), Krzysztof Beszterda, Roman Walder, Jarosław Knop, Ireneusz Gradkowski, Przemysław Boleski, Krzysztof Paszkowski, Marek Argulewicz, Dariusz Zarębski, Mirosław Siatkowski, Wojciech Jankowski, Andrzej Sobczak, Mikołaj Hajduk, Łukasz Olszewski, Krzysztof Goławski, Bronisław Piotrowicz, Tomasz Korynt, Zbigniew Lula.


Partnerem meczu memoriałowego była Grupa Energa.

Tomasz Łunkiewicz

fot. Stanisław Seyfried

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież