Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Najlepszy prezent dla wspaniałego kolegi

Przyjaciele i koledzy Andrzeja Grubby uczcili kolejne urodziny zmarłego w 2005 roku najwybitniejszego polskiego tenisisty stołowego tradycyjnie na boisku piłkarskim. Tradycyjnie również drużyna AWFiS okazała się lepsza od zespołu Przyjaciół Andrzeja, tym razem 4:1 (1:0).


GALERIA


Na trybunach zasiedli prof. Wojciech Przybylski i Daniel Waszkiewicz.
- Spotykamy się wspólnie z uczelnią przyjaciele i koledzy Andrzeja - powiedział Roman Walder. - Wszyscy mamy wspaniałe wspomnienia z nim związane. Był to człowiek, który w sporcie osiągnął bardzo dużo dla nas, dla naszego regionu, dla naszego kraju. Robimy to spotkanie, aby pamięć o Andrzeju była i co roku będziemy ją kontynuowali.


alt


- Jestem przekonana, że ten mecz to najpiękniejszy prezent jaki Andrzej mógłby dostać w dniu swoich urodzin od przyjaciół - wyznała Lucyna Grubba.


- Wszyscy, którzy się tu spotykamy mieliśmy okazję zetknąć się z Andrzejem na boisku lub poza boiskiem - stwierdził prof. Andrzej Suchanowski. - Pamiętam bardzo dobrze, że gdy wracał ze świata to pierwsze kroki kierował na boisko, bo "mecz jest", bo "gramy". To jest kapitalne uczczenie naszego kolegi. Cieszę się, że tradycja tych spotkań trwa.


Przed meczem uczestnicy spotkania minutą ciszy uczcili pamięć Zbigniewa Liszewskiego, kolegi Andrzej Grubby, który nie dawno zmarł.


Mecz od symbolicznego kopnięcia rozpoczął Maciej Grubba, syn Andrzeja Grubby, któremu występ uniemożliwiła kontuzja.


alt


W pierwszej połowie przewagę miała drużyna AWFiS i udokumentowała ją bramką. Fatalnie dla drużyny Przyjaciół Andrzeja zaczęła się druga połowa. Tuż po gwizdku wznawiającym grę piłkę w siatce strzałem z połowy umieścił Andrzej Szwarc. Przyjaciele Andrzeja odpowiedzieli bramką Dariusza Zarębskiego z rzutu karnego (pierwsze trafienie drużyny Przyjaciół w meczu memoriałowym od dwóch lat). Gdy wydawało się, że może paść wyrównanie kontra i nieporozumienie w obronie zespołu Przyjaciół dały ekipie AWFiS trzecią bramkę. Wynik meczu strzałem z dystansu ustalił Andrzej Szwarc. Drużyna Przyjaciół miała w ostatnich dziesięciu minutach kilka okazji do zmniejszenia rozmiarów porażki, ale nie zdołała pokonać bramkarza AWFiS.


alt


- Andrzej był człowiekiem, który nauczył nas, że każdy może osiągnąć sukces w swojej dziedzinie jeśli tylko będzie chciał i wytrwale do niego dążył - powiedział Marek Formela, bliski przyjaciel Andrzej Grubby. - Ten mecz jest oddaniem hołdu i pokwitowaniem tej jego tezy. Mieliśmy to szczęście, że mogliśmy z Andrzejem zagrać w pamiętnym meczu dla powodzian. Andrzej pokazywał, że w sport to nie tylko medale i pieniądze, ale również misja społeczna.


alt


AWFiS - Przyjaciele Andrzeja 4:1 (1:0)
Bramki: Łukasz Jankowski (2), Andrzej Szwarc (2) - Dariusz Zarębski.
AWFiS: Paweł Rompa (bramkarz), Michał Chamera, Krzysztof Byzdra, Andrzej Szwarc, Tomasz Lenkiewicz (podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu), Łukasz Jankowski, Mirosław Piątek, Bartosz Dolański, Marek Fostiak, Krzysztof Wnorowski, Marcin Jędryczka, Leszek Chludziński, Tomasz Chamera, Łukasz Radzimiński, Bartłomiej Białaszczyk. Trenerzy Stanisław Stachura, Wojciech Przybylski.

Przyjaciele Andrzeja: Andrzej Głąbiński, Ryszard Górnik (obaj bramkarze), Krzysztof Beszterda, Roman Walder, Jarosław Knop, Ireneusz Gradkowski, Przemysław Boleski, Krzysztof Paszkowski, Marek Argulewicz, Dariusz Zarębski, Mirosław Siatkowski, Wojciech Jankowski, Andrzej Sobczak, Mikołaj Hajduk, Łukasz Olszewski, Krzysztof Goławski, Bronisław Piotrowicz, Tomasz Korynt, Zbigniew Lula.


Partnerem meczu memoriałowego była Grupa Energa.

Tomasz Łunkiewicz

fot. Stanisław Seyfried

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież