O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gdańszczanie wyszarpali wygraną

altMiało być łatwo, przyjemnie i wysoko, a było mozolne wyciąganie wyniku. Renault Zdunek Wybrzeże pokonało na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego KSM Krosno 49:41.Przed spotkaniem zastanawiano się tylko nad rozmiarami wygranej gdańszczan. Krośnianie w lidze nie zdobyli jeszcze punktu i przed przyjazdem do Gdańska byli skazywani na porażkę. Tymczasem od początku "Wilki" pokazywały kły i pazury. Po biegu trzeci w którymi byli zawodnicy Wybrzeża Tomasz Chrzanowski i Mirosław Jabłoński wygrali 5:1 z duetem Kamil Brzozowski-Anders Thomsen goście objęli prowadzenie. Podopieczni Grzegorza Dzikowskiego natychmiast odpowiedzieli podwójną wygraną. Kolejne dwa wyścigi to ponowne wygrane krośnian. Najpierw Ernest Koza i Marcin Rempała pokonali podwójnie duet Thomsen-Brzozowski, a po chwili Linus Sundstroem tylko przedzielił parę Jabłoński-Chrzanowski, która przez prawie dwa okrążenia jechała na 5:1. Goście prowadzili 20:16 i na trybunach pojawił się niepokój. Do remisu doprowadzili Oskar Fajfer i Eduard Krcmar pokonując podwójnie parę Sergiej Łogaczow-Marcin Turowski. Wyrównana walka trwała do 11 biegu po którym było 33:33. W końcówce lepiej wypadli gdańszczanie, którzy wygrali 3 z 4 ostatnich wyścigów i już po czternastym starcie mogli się cieszyć z dwóch punktów meczowych.

- Zawsze miło jest wraca się do Gdańska - powiedział Mirosław Jabłoński, zawodnik KSM. - Torek fajnie przygotowany do ścigania. Żeby był dreszczyk emocji, to rad brata nie posłuchałem (śmiech), ale trzeba przyznać, że gdyby brat pojechał to gdańszczanie chyba łatwiej wygraliby te zawody (śmiech). Zawody mogę uznać za bardzo udane. Cieszy, że reszta chłopaków pojechała. To dobry prognostyk, że rozjeżdżamy się, że całościowo zdobywamy dużo punktów. I oby to utrzymać do następnego meczu wyjazdowego w Rawiczu. Tam nie będzie już podejścia nazwijmy to na luzie, tylko będziemy się skupić żeby ten mecz wygrać.

- To kolejny mecz, w którym końcówka w naszym wykonaniu nie jest najlepsza i gospodarze nam odjeżdżają - powiedział Dawid Cysarz, kierownik KSM-u Krosno. -  Na pewno nikt się nie spodziewał i nie typował takiego wyniku i tego, że zdobędziemy w Gdańsku 41 punktów. Możemy być zadowoleni, bo prawie wszyscy chłopcy pojechali dobry mecz. Może Siergiej zawalił, ale to młody chłopak i dopiero poznaje tory w Polsce.

- To był naprawdę trudny mecz - ocenił Linus Sundstroem, zawodnik Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk. - Wynik przez cały czas był na styku. Może niektórzy spodziewali się łatwego meczu, ale żużel nigdy nie jest prosty, łatwy. Tu zawsze jest ciężko i wiele drobnych czynników decyduje o zwycięstwie lub porażce. Mecz był ekscytujący i najważniejsze jest zwycięstwo zespołu. Powinniśmy być szczęśliwi.

- Był to emocjonujący, fajny mecz - stwierdził Grzegorz Dzikowski, trener Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk. - Wielu nie spodziewało się tego, ale chyba właśnie na tym powinien polegać sport. Mamy równą drużynę, tak jak Krosno. Fajne zawody, trochę nerwów, adrenaliny. Nie spodziewaliśmy się takiego oporu do 11 biegu, ale też wiedzieliśmy kto przyjeżdża - byli zawodnicy Wybrzeża. Mówię to o Mirku i Tomku Chrzanowskim. Zdecydowanie ten mecz dał odpowiedzi odnośnie składu. Każdy musiał dostać swoją szansę. Wydaje się, że nasz skład się krystalizuje. Wiemy na kogo możemy liczyć. Żadnego usprawiedliwienia nie ma poza tym, że czterech zawodników w sobotę miało zawody i 1000 kilometrów do przejechania i to też miało wpływ.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież