Krzysztof Dośla: Solidarność, rozwaga, kompetencja, siła w dialogu » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Memoriałowy remis. Będzie nagroda Fair Play im. Andrzeja Grubby - GALERIA

Remisem 2:2 zakończył się mecz memoriałowy piłki nożnej rozegrany 14 maja na murawie AWFiS Gdańsk, w kolejną 55-rocznicę urodzin Andrzeja Grubby. Już tradycyjnie od przedwczesnej śmierci słynnego pingpongisty w 2005 roku, rywalizowali ze sobą drużyny Przyjaciół Andrzeja, w której grają synowie Andrzej Grubby, i reprezentacja AWFiS Gdańsk.


GALERIA


Spotkanie na stadionie AWFiS uroczyście otworzył rektor uczelni prof. Waldemar Moska, który powiedział m.in. że wraz z Markiem Formelą, inicjatorem tych memoriałowych turniejów, podjęli decyzję o ustanowieniu dorocznej Pomorskiej Nagrody Fair Play im. Andrzeja Grubby. Władze uczelni zaakceptowały ten pomysł, a ideę wsparła Energa. Nagroda będzie przyznawana przez ustalone jury tym pomorskim sportowcom, którzy podczas walki wykażą się grą tudzież zachowaniem fair play. Nagroda będzie przyznawana i wręczana dorocznie, a termin i miejsce zostaną jeszcze ustalone.


alt


Wojewoda pomorski Ryszard Stachurski powiedział, że Andrzej Grubba byłby równie doskonałym piłkarzem, tak jak był doskonałym pingpongistą. - Spotkaliśmy się tutaj na tej zielonej murawie, aby uczcić jego pamięć na sportowo, krótkim pojedynkiem tenisa stołowego i meczem piłki nożnej. Będę was podziwiał na boisku i zazdrościł grania, bo ja tylko ograniczę się do kibicowania - powiedział Stachurski.


alt


Lucyna Grubba, na zdjęciu ze Stanisławem Seyfriedem, podziękowała inicjatorom tych memoriałowych turniejów, stwierdzając że jest to najlepszy prezent jaki Andrzej mógłby otrzymać. - Piłka nożna była jego wielką pasją i drugą sportową miłością. Dziękuje wam serdecznie, że jak co roku zbieracie się tutaj na stadionie i w tej sportowej formie czcicie pamięć mego męża.

Po latach przy stole pingpongowym rozstawionym na murawie stadionu doszło do sportowego starcia Macieja Grubby (syna Andrzeja) z byłym znakomitym zawodnikiem, a obecnie trenerem Leszkiem Kucharskim. W wianuszku, który utworzyli piłkarze obu drużyn, robiąc przy okazji osłonę przed wiatrem, zdecydowanie lepszym w odbijaniu małej celuloidowej piłeczki okazał się Leszek, deblowy partner Andrzeja Grubby. 


alt


Gośćmi memoriałowego popołudnia byli wybitni sportowcy i trenerzy m.in. Daniel Waszkiewicz, trener od piłki ręcznej oraz gdańscy samorządowcy, jak Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, który zagrał w zespole Przyjaciół Andrzeja (zielone koszulki), stwarzając kilka groźnych sytuacji pod bramką przeciwników.


I to właśnie piłkarze w zielonych strojach Przyjaciele Andrzeja objęli prowadzenie. W 10 minucie meczu po podaniu Romana Waldera (numer 13) celny strzał oddał Jan Goryszewski (numer 10).


altNiemal tuż po przerwie wynik na 2:0 powiększył Dariusz Zarębski. Bramkarz białych Michał Chamera nie wiele miał do powiedzenia przy tym strzale, co udało nam się utrwalić na powyższym zdjęciu.

Zieloni nieco opadli z sił i chyba zbyt szybko uwierzyli w zwycięstwo. Do szturmu ruszyli piłkarze w białych strojach z drużyny uczelnianej. Wyraźnie było widać, że pałają chęcią choćby doprowadzenia do remisu, no i zachowali więcej sił. Co rusz oddawali coraz bardziej celne strzały na bramkę zielonych. Doskonale interweniował bramkarz Dawid Wnuk, student czwartego roku AWFiS, mierzący aż 194 cm wzrostu.


altNie zdołał jednak wybronić dwóch celnych strzałów, najpierw Szymona Hartmana, a następnie przez Krzysztofa Byzdrę (co uwidoczniamy na powyższym zdjęciu). W tym fragmencie gry w obronie zielonych dobrze interweniował Andrzej Kowalczys, który mając spore doświadczenie piłkarskie zdołał umiejętnie z linii bramkowej wybić piłkę, która przepuścił bramkarz. Wystarczyło, że Kowalczys na murawie został zastąpiony przez innego obrońcę zielonych, to biali zdołali oddać dwa celne strzały. Tym sposobem zdołali doprowadzić do remisu 2:2. Mecz trwał dwa razy po 40 minut.


Partner meczu memoriałowego

alt


Patroni medialni

alt    alt     altalt
Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież