Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Biało-czerwoni wygrali "Żużlową Bitwę" z Byłymi Gwiazdami Wybrzeża

Reprezentacja Polski pokonała drużynę Byłych Gwiazd Wybrzeża 50:40 w trzeci meczu z cyklu Polish Speedway Battle. Kibice, którzy wybrali się na stadion im. Zbigniewa Podleckiego obejrzeli bardzo ciekawe zawody, a przy okazji mogli zobaczyć, a także zdobyć autograf i zrobić sobie zdjęcie z idolami z dawniejszych i nie tak dawnych lat.To dla wielu kibiców była sentymentalna podróż. W zespole Byłych Gwiazd Wybrzeża wystąpili zawodnicy, którzy przed laty kilkunastoma lub kilkoma, a nawet i obecnie dawali gdańskim kibicom powody do radości. Dla wielu największą gwiazdą był jednak Marvyn Cox. Anglik półtorej godziny przed zawodami spotkał się z kibicami, w towarzystwie Jarosława Olszewskiego i Tomasza Golloba, pozując do zdjęć i rozdając autografy. Idol fanów Wybrzeża tym razem wystąpił w roli menadżera drużyny Byłych Gwiazd. "Cocker" zaprezentował się również na torze. Marvyn założył strój i wspólnie z Jarosławem Olszewskim wspólnie pokonali kilka okrążeń gdańskiego toru. "Olszak" pokazał, że mimo upływu lat nadal potrafi jeździć na jednym kole. Na gest podania sobie rąk wielu starszym kibicom w oku zakręciła się łezka. Okazji do takich gestów Marvyn i Jarek podczas wspólnych startów w gdańskiej drużynie mieli bardzo dużo. Podróżą sentymentalną była również tabela biegowa. Zawody były rozgrywane według takiej tabeli biegowej jak latach osiemdziesiątych, według których zawodnicy prowadzący pary jeździli z pól A i B, a zawodnicy z numerami parzystymi z torów C i D.


alt

Marvyn Cox podczas spotkania z kibicamiW awizowanych składach zaszły dwie zmiany. W Reprezentacji Polski Grzegorz Zengota zastąpił Piotra Pawlickiego. W ekipie Byłych Gwiazd Wybrzeża zabrakło Tomasza Golloba. - Swoją karierę zaczynałem w Polonii Bydgoszcz, ale to w Wybrzeżu w 1989 roku zacząłem odnosić poważne sukcesy. Zostałem zaproszony przez organizatorów Polish Speedway Battle, przyjechałem do Gdańska, ale nie mogłem wystąpić, gdyż odnowiła mi się kontuzja lewej nogi. Mój występ mógłby być niebezpieczny. Chcę odjechać do końca ligi. Będę się jednak bawił z kibicami i dopingował kolegów - podczas prezentacji wyjaśnił powody swojej absencji na torze Gollob. Zastąpił go Sebastian Ułamek.


alt

Marvyn Cox (z lewej) w rozmowie z Samem ErmolenkoPrzed meczem w jazdach pokazowych na dwuzaworowych zaprezentowali się Tomasz Chrzanowski, Patryk Malitowski i kolejny zawodnik, który przed laty czarował w barwach Wybrzeża Sam Ermolenko.


alt

Sam Ermolenko szykuje się do wyjazdu na torZawody rozpoczęły się pechowo dla Byłych Gwiazd Wybrzeża. Po dobrym starcie już na pierwszym wirażu defekt zanotował Magnus Zettterstroem. Przez długi czas Maciej Janowski i Krystian Pieszczek jechali na 5:1, ale za ich plecami szalał Darcy Ward, który wyprzedził "Krychę". Właśnie wyścigi z udziałem "Darkiego" były najciekawsze. Australijczyk słabiej startował, ale na trasie pokazywał pełnię swych umiejętności. W czwartej gonitwie Darcy po  raz kolejny słabiej wyszedł spod taśmy, ale na dystansie uporał się Grzegorzem Zengotą i Przemysławem Pawlickim. Wyścig wcześniej na pierwsze miejsce przedarł się Krzysztof Buczkowski.


Bardzo dobra, chociaż na początku niezbyt udana współpraca, jazda duetu Buczkowski-Bartosz Zmarzlik pozwoliła podwójnie pokonać parę Pedersenów. Po dwóch seriach biało-czerwoni prowadzili ośmioma punktami.


Bieg siódmym to dla gdańskich kibiców kolejne wspomnienie dawnych lat. 5:1 pary Ward-Zetterstroem to przypomnienie 2011 roku gdy właśnie ten duet wprowadził gdańszczan do Ekstraligi. Po podwójnej wygranej pary Kenneth Bjerre-Sebastian Ułamek zespół Byłych Gwiazd Wybrzeża zmniejszył straty do dwóch punktów. W wyścigu dziesiątym Zmarzlik pokonał Zetterstroema, a Pieszczek tak skutecznie bronił się przed atakami Nicki Pedersena, że ten na ostatnim wirażu zjechał do parkingu. Podopieczni Marvyna Coxa mieli okazję zmniejszyć straty w wyścigu 12. Po starcie na pierwsze miejsce przedarł się Ułamek, a z czwartej pozycji atakował Ward. Na drugim wirażu trzeciego okrążenia Australijczyk przeszarżował i spowodował upadek Grzegorza Zengoty. W powtórce bez Warda biało-czerwoni wygrali 5:1. Kolejne dwa biegi podopieczni Marka Cieślaka wygrali po 4:2 i wiadomo było, że w trzeciej żużlowej "Bitwie" zanotują trzecią wygraną.

Zawody chociaż towarzyskie były bardzo emocjonujące. Na torze nie brakowało mijanek. Szczególnie ciekawie było gdy startował Ward, ale nie mniej efektownie jeździli Janowski i Buczkowski. Kibice żywiej reagowali po wygranych Byłych Gwiazd Wybrzeża.


alt

Po meczu wszystkim dopisywały humoryCykl Polish Speedway Battle jest trafionym pomysłem. Ostatnie zawody z tego cyklu odbędą się w październiku w Lublinie.

Byłe Gwiazdy Wybrzeża:
Magnus Zetterstroem 4 (d,0,2*,2,0)
Darcy Ward 11 (2,3,3,w,3)
Bjarne Pedersen 4 (0,0,0,2,2)
Nicki Pedersen 8 (3,1,2,d,2)
Sebastian Ułamek 7 (1*,2,2*,1,1)
Kenneth Bjerre 6 (2,0,3,1*,0)

Reprezentacja Polski:
Maciej Janowski 11 (3,3,3,0,2)
Krystian Pieszczek 5 (1,1,1,1,1)
Gregorz Zengota 8 (2,1*,0,2*,3)
Przemysław Pawlicki 7+1 (1*,2,1,3,0)
Bartosz Zmarzlik 9 (0,2*,1,3,3)
Krzysztof Buczkowski 10 (3,3,0,3,1)

Bieg po biegu:
1. Janowski, Ward, Pieszczek. Zetterstroem 4:2
2. N.Pedersen, Zengota, Pawlicki, B.Pedersen 3:3 7:5
3. Buczkowski, Bjerre, Ułamek, Zmarzlik 3:3 10:8
4. Ward, Pawlicki, Zengota, Zetterstroem 3:3 13:11
5. Buczkowski, Zmarzlik, N.Pedersen, B.Pedersen 5:1 18:12
6. Janowski, Ułamek, Pieszczek, Bjerre 4:2 22:14
7. Ward, Zetterstroem, Zmarzlik, Buczkowski 1:5 23:19
8. Janowski, N.Pedersen, Pieszczek, B.Pedersen 4:2 27:21
9. Bjerre, Ułamek, Pawlicki, Zengota 1:5 28:26
10. Zmarzlik, Zetterstroem, Pieszczek, N.Pedersen (d) 4:2 32:28
11. Pawlicki, B.Pedersen, Bjerre, Janowski 3:3 35:31
12. Buczkowski, Zengota, Ułamek, Ward (w/su) 5:1 40:32
13. Zmarzlik, B.Pedersen, Pieszczek, Bjerre 4:2 44:34
14. Zengota, N.Pedersen, Buczkowski, Zetterstroem 4:2 48:36
15. Ward, Janowski, Ułamek, Pawlicki 2:4 50:40

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież