Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w związku z profanacją krzyża w Ki... » W połowie grudnia 2025, w szkole im. Bohaterów Westerplatte w Kielnie nauczycielka w trakcie lekcji ... Krzyż ze szkoły w Mielnie wrócił na swoje miejsce » „Nie wiem, czy ta pani jest ateistką, czy jest jakiegoś innego wyznania. Ale jeśli coś takiego zrobi... Król Kaszubów i Solidarności – Ks. prał. Hilary Jastak » 13 grudnia minęła mroczna rocznica wybuchu stanu wojennego. Był to kolejny krok walki władzy komunis... Antoni Patek - patron roku 2027 » 18 grudnia 2025 r, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie było miejscem niecodziennej uroczystości... Rondo Szyślaka - Architekt znaku pokoju » "Przekażcie sobie znak pokoju".Los, przypadek, okoliczność sprawiły, że Wiesław Szyślak, architekt, ... Zastęp Czarzastego: Nowa Lewica i... frakcja PZPR » Lewica nowa, ale niezupełnie. W partii jej nowego, zadomowionego przewodniczącego Włodzimierza Czarz... Gazeta Gdańsk Gdańskie Grudnie » Już w najbliższy piątek w sieci dystrybucji "Gazety Gdańskiej" ukaże się jej specjalne wydanie: "Gda... Moje grudnie: Czesław Nowak i Stanisław Fudakowski » Czesław Nowak - Jeszcze przed grudniem 1970 jako jeden z nielicznych bezpartyjnych brygadzistów Mors... Godność 13 grudnia: Precz z komuną i rządem Tuska » Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność” pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. Stowarzyszenie „Godnoś... Prezydent powołał Grzegorza Ksepko w skład Krajowej Rady Sądownictwa » Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Karol Nawrocki postanowieniem z dnia 6 listopada 2025 r. powołał...
Król Kaszubów i Solidarności – Ks. prał. Hilary Jastak
środa, 31 grudnia 2025 19:09
Król Kaszubów i Solidarności – Ks. prał. Hilary Jastak
13 grudnia minęła mroczna rocznica wybuchu stanu wojennego. Był to
Skrzaty wzięły korty SKT
sobota, 13 grudnia 2025 16:21
Skrzaty wzięły korty SKT
Po raz drugi w ciągu ostatnich 2 miesięcy Sopocki Klub Tenisowy
Tablica Łazarka
środa, 31 grudnia 2025 19:00
Tablica Łazarka
Wojciech Łazarek był piłkarzem, a później bardzo znanym trenerem

Galeria Sztuki Gdańskiej

Staszek
czwartek, 25 września 2025 11:03
Staszek
Był człowiekiem słowa – i to słowa używanego w sposób

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

O zasadach aranżowania własnego „M”

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 10 czerwca 2013 09:42

O tym, jak zaaranżować wnętrze, aby było stylowe, funkcjonalne i wygodne – mogliśmy dowiedzieć się podczas warsztatu z urządzania wnętrz „Urządzam się w Trójmieście”. Odbyło się one w ramach dni otwartych firmy deweloperskiej Robyg na osiedlu Albatross Towers przy al. Rzeczypospolitej 4.



– Zanim przystąpimy do aranżacji wnętrza naszego mieszkania, powinniśmy najpierw określić funkcje naszego „M”, a dopiero potem jego styl – mówiła Katarzyna Kazajć z firmy Perfect Construction. – Najpierw zatem trzeba wyszczególnić, kto będzie w nim mieszkać? Kim są domownicy i jakie mają potrzeby? Czy mamy zwierzęta? Czy planujemy je mieć? Czy często przyjmujemy gości? Czy będą zostawać u nas na noc? Czy jesteśmy czyściochami czy bałaganiarzami?


alt


Odpowiedzi na te pytania pozwolą nam ustalić np. czy potrzebujemy sypialni dla gości, czy możemy pozwolić sobie na gabinet. Czy dobrym dla nas rozwiązaniem jest pokój dzienny z aneksem kuchennym, czy lepiej powinniśmy mieć osobną, zamykaną kuchnię.

Kolejne pytanie, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć, brzmi:
Jak korzystamy z mieszkania? 
Przed zaprojektowaniem własnego wnętrza odpowiedzmy sobie zatem: Jak dużo czasu będziemy spędzać w domu? Czy pracujemy w domu? Ile pracujemy? Ile mamy rzeczy? Jak spędzamy wolny czas? Czy lubimy oglądać tv? Czy ćwiczymy w domu? Czy dużo gotujemy? Czy raczej stołujemy się na mieście? Czy organizujemy przyjęcia? Jak korzystamy z kuchni? Czy chcemy mieć w łazience wannę czy prysznic?

Aby zobrazować proces aranżowania wnętrz, biorąc pod uwagę odmiennych lokatorów i różne ich potrzeby, architektki przygotowały trzy rzuty mieszkania o tym samym metrażu (41,37 m kw.) rozplanowując je w różnych układach funkcjonalnych: dla singla, dla pary i rodziny z dzieckiem.


alt



Jakiekolwiek mieszkanie będziemy urządzać, pamiętajmy, że dobrze myśleć o przyszłości, nasze „M” jest przecież na lata, wybierajmy zatem ponadczasowe rozwiązania, zaczynając projektowanie wnętrza od zaplanowania funkcji, ustalenia, co domownicy będą robić w „czterech kątach”, a dopiero potem zastanawiamy się nad stylem wnętrza.

– Zacznijmy od ogółu do szczegółu, rozplanujmy pokoje, następnie główne funkcje w pokojach – tłumaczy Katarzyna Kazajć z firmy Perfect Construction. – Następnie sprawdźmy ustawienie światła, aby korespondowało z ustalonymi funkcjami. W dużym mieszkaniu radzę także zaplanować sferę prywatną i dzienną. Należy także uwzględnić schowki. Jeśli posiadamy małe mieszkanie sugeruję wprowadzić jak najwięcej elementów ruchomych, które dodatkowo łączyłyby różne funkcje. Pamiętajmy także o eksponowaniu ładnych rzeczy.

Podczas warsztatu poznaliśmy także kilka zasad dotyczących stylu.
Jeśli mamy małe mieszkanie, powinniśmy użyć jasnych kolorów, ponieważ powiększają one pomieszczenia. W takich też mieszkaniach nie powinniśmy dzielić podłóg. W lokalach niższych niż 2,60 m nie powinno się  malować białej listwy u sufitu.


Przede wszystkim zaś powinniśmy być konsekwentni w aranżacji.
– Z aranżacją mieszkania jest podobnie jak z ubiorem. Mała czarna zawsze się sprawdzi – mówiła Agata Cwenar-Łuczak ze studia projektowego Cwenar i Glaza.

– Mieszkanie zawsze oddaje charakter mieszkańców, to my będziemy spędzać w nim najwięcej czasu, dlatego nie kierujmy się modą, lecz własnymi potrzebami – podkreślała  Katarzyna Kazajć.

Podczas warsztatów odbył się także konkurs, w którym nagrodą była darmowa aranżacja własnego domu lub mieszkania na osiedlach Robyg.


alt


Podobne warsztaty odbyły się na Lawendowych Wzgórzach oraz Słonecznej Morenie przy ul. Piekarniczej 1. To pierwsza taka inicjatywa dewelopera w Trójmieście. W planach firmy Robyg jest cykl spotkań warsztatowych, podczas których będziemy poznawać tajniki urządzania własnego „M”.

Firma Robyg buduje w Gdańsku trzy okazałe osiedla: Lawendowe Wzgórza przy ul. Jabłoniowej na Szadółkach, Słoneczną Morenę przy ul. Piekarniczej – na pograniczu Moreny i Zaborni oraz Albatross Towers przy al. Rzeczpospolitej na Przymorzu.
(UA)

fot. Urszula Abucewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież