Małgorzata Tarasiewicz odznaczona krzyżem komandorskim Orderu Odrodzen... » W sobotę 15 stycznia we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia z rąk ministra Wojciecha Kolarskiego,... Zbigniew Kuźmiuk: Energetyczny pistolet przystawiony do głowy na konce... » Z dr. Zbigniewem Kuźmiukiem, europosłem z frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, b. polity... Partnerska Cedrowa » Przebudowa znaczącego dla dzielnic Ujeścisko i Łostowice, ale peryferyjnego dla aglomeracji traktu k... Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ... Daniel Obajtek: Skala Orlenu szansą Lotosu » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem Zarządu PKN ORLEN- Nowe informacje, dotyczące Lotosu i jego f... „Wejście w historię”: kamień graniczny z granicy polsko-niemieckiej sp... » 13 stycznia 2022 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowało kolejną odsłonę cyklu „Wejści... Pomorskie na trzecim miejscu w kraju pod względem wystawionych e-skier... » Blisko 4 miliony elektronicznych skierowań zostało wystawionych w województwie pomorskim w trakcie p... Sto lat Gedanii - a stadion... » Każde świadectwo dotyczące przeszłości polskich gdańszczan, ich działalności i życia powinno być chr...
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
środa, 19 stycznia 2022 14:53
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
środa, 19 stycznia 2022 20:33
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
Siatkarze Trefla wygrali pierwszy mecz w 2022 roku. Podopieczni
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta włoskich mórz
wtorek, 11 stycznia 2022 12:02
Artysta włoskich mórz
Feliks Michał Wygrzywalski urodził się w Przemyślu, ale uważany

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Memoriałowy remis. Będzie nagroda Fair Play im. Andrzeja Grubby - GALERIA

Remisem 2:2 zakończył się mecz memoriałowy piłki nożnej rozegrany 14 maja na murawie AWFiS Gdańsk, w kolejną 55-rocznicę urodzin Andrzeja Grubby. Już tradycyjnie od przedwczesnej śmierci słynnego pingpongisty w 2005 roku, rywalizowali ze sobą drużyny Przyjaciół Andrzeja, w której grają synowie Andrzej Grubby, i reprezentacja AWFiS Gdańsk.


GALERIA


Spotkanie na stadionie AWFiS uroczyście otworzył rektor uczelni prof. Waldemar Moska, który powiedział m.in. że wraz z Markiem Formelą, inicjatorem tych memoriałowych turniejów, podjęli decyzję o ustanowieniu dorocznej Pomorskiej Nagrody Fair Play im. Andrzeja Grubby. Władze uczelni zaakceptowały ten pomysł, a ideę wsparła Energa. Nagroda będzie przyznawana przez ustalone jury tym pomorskim sportowcom, którzy podczas walki wykażą się grą tudzież zachowaniem fair play. Nagroda będzie przyznawana i wręczana dorocznie, a termin i miejsce zostaną jeszcze ustalone.


alt


Wojewoda pomorski Ryszard Stachurski powiedział, że Andrzej Grubba byłby równie doskonałym piłkarzem, tak jak był doskonałym pingpongistą. - Spotkaliśmy się tutaj na tej zielonej murawie, aby uczcić jego pamięć na sportowo, krótkim pojedynkiem tenisa stołowego i meczem piłki nożnej. Będę was podziwiał na boisku i zazdrościł grania, bo ja tylko ograniczę się do kibicowania - powiedział Stachurski.


alt


Lucyna Grubba, na zdjęciu ze Stanisławem Seyfriedem, podziękowała inicjatorom tych memoriałowych turniejów, stwierdzając że jest to najlepszy prezent jaki Andrzej mógłby otrzymać. - Piłka nożna była jego wielką pasją i drugą sportową miłością. Dziękuje wam serdecznie, że jak co roku zbieracie się tutaj na stadionie i w tej sportowej formie czcicie pamięć mego męża.

Po latach przy stole pingpongowym rozstawionym na murawie stadionu doszło do sportowego starcia Macieja Grubby (syna Andrzeja) z byłym znakomitym zawodnikiem, a obecnie trenerem Leszkiem Kucharskim. W wianuszku, który utworzyli piłkarze obu drużyn, robiąc przy okazji osłonę przed wiatrem, zdecydowanie lepszym w odbijaniu małej celuloidowej piłeczki okazał się Leszek, deblowy partner Andrzeja Grubby. 


alt


Gośćmi memoriałowego popołudnia byli wybitni sportowcy i trenerzy m.in. Daniel Waszkiewicz, trener od piłki ręcznej oraz gdańscy samorządowcy, jak Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, który zagrał w zespole Przyjaciół Andrzeja (zielone koszulki), stwarzając kilka groźnych sytuacji pod bramką przeciwników.


I to właśnie piłkarze w zielonych strojach Przyjaciele Andrzeja objęli prowadzenie. W 10 minucie meczu po podaniu Romana Waldera (numer 13) celny strzał oddał Jan Goryszewski (numer 10).


altNiemal tuż po przerwie wynik na 2:0 powiększył Dariusz Zarębski. Bramkarz białych Michał Chamera nie wiele miał do powiedzenia przy tym strzale, co udało nam się utrwalić na powyższym zdjęciu.

Zieloni nieco opadli z sił i chyba zbyt szybko uwierzyli w zwycięstwo. Do szturmu ruszyli piłkarze w białych strojach z drużyny uczelnianej. Wyraźnie było widać, że pałają chęcią choćby doprowadzenia do remisu, no i zachowali więcej sił. Co rusz oddawali coraz bardziej celne strzały na bramkę zielonych. Doskonale interweniował bramkarz Dawid Wnuk, student czwartego roku AWFiS, mierzący aż 194 cm wzrostu.


altNie zdołał jednak wybronić dwóch celnych strzałów, najpierw Szymona Hartmana, a następnie przez Krzysztofa Byzdrę (co uwidoczniamy na powyższym zdjęciu). W tym fragmencie gry w obronie zielonych dobrze interweniował Andrzej Kowalczys, który mając spore doświadczenie piłkarskie zdołał umiejętnie z linii bramkowej wybić piłkę, która przepuścił bramkarz. Wystarczyło, że Kowalczys na murawie został zastąpiony przez innego obrońcę zielonych, to biali zdołali oddać dwa celne strzały. Tym sposobem zdołali doprowadzić do remisu 2:2. Mecz trwał dwa razy po 40 minut.


Partner meczu memoriałowego

alt


Patroni medialni

alt    alt     altalt
Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież