O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Po mecz z GTŻ: nierówni i nieprzewidywalni

altOd spotkania z GTŻ minęło kilka dni, a gdańscy kibice nadal szukają przyczyn tak słabej postawy Lotosu Wybrzeże i wygranej "tylko za dwa".


Kibice wynik meczu z ekipą z Grudziądza odbierają jako porażkę. Wszyscy spodziewali się pewnego zwycięstwa i zdobycia bonusa. Skończyło się na wygranej najmniejszą możliwą różnicą punktów czyli jednym. Wielu kibiców uważa, że wynik mógłby być jeszcze gorszy gdyby arbiter zaliczył bieg jedenasty, a nie nakazywał jego powtórkę.


Gdańscy zawodnicy zdają sobie sprawę, że zawiedli. - To był bardzo ciężki mecz - ocenił Magnus Zetterstroem. - Myślałem, że wygramy i tak się stało, ale powinniśmy zdobyć też bonus. Były problemy w trakcie meczu. Były biegi w których popełnialiśmy błędy. Grudziądzanie byli od nas lepsi na starcie. Jak popatrzymy w program to widać, że ja mogłem zrobić ze dwa punkty więcej, ktoś inny też. Renat zdobył tylko jeden. Małe sprawy złożyły się na to, że nie zdobyliśmy bonusa. Tak naprawdę jechaliśmy w piątkę. Nie było szansy, żeby wywalczyć bonusa.


- Było dziś lepiej niż w ostatnich meczach - przyznał Dawid Stachyra. - Ciężko było mi się wygrzebać ze startu. Na dystansie było ciężko. Przejść kogokolwiek na trasie to była męka. Występ w miarę dobrych, szkoda, że nie zdobyliśmy bonusa. Można było jeszcze wszystko uratować w piętnastym biegu, ale rozegrał się jak rozegrał. Czy była myśl, żeby upaść i doprowadzić do przerwania biegu? Nie. Nigdy nie posunąłbym się do takich niesportowych zagrań, to byłoby nie fair. Nie chciałbym, żeby ktoś zrobił coś takiego mi, więc może dlatego nawet przez sekundę nie było takiej myśli. Przy równym starcie z Wattem chciałem z nim pojechać szeroko, wypchnąć go i zrobić miejsce dla Jonassona. Niestety on tam właśnie był i tak naprawdę zatrzymaliśmy sami siebie, a nie rywali. Powinniśmy rozstrzygnąć mecz wcześniej, a nie dopiero w piętnastym biegu.


Gdzie kibice widzą przyczyny "porażki"? Jaką główną wskazują wstawienie do składu Renata Gafurowa, a nie Mikaela Maxa. Rosjanin zaliczył bardzo słaby mecz. Zdobył jeden punkt w trzech startach. Czy Szwed pojechałby lepiej? Prawdopodobnie tak. Trudno to jednak przewidzieć. Tak samo kibice przed spotkaniem gdyby mieli stawiać kto zdobędzie więcej punktów - Hlib czy Stachyra postawiliby na tego pierwszego. Tymczasem Paweł miał pecha i wywalczył dwa punkty, a dwóch biegów nie ukończył.


Spotkanie z GTŻ po raz kolejny pokazało, że gdańska drużyna jest bardzo nierówna. Nie zawodzą Darcy Ward i Thomas Jonasson, którzy są najpewniejszymi punktami w ekipie Stanisława Chomskiego. Pozostali zawodnicy są nieobliczalni. Poniżej pewnego poziomu nie schodzi Zetterstroem, który jest najczęściej trzecim punktującym w zespole. Max poza jedną wpadką jeździ przyzwoicie, ale swoją jazdą nie przekonuje. Hlib zazwyczaj robi swoje punkty. Niewiadomą są występy Gafurowa i Stachyry oraz Brzozowskiego. Dwaj pierwsi w ubiegłym roku byli liderami drużyny, a w tym mają więcej wpadek niż udanych występów, które w sumie dałoby się zliczyć na palcach jednej ręki. Kamil tak naprawdę nie miał okazji pojechać z mocniejszym rywalem i trudno powiedzieć jak spisze się w rundzie finałowej. Pojedyncze udane biegi ma Sperz.

Z taką nierówną i nieobliczalną drużyną trudno przewidzieć jak potoczy się walka o ekstraligę.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież