Elżbieta Rafalska: Sytuacja polskich rodzin będzie osnową kampanii wyb... » Z Elżbietą Rafalską, deputowaną do Parlamentu Europejskiego (od 2019 r.), Frakcja Europejskich Konse... Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
piątek, 31 marca 2023 13:49
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
Podczas meczów eliminacyjnych drużyn narodowych rozgrywki
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wewnętrzne manewry w Lechii. Benzyną do ognia...

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 01 marca 2023 08:27

altPrzed porażką Lechii z Radomiakiem (1:3) na kilka dni do Gdańska zawitał Adam Mandziara, który wcześniej rezygnując z prezesa zarządu i Rady Nadzorczej i zapowiadał, że nie będzie ingerował w działalność zarządu, który jest samodzielny i ma pełne narzędzia do kierowania klubem. W ubiegłym tygodniu było w Lechii gorąco, a te "manewry" wywołane przez pełnomocnika właściciela większościowego sportowej spółki akcyjnej zakończyła sobotnia porażka Lechii na własnym stadionie z ligowym przeciętniakiem - Radomiakiem Radom.


Ale po kolei. Po przyjeździe z Majorki Adam Mandziara zarządził spotkanie z Radą Drużyny (Kuciak, Nalepa, Gajos, Maloca, Pietrzak). Na spotkaniu był obecny prezes Paweł Żelem i Łukasz Smolarow (dyrektor sportowy). Zabrakło trenera Marcina Kaczmarka, którego poproszono później razem ze swoimi asystentami. Stanowczym tonem trener został zasypany zarzutami. Nie było żadnych sugestii ze strony zawodników, którzy wcześniej wyrazili się pozytywnie o trenerze i jego warsztacie pracy. Po raz pierwszy od czasów Piotra Stokowca, pan Adam Mandziara nie zdołał narzucić swojej narracji, gdyż młody "Bobo" postawił się szefowi wszystkich szefów (bo ze wszystkich oficjalnych stanowisk się zrzekł), który wykazał większą inicjatywę jak za czasów kiedy był prezesem zarządu i przewodniczącym RN. "Gramy za mało ofensywnie? - twardo bronił się trener. - A gdzie są zapowiadane wcześniej wzmocnienia, które nam obiecano. Pozbyliśmy się kilku graczy a tak naprawdę jest tylko jeden nowy zawodnik, który może być brany pod uwagę przy ustalaniu meczowego składu (Kevin Friesenbichler).


Adam Mandziara został zaskoczony tak twardą obroną, a właściwie atakiem, trenera Marcina Kaczmarka.
Całe "manewry" okazały się dolaniem benzyny do ognia. Niczego nie rozstrzygnęły.
Rozstano się pozostając przy swoich racjach. Wszystko miał wyjaśnić sobotni mecz.
Nie wyjaśnił. Zamiast spodziewanego zwycięstwa i uspokojenia atmosfery była porażka w kiepskim stylu.


Na poniedziałkowy trening nie przyszedł Łukasz Smolarow, który starał się zawsze uczestniczyć w zajęciach drużyny. Powiało grozą. W szatni ironizowano, że zaraz wejdzie dyrektor sportowy i w obecności drużyny zmieni swoją funkcję na trenera. Smolarow nigdy nie był uwielbiany przez piłkarzy, nawet wtedy kiedy pracował u boku Stokowca. Nic takiego się nie stało, więc panuje opinia, że nie chce przejmować sterów przed "meczem śmierci" w Poznaniu z Lechem.
Dusan Kuciak, drugi - obok Paixao - senior drużyny, po porażce z Radomiakiem mówi: "Potrzebny nam spokój, dziennikarze za dużo chcecie wiedzieć. To są sprawy szatni".


Kapitan i były gracz Lecha - Maciej Gajos z kolei zapowiada: "Oczekujcie w Poznaniu niespodzianki". To tak jakby chciał zapowiedzieć, że zagrają o głowę trenera. Nie chcemy Smolarowa.


Zagajony przeze mnie jeden z asystentów trenera Kaczmarka "co tam się u Was w tej szatni dzieje", odpowiada, że atmosfera się polepszy jak w czerwcu zakończy karierę Flavio.
Tyle, że w czerwcu może być już za późno.
Co do Flavia, to coś jest na rzeczy. Jest to najlepiej opłacany gracz Lechii. Zarabia grubo ponad 150 tys. zł miesięcznie. Najpierw w ub. roku poróżnił się z trenerem Tomaszem Kaczmrakiem, krytykując przygotowanie fizyczne zespołu. Później nie grał z powodu bolącego kręgosłupa (to najlepsza symulka przed lekarskimi komisjami ZUS-u), później po odejściu trenera doznał cudownego uzdrowienia, następnie nie został wybrany do Rady Drużyny przez zespół. Mimo, że był jej kapitanem przez kilka lat.


W piątek o 20.00 mecz z Lechem w Poznaniu. Po tym meczu okaże się, kto w poniedziałek wejdzie do szatni. Trener Kaczmarek czy Smolarow?


Niech rozstrzygną o tym piłkarze Lechii na stadionie przy ul. Bułgarskiej.

POPI

Related news items:
Newer news items:
Older news items: