Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Białaszczyk: Tworzymy nową historię

altRozmowa z Waldemarem Białaszczykiem, dyrektorem Sopockiego Klubu Tenisowego


- Starania o powrót turnieju rangi ATP do Sopotu zostały uwieńczone powodzeniem. Na korty SKT wrócił wielki tenis.
Waldemar Białaszczyk: Na pewno światowy turniej jest w Sopocie, jest na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego. To nas cieszy. To miejsce jest magiczne, jest kultowe. Cieszymy się, sopockie środowisko tenisowe, z powrotu do nas turnieju, ale cieszą się również zawodnicy, czemu dają często wyraz, że są w Sopocie i grają na tych kortach. Grają w miejscu wielkich tradycji, wielkich turniejów i wielkich mistrzów. To też obliguje do dobrego poziomu gry i do fajnych, ciekawych pojedynków, do dużego widowiska sportowego.


- Tegoroczny turniej można powiedzieć, że zaczyna pisać nową historię turniejów tenisowych najwyższej rangi w Sopocie.
Waldemar Białaszczyk: Zaczynamy od nowa. Mamy umowę podpisaną na trzy lata. Myślę, że będzie ona przedłużona na dalsze lata. Na pewno będą zmiany w kierunku większych turniejów, silniej obsadzonych, z większą pulą nagród. Dajemy sobie ten pierwszy okres trzyletniej umowy na przygotowanie kolejnej edycji wielkich turniejów tenisowych na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego. Uzyskaliśmy to przede wszystkim dzięki pomocy pana Ryszarda Krauze, który w znaczącym stopniu wspiera to przedsięwzięcie. Mamy pomoc ze strony miasta, pana prezydenta Jacka Karnowskiego, który się osobiście w to zaangażował. Wielki tenis na pewno. Nazwiska o których usłyszymy w przyszłości na pewno. Ciekawe pojedynki na pewno. Kwestia porównania jak daleko od swoich przeciwników są nasi zawodnicy. To jest też kwestia pewnej konfrontacji. Za chwilę mamy turniej w Poznaniu. Dla czołówki naszych, polskich zawodników jest więc możliwość powalczenia u siebie, na swoich kortach  i ugrania punktów ATP.


- Po przerwie rozpoczęcie jest najtrudniejsze. Sezon jest wypełniony turniejami i trudno znaleźć termin, w którym można byłoby ściągnąć dobrych zawodników. Przy kolejnych edycjach powinno być z tym łatwiej, bo zawodnicy będą już mieli w pamięci, że jest w tym okresie turniej w Sopocie.
Waldemar Białaszczyk: Zgadzam się. Ta przerwa w organizacji turniejów spowodowała, że pewne więzi się zerwały. Tworzymy nową historię. Uważam, że dla wszystkich będzie to sukces. I dla miasta, i dla turystów i dla miłośników tenisa. Jest po co przyjść na korty Sopockiego Klubu Tenisowego, bo naprawdę jest co oglądać. Poziom jest bardzo dobry. Taką tradycją jest, że zawodnicy, którzy w Sopocie wygrywają lub znajdują się w finale to okazuje się, że po dwóch latach znajdują się w światowej czołówce. Najlepszym przykładem Rafael Nadal. Cieszmy się, że widzimy ich dziś na sopockich kortach, a za chwilę będziemy ich nazwiska słyszeli na światowych kortach i to na czołowych miejscach. Poziom jest bardzo wyrównany. Ręce same składają się do oklasków. Cieszymy się, że dość spora grupa widzów ogląda mecze. Wstęp jest wolny i kibice mogą oglądać tenis na bardzo dobrym poziomie. Miłośnicy tenisa mogą oglądać mecze od godzin przedpołudniowych do późnego wieczora.


- Przy okazji powrotu na korty SKT wielkiego tenisa odnowione zostały obiekty klubowe.
Waldemar Białaszczyk: Włożyliśmy bardzo duże środki w modernizację i remont obiektu. To na pewno służy wszystkim i grającym i oglądającym. Klub wypiękniał. Stworzyły się pewne możliwości z których teraz korzystamy. Dla zawodników i całego turnieju to są fajne rzeczy. Jest fajny klimat, obiekty spełniają oczekiwania. Myślę, że wszyscy się tu dobrze czują.


- Jest już sukces organizacyjny. Trudniej będzie o sukces sportowy, bo Polacy szybko poodpadali z turnieju.
Waldemar Białaszczyk: Mecze są naprawdę bardzo wyrównane. Nie rozumiem co się stało. Panfil miał piłkę meczową. Przysiężny prowadził w drugim secie 4:0 i nagle coś się zacięło. Może trochę szczęścia brakuje. Na pewno mają motywację, że grają przed swoją widownią, która ich wspiera.


- Pozostaje tylko zaprosić na weekendowe spotkania.
Waldemar Białaszczyk: Zapraszamy wszystkich na korty Sopockiego Klubu Tenisowego na piątkowe, sobotnie i niedzielne mecze. Warto przyjść i popatrzeć na tenis na najwyższym poziomie.
Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież