Nie żyje Krzysztof Dowgiałło, wybitny opozycjonista PRL, autor słynnej... » Zmarł Krzysztof Dowgiałło – architekt, działacz opozycji w czasach PRL, współtwórca „Solidarności” i... Beton twardy... » Informowaliśmy o pikiecie zbuntowanych Rad Dzielnic Gdańska przed Żakiem, siedzibą RMG. Wydarzenie z... Kruszenie betonu » W czwartek, 18 czerwca, pod siedzibą Rady Miasta Gdańska (dawnego Żaku) odbędzie się pikieta zbuntow... Antymigracja w Gdańsk » W ostatni piątek w centrum Gdańska organizacje narodowe zorganizowały Marsz Antyemigracyjny.Gdański ... Janusz Szewczak o "Kulturze nienawiści" - na polskim trzęsawisku » "Kultura nienawiści czyli Polska nienawiścią podzielona" to kolejny ważny głos dr. Janusza Szewczaka... Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze » Blisko 90 mln złotych netto zarobił lipski GPEC w Gdańsku w ub. roku, to 26 proc. więcej niż w 2024.... Radni Gdańska: interpelacja o usunięcie flag i symboli państwa ukraińs... » Po tym, jak 27 maja br. Wołodymyr Zełenski nadał Samodzielnemu Centrum Operacji Specjalnych “Północ”... P. Czarnek w sali BHP » Przemysław Czarnek, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko premiera polskiego rządu po wybor... Manifestacja "S" w Warszawie. K. Dośla: Zielony Ład to trucizna » Ponad 200 tysięcy osób wzięło udział w dzisiejszej manifestacji "Solidarności" w Warszawie "Razem dl... Sumienie infułata » Po wielu latach starań środowisk patriotycznych udało się wreszcie w sposób należny uhonorować jedne...
Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze
niedziela, 07 czerwca 2026 16:24
Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze
Blisko 90 mln złotych netto zarobił lipski GPEC w Gdańsku w ub.
Krajobraz po bitwie... Co w Lechii...
środa, 03 czerwca 2026 14:04
Krajobraz po bitwie... Co w Lechii...
Nie minęło jeszcze dwa tygodnie po sensacyjnej degradacji Lechii
Tablica Łazarka
środa, 31 grudnia 2025 19:00
Tablica Łazarka
Wojciech Łazarek był piłkarzem, a później bardzo znanym trenerem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
sobota, 18 października 2025 18:54
„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
Dzięki współpracy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Marko Marić: Gra w Lechii pozwala nabrać doświadczenia

altPozyskamy latem chorwacki golkiper Lechii Gdańsk - Marko Marić – niemal z miejsca stał się podstawowym bramkarzem biało-zielonych. Zagrał we wszystkich spotkaniach ligowych i na ogół pozostawiał po sobie dobre wrażenie. Ten młody zawodnik ma potencjał, który został dostrzeżony choćby przez fakt nominowania go do grona pięciu najlepszych bramkarzy ligi. W ostatnim czasie pojawiły się jednak głosy, że dobra postawa między słupkami Lechii może oznaczać dla Maricia skrócenie wypożyczenia z TSG 1899 Hoffenheim.



Chorwat zjawił się jednak na pierwszych w nowym roku zajęciach gdańskich piłkarzy i przekonywał, że doniesienia o jego odejściu to tylko wymysł dziennikarzy. Sprawa nie wydaje się jednak aż tak jednoznaczna wszakże od 1 stycznia bramkarzem Lechii jest Vanja Milinković-Savić. – Coś tam czytałem o tej sprawie w mediach, natomiast mój kontrakt z Lechią obowiązuje do końca sezonu i ja mam zamiar ten kontrakt wypełnić i jestem na tę chwilę piłkarzem Lechii Gdańsk – podkreśla Marko Marić.


Gdański bramkarz zdaje sobie sprawę, że jego i zespół stać na więcej niż pokazuje lokata w tabeli, obiecuje walkę nie tylko o miejsce w pierwszej ósemce ligi. -  Na pewno były dobre mecze i słabsze, tę rundę można ocenić średnio. To dziesiąte miejsce, które zajmujemy sprawia, ze jesteśmy blisko tej górnej ósemki, w której zamierzamy się znaleźć jako zespół i taki mamy cel na nadchodzącą część sezonu. Chcemy być w tej górnej połowie tabeli a później walczyć o coś więcej – zapowiada Marić.


Golkiper Lechii cały czas podkreśla, że znajduje się dopiero na początku swojej kariery i cały czas zbiera doświadczenie, zapytany czy wolałby może być częściej „zatrudniany” przez piłkarzy rywali stwierdził: - Są plusy i minusy takiej sytuacji, na pewno bramkarzowi lepiej grać, kiedy jest się rozgrzanym, wtedy lepiej zachować koncentrację, ale z drugiej strony sytuacje, że nie mam za dużo pracy na boisku oznacza to, że gramy dobrze jako drużyna, nie dopuszczamy rywala pod naszą bramkę, aby wypracował sobie jakieś groźne sytuacje. Kiedy miałbym wybierać, to wolałbym tą drugą opcję, kiedy nie mam  za dużo do roboty - przyznał. Zaznaczył również, że wraz z przygotowaniami do nowej części sezonu od nowa zacznie się rywalizacja o miejsce w podstawowym składzie. - Rozpoczęcie nowego roku, nowego okresu treningowego to także nowy początek dla mnie. To, że byłem pierwszym bramkarzem Lechii w meczach jesiennych nie oznacza, że będę pierwszym bramkarzem na wiosnę. Mamy nowego kolegę w bramce i rywalizacja będzie zacięta. Ja jednak będę ciężko pracował aby tę pozycję pierwszego bramkarza zachować – obiecuje Chorwat.


W 2016 roku Lechię poprowadzi już czwarty trener w tym sezonie, dla Marko Maricia taka sytuacja to nowość,  jednak jak podkreśla tak czasem dzieje się w piłce. Przypomina także, że najwięcej czasu spędza z trenerem bramkarzy, a na tym stanowisku zmian nie było. - Pierwszy raz zdarza mi się aby w tak krótkim czasie mieć czwartego trenera, ale nie uważam, żeby było coś w tym złego, takie rzeczy w piłce czasami się zdarzają, na pewno trzeba pytać o to władze klubu. My musimy przed trenerem, obojętnie kto nim jest, wykazywać się umiejętnościami, aby zasłużyć na miejsce w składzie.  Ja więcej czasu spędzam z trenerem bramkarzy i to on ocenia czy nadaję się do tego by grać w pierwszym składzie czy nie – przypomina piłkarz.


Możliwość gry we wszystkich dotychczasowych meczach ligowych to dla Marko Maricia olbrzymi kapitał i okazja do nabrania doświadczenia. - Myślę, że poprawiłem się tak naprawdę w każdym elemencie, miałem okazję do regularnej gry, wystąpiłem w 21 meczach w ekstraklasie, co dało mi kapitalne doświadczenie. Myślę, że z każdym dniem staję się lepszym bramkarzem – ocenił. Zaznaczył, że ceni sobie nominację do grona pięciu najlepszych bramkarzy ekstraklasy. - To duży zaszczyt dla mnie, pomimo tego, ze mam młodego wieku w polskiej ekstraklasie bramkarze są na wysokim poziomie i dla mnie to duże wyróżnienie – powiedział Chorwat.

Krzysztof Klinkosz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież