Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k...
Lechia skromnie pokonała na Polsat Plus Arena Polonię Warszawa 1:0

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Pogoń ważniejsza od Juventusu

altLechia przegrała z Juventusem Turyn 1:2 (0:1) i nie ma w tym nic dziwnego, wiele jeszcze dzieli piłkarzy z rodzimej ligi od finalisty Champions League. Gdańszczanie chyba jednak za bardzo myśleli o ligowym pojedynku z Pogonią niż o możliwości „postawienia się” ekipie z Turynu.

Wielkie piłkarskie święto i Super Mecz rozpoczął się jednak od rozczarowania, kiedy poznano wyjściowy skład gospodarzy. Wiele osób zastanawiało się, czy Juve potraktuje mecz poważnie. Organizatorzy zapewniali, że tak będzie, tymczasem to właśnie fani biało-zielonych mogli czuć się zlekceważeni. Jerzy Brzęczek posłał do boju od pierwszej minuty zaledwie trzech graczy ze składu, który można by nazwać podstawowym. Byli to: Daniel Łukasik, Michał Mak i Piotr Wiśniewski. To był oczywiście tylko sparing, ale kiedy gra się z takim przeciwnikiem trzeba posłać do boju najlepszych. 32 lata temu Lechia po pogromie w Turynie również mogła wystawić „rezerwistów” jednak wówczas tak nie postąpiono.

W środę, jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego uhonorowano właśnie przedstawicieli tamtej drużyny, której udało się awansować do europejskich pucharów. Pierwszą piłkę w meczu uderzył natomiast Lech Wałęsa i zaraz po tym Juventus przeszedł do ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 4 minucie Paul Pogba nie niepokojony przez nikogo z łatwością doszedł do piłki bitej z rzutu rożnego i otworzył wynik. Klub z Włoch z łatwością pokazał, że potrafi poradzić sobie z piłkarzami z Gdańska i w następnych minutach nieco odpuścił. Wielokrotni mistrzowie Italii chcieli za wszelka cenę podwyższyć po koronkowej akcji, często byli bardzo blisko podwyższenia rezultatu, jednak gubili się w dryblingach na polu karnym. Zdecydowanie jednak górowali nad gospodarzami umiejętnościami technicznymi i kiedy tylko dochodziło do poważnej walki o piłkę było to widać.

Gospodarze mogli liczyć tylko na kontry, a i tak składniejsze akcje widać było w ich wykonaniu dopiero pod koniec pierwszej połowy. W 39 minucie Bartłomiej Pawłowski uderzył w słupek, zaś po chwili z dystansu uderzał Wiśniewski i Gianluigi Buffon przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Druga połowa rozpoczęła się od wyśmienitej okazji Mario Mandżukicia, jednak napastnik Juventuzu niezbyt dokładnie opanował piłkę i wynik nie uległ zmianie. Stopniowo Jerzy Brzęczek wprowadzał na boisko podstawowych graczy i gra Lechii poprawiła się. Często jednak ich ataki likwidowane były już w polu karnym „Juve”, dzięki lepszemu wyszkoleniu technicznemu obrońców gości. W 58 minucie z pola karnego strzelał Michał Mak, ale dobrze ustawiony był Norberto Neto. Wreszcie w 82 minucie gdańszczanie wyrównali. Adam Buksa otrzymał piłkę po rozegraniu jej z Nazario i uderzył na bramkę Włochów. W tym momencie goście znów przyspieszyli grę. W ostatniej minucie regulaminowego czasu „rozklepali” gdańską obronę a Mandzukić strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik meczu.

LECHIA GDAŃSK – JUVENTUS 1:2 (0:1)