Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przeszłość i przyszłość gdańskiego sportu - GALERIA

32 kluby i organizacje sportowe wzięły udział w pierwszych Sportowych Pokoleniach Gdańszczan. Na Targu Węglowym nie zabrakło gwiazd gdańskiego, i światowego, sportu z dawnych i nie tak odległych lat.


GALERIA

Młodzież i dzieci chętne do uprawiania sportu w sobotę mieli niesamowitą okazję w jednym miejscu zapoznać się ze sportową ofertą gdańskich klubów i organizacji sportowych. W Sportowych Pokoleniach Gdańszczan wzięli udział przedstawiciele 32 klubów i organizacji reprezentujących 12 dyscyplin. Na specjalnych stoiskach można było spróbować swoich sił m.in. w siatkówce, koszykówce, piłce nożnej, piłce ręcznej, tenisie stołowym, szermierce. Swoje stanowiska mieli hokeiści, wioślarze, judocy, bokserzy, ciężarowcy, łucznicy, Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej. Chętni mogli uzyskać dokładne informacje o terminach i miejscach treningów.


alt- Jako Fundacja Akademii Piłki Ręcznej działamy od pewnego czasu multisportowo - powiedział Artur Siódmiak, pomysłodawca Sportowych Pokoleń Gdańszczan. - Pomyślałem sobie, żeby zrobić imprezę multisportową połączoną z expo sportów młodzieżowych stowarzyszeń i fundacji żeby młodzi ludzie, kórzy przyjdą otrzymali informację gdzie można trenować, jaką dyscyplinę sportu i przy okazji jej spróbować. Infrastruktura, którą rozłożyliśmy jest przewidziana dla dwunastu dyscyplin. Każdy mógł coś dla siebie znaleźć. Oprócz tego dowiedzieć się gdzie może trenować. Poza tym zaprosiłem trochę starych gwiazd. Skupiliśmy się na sportach wiodących w gdańskim sporcie w ostatnich dziesięcioleciach. Każdy mógł przyjść, dotknąć, porozmawiać z wielkimi mistrzami. Pogoda dopisała i myślę, że impreza jest jak najbardziej celowa. Cieszę się, że wszystko się tak ułożyło. Myślę, że takich imprez powinno być więcej. Mam nadzieję, że będzie to impreza cykliczna na terenie Gdańska i nie tylko, bo taką formę imprezy można zaakceptować w innych częściach Polski.


altW Sportowych Pokoleniach Gdańszczan można było nie tylko zobaczyć sportową ofertę dla młodzieży. Była to również okazja do spotkania wielu gwiazd gdańskiego sportu z minionych lat. Na Długim Targu pojawili się m.in. Adam Korol, Leszek Blanik, Alicja Pęczak, Kazimierz Zimny, Bogusław "Bobo" Kaczmarek, Marek Panas. Nie zabrakło również idoli z ostatnich lat Krystiana Pieszczka, piłkarzy Lechii. Wśród zaproszonych gości był również Waldemar Moska, rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.


alt- Uważam, że przyszedł najwyższy czas, żeby robić imprezy międzypokoleniowe - stwierdził rektor AWFiS. - To też jest rolą Ministerstwa Sportu i Turystyki, ale jeśli to się dzieje na tym najniższym poziomie, jeżeli byli sportowcy, mistrzowie olimpijscy, mistrzowie świata i nasze osobistości w skali międzynarodowej podejmują się tego rodzaju aktywności to tym lepiej. Właśnie o to chodzi, aby samorządy we współpracy ze znanymi osobami, znanymi sportowcami, a także administracją państwową organizowały tego rodzaju przedsięwzięcia. To w draża skutecznie do aktywności fizycznej. O to przede wszystkim chodzi żeby Polacy byli zdrowsi, sprawniejsi, a przez to, żeby się wszystkim lepiej żyło. Taki jest trend europejski i ogólnoświatowy. W imprezie prezentują się sporty, w których Gdańsk święcił triumfy przez wiele lat. W wielu z nich nadal tak się dzieje. Trzeba te tradycje kultywować, pokazywać, a widać gołym okiem, że młodzież się garnie do tego wszystkiego, tylko, że trzeba to, przepraszam za kolokwializm, "sprzedawać" w formie bardzo atrakcyjnej, atrakcyjniejszej aniżeli wcześniej. W imprezie bierze udział wielu naszych studentów, absolwentów, pracowników, zawodników AZS AWFiS, bo rzeczywiście przez wiele lat swojego funkcjonowania wychowaliśmy bardzo wielu zdolnych absolwentów, którzy rozsławiali Polskę i Gdańsk na arenie międzynarodowej.


altTomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież