Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Memoriałowy remis. Będzie nagroda Fair Play im. Andrzeja Grubby - GALERIA

Remisem 2:2 zakończył się mecz memoriałowy piłki nożnej rozegrany 14 maja na murawie AWFiS Gdańsk, w kolejną 55-rocznicę urodzin Andrzeja Grubby. Już tradycyjnie od przedwczesnej śmierci słynnego pingpongisty w 2005 roku, rywalizowali ze sobą drużyny Przyjaciół Andrzeja, w której grają synowie Andrzej Grubby, i reprezentacja AWFiS Gdańsk.


GALERIA


Spotkanie na stadionie AWFiS uroczyście otworzył rektor uczelni prof. Waldemar Moska, który powiedział m.in. że wraz z Markiem Formelą, inicjatorem tych memoriałowych turniejów, podjęli decyzję o ustanowieniu dorocznej Pomorskiej Nagrody Fair Play im. Andrzeja Grubby. Władze uczelni zaakceptowały ten pomysł, a ideę wsparła Energa. Nagroda będzie przyznawana przez ustalone jury tym pomorskim sportowcom, którzy podczas walki wykażą się grą tudzież zachowaniem fair play. Nagroda będzie przyznawana i wręczana dorocznie, a termin i miejsce zostaną jeszcze ustalone.


alt


Wojewoda pomorski Ryszard Stachurski powiedział, że Andrzej Grubba byłby równie doskonałym piłkarzem, tak jak był doskonałym pingpongistą. - Spotkaliśmy się tutaj na tej zielonej murawie, aby uczcić jego pamięć na sportowo, krótkim pojedynkiem tenisa stołowego i meczem piłki nożnej. Będę was podziwiał na boisku i zazdrościł grania, bo ja tylko ograniczę się do kibicowania - powiedział Stachurski.


alt


Lucyna Grubba, na zdjęciu ze Stanisławem Seyfriedem, podziękowała inicjatorom tych memoriałowych turniejów, stwierdzając że jest to najlepszy prezent jaki Andrzej mógłby otrzymać. - Piłka nożna była jego wielką pasją i drugą sportową miłością. Dziękuje wam serdecznie, że jak co roku zbieracie się tutaj na stadionie i w tej sportowej formie czcicie pamięć mego męża.

Po latach przy stole pingpongowym rozstawionym na murawie stadionu doszło do sportowego starcia Macieja Grubby (syna Andrzeja) z byłym znakomitym zawodnikiem, a obecnie trenerem Leszkiem Kucharskim. W wianuszku, który utworzyli piłkarze obu drużyn, robiąc przy okazji osłonę przed wiatrem, zdecydowanie lepszym w odbijaniu małej celuloidowej piłeczki okazał się Leszek, deblowy partner Andrzeja Grubby. 


alt


Gośćmi memoriałowego popołudnia byli wybitni sportowcy i trenerzy m.in. Daniel Waszkiewicz, trener od piłki ręcznej oraz gdańscy samorządowcy, jak Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, który zagrał w zespole Przyjaciół Andrzeja (zielone koszulki), stwarzając kilka groźnych sytuacji pod bramką przeciwników.


I to właśnie piłkarze w zielonych strojach Przyjaciele Andrzeja objęli prowadzenie. W 10 minucie meczu po podaniu Romana Waldera (numer 13) celny strzał oddał Jan Goryszewski (numer 10).


altNiemal tuż po przerwie wynik na 2:0 powiększył Dariusz Zarębski. Bramkarz białych Michał Chamera nie wiele miał do powiedzenia przy tym strzale, co udało nam się utrwalić na powyższym zdjęciu.

Zieloni nieco opadli z sił i chyba zbyt szybko uwierzyli w zwycięstwo. Do szturmu ruszyli piłkarze w białych strojach z drużyny uczelnianej. Wyraźnie było widać, że pałają chęcią choćby doprowadzenia do remisu, no i zachowali więcej sił. Co rusz oddawali coraz bardziej celne strzały na bramkę zielonych. Doskonale interweniował bramkarz Dawid Wnuk, student czwartego roku AWFiS, mierzący aż 194 cm wzrostu.


altNie zdołał jednak wybronić dwóch celnych strzałów, najpierw Szymona Hartmana, a następnie przez Krzysztofa Byzdrę (co uwidoczniamy na powyższym zdjęciu). W tym fragmencie gry w obronie zielonych dobrze interweniował Andrzej Kowalczys, który mając spore doświadczenie piłkarskie zdołał umiejętnie z linii bramkowej wybić piłkę, która przepuścił bramkarz. Wystarczyło, że Kowalczys na murawie został zastąpiony przez innego obrońcę zielonych, to biali zdołali oddać dwa celne strzały. Tym sposobem zdołali doprowadzić do remisu 2:2. Mecz trwał dwa razy po 40 minut.


Partner meczu memoriałowego

alt


Patroni medialni

alt    alt     altalt
Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież