Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Piłkarski Puchar Mediów w Gniewinie

W dniach 15 i 16 maja w kompleksie sportowym w Gniewinie odbywa się kolejna edycja Europejskiego Turnieju Piłkarskiego, który od tej pory jest rozgrywany pod nazwą Piłkarski Puchar Mediów. Rozgrywki odbywają się na stadionie „Arena Mistrzów" w Gniewinie.


W trzeciej edycji imprezy, a po raz pierwszy na obiektach, które gościły w czasie Euro 2012 narodową drużynę Hiszpanii, bierze udział 16 drużyn podzielonych na cztery grupy, w których każda gra z każdym. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy grają następnie mecze o miejsca 1-8, pozostałe ekipy rywalizują o pozycje 9-16. Drużyny składają się z sześciu zawodników. Mecze na boisku o wymiarach 30x60 metrów trwają 2x10 minut.
Zaproszenie przyjęły obie drużyny, które spotkały się w finale przed rokiem , tj. Bułgaria i Mołdawia. Ponadto w rywalizacji uczestniczą drużyny z Hiszpanii, Niemiec, Rosji, Rumunii, Słowacji oraz Węgier. Media krajowe są reprezentowane przez TVP, Polsat Sport, TVN, Canal +, Orange Sport, Program 3 Polskiego Radia i Gazetę Wyborczą. Gra także zespół złożony z dziennikarzy z terenu województwa pomorskiego.


Dziennikarzy wspierać będą byli piłkarze, jak: Sławomir Chałaśkiewicz, Tomasz Iwan, Maciej Kozak, Jarosław Maćkiewicz, Piotr Świerczewski, Grzegorz Wędzyński, Piotr Włodarczyk i Sławomir Wojciechowski.


Na boisko w roli futbolistów wybiegną też przedstawiciele innych dyscyplin sportu, jak lekkoatleta Paweł Januszewski oraz piłkarz ręczny Artur Siódmiak.
W ubiegłorocznym Piłkarskim Pucharze Mediów w Ostródzie wygrała reprezentacja Mołdawii, pokonując w finale Bułgarię 3;2 w rzutach karnych. W pierwszej edycji turnieju, także rozgrywanym w Ostródzie, wygrali dziennikarze TVP Sport pokonując Canal plus.


Honorowy patronat nad imprezą objęli: marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz wójt gminy Gniewino Zbigniew Walczak.
Półfinał oraz finał zostaną rozegrane 16 maja (czwartek), odpowiednio o godz. 14 i 14.30.

Wła-49

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież