Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Hala Gimnastyczna Leszka Blanika w 2014

altDwa lata, przy planowanym rozpoczęciu robót w 2012 roku, to planowany termin zakończenia budowy Hali Gimnastycznej Leszka Blanika Centrum Innowacyjno–Wdrożeniowego AWFiS  poinformował prof. Waldemar Moska, rektor AWFiS.W poniedziałek, 18 lipca, w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu odbyła się – skierowana do regionalnych mediów – konferencja prasowa, której gościem był Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Ryszard Stachurski. Organizatorem konferencji był Rektor AWFiS prof. nadzw. dr hab. Waldemara Moska, a uczelnię reprezentowali ponadto: Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju prof. nadzw. dr hab. Andrzej Suchanowski, mgr Aleksander Drobnik oraz mistrz olimpijski w gimnastyce Leszek Blanik.

Głównym celem konferencji było przedstawienie informacji dotyczących stanu zaawansowania działań dot. realizacji projektu budowy Hali Gimnastycznej Leszka Blanika Centrum Innowacyjno–Wdrożeniowego AWFiS. Rektor Akademii poinformował, iż przewidywany cykl inwestycyjny – po uprzednim dopełnieniu wszelkich procedur – to okres dwóch lat, przy planowanym rozpoczęciu robót w 2012 roku.

Wiceminister Ryszard Stachurski potwierdził, iż planowana inwestycja jest wpisana do wieloletniego programu inwestycji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wyjaśnił ponadto, iż po przejściu przez procedury projektowe, czyli po uzyskaniu pozwolenia na budowę oraz opracowaniu projektu technicznego, Akademia wystąpi z wnioskiem do ministerstwa o umieszczenie zaplanowanego przedsięwzięcia w rocznym planie inwestycyjnym. 

Leszek Blanik, już od roku zaangażowany w prace nad projektem, wskazał kilka istotnych aspektów związanych z powstaniem nowego obiektu: jego rolę w kształceniu młodych gimnastyków i realizacji projektów dla szkół oraz na szereg innych możliwości, jakie inwestycja ta otworzy przed sportowcami i całą polską gimnastyką. Mówiąc o swoim zaangażowaniu w realizację inwestycji Blanik stwierdził: „moja determinacja jest podobna, do tej prowadzącej do medali olimpijskich”.

Z kolei prof. Andrzej Suchanowski podkreślił, że wprawdzie w powszechnej świadomości społecznej sport to przede wszystkim sportowcy, ale nie należy zapominać o roli trenerów w procesie doprowadzania zawodników do mistrzowskiego poziomu. Bez wiedzy i wytężonej pracy szkoleniowców nie byłoby medali na najważniejszych światowych imprezach i o tym, szczególnie w uczelniach takich jak AWFiS, należy pamiętać.

Rektor AWFiS w skrócie przedstawił także inne zamierzania inwestycyjne: specjalistyczną, przychodnię lekarską, nowy hotel-apartamentowiec, który ma „zastąpić” dotychczasową bazę hotelową OPO, nową lokalizację dla Wydziału Turystyki i Rekreacji oraz Centrum Spa & Wellness.       

Rektor z satysfakcją poinformował także o przebiegu procesu rekrutacji na studia w AWFiS: liczba zgłoszeń na dziś wynosi prawie 2500, co oznacza że studia w nowym roku akademickim może podjąć ok. 1800 osób, co z kolei pozwoli uczelni ponownie osiągnąć liczbę ok. 3600 studentów. Szczególnie oblegana przez kandydatów na studia jest fizjoterapia, gdzie o 1 miejsce ubiega się aż 11 chętnych.

źródło AWFiS

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież