Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Wewnętrzne manewry w Lechii. Benzyną do ognia...

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 01 marca 2023 08:27

altPrzed porażką Lechii z Radomiakiem (1:3) na kilka dni do Gdańska zawitał Adam Mandziara, który wcześniej rezygnując z prezesa zarządu i Rady Nadzorczej i zapowiadał, że nie będzie ingerował w działalność zarządu, który jest samodzielny i ma pełne narzędzia do kierowania klubem. W ubiegłym tygodniu było w Lechii gorąco, a te "manewry" wywołane przez pełnomocnika właściciela większościowego sportowej spółki akcyjnej zakończyła sobotnia porażka Lechii na własnym stadionie z ligowym przeciętniakiem - Radomiakiem Radom.


Ale po kolei. Po przyjeździe z Majorki Adam Mandziara zarządził spotkanie z Radą Drużyny (Kuciak, Nalepa, Gajos, Maloca, Pietrzak). Na spotkaniu był obecny prezes Paweł Żelem i Łukasz Smolarow (dyrektor sportowy). Zabrakło trenera Marcina Kaczmarka, którego poproszono później razem ze swoimi asystentami. Stanowczym tonem trener został zasypany zarzutami. Nie było żadnych sugestii ze strony zawodników, którzy wcześniej wyrazili się pozytywnie o trenerze i jego warsztacie pracy. Po raz pierwszy od czasów Piotra Stokowca, pan Adam Mandziara nie zdołał narzucić swojej narracji, gdyż młody "Bobo" postawił się szefowi wszystkich szefów (bo ze wszystkich oficjalnych stanowisk się zrzekł), który wykazał większą inicjatywę jak za czasów kiedy był prezesem zarządu i przewodniczącym RN. "Gramy za mało ofensywnie? - twardo bronił się trener. - A gdzie są zapowiadane wcześniej wzmocnienia, które nam obiecano. Pozbyliśmy się kilku graczy a tak naprawdę jest tylko jeden nowy zawodnik, który może być brany pod uwagę przy ustalaniu meczowego składu (Kevin Friesenbichler).


Adam Mandziara został zaskoczony tak twardą obroną, a właściwie atakiem, trenera Marcina Kaczmarka.
Całe "manewry" okazały się dolaniem benzyny do ognia. Niczego nie rozstrzygnęły.
Rozstano się pozostając przy swoich racjach. Wszystko miał wyjaśnić sobotni mecz.
Nie wyjaśnił. Zamiast spodziewanego zwycięstwa i uspokojenia atmosfery była porażka w kiepskim stylu.


Na poniedziałkowy trening nie przyszedł Łukasz Smolarow, który starał się zawsze uczestniczyć w zajęciach drużyny. Powiało grozą. W szatni ironizowano, że zaraz wejdzie dyrektor sportowy i w obecności drużyny zmieni swoją funkcję na trenera. Smolarow nigdy nie był uwielbiany przez piłkarzy, nawet wtedy kiedy pracował u boku Stokowca. Nic takiego się nie stało, więc panuje opinia, że nie chce przejmować sterów przed "meczem śmierci" w Poznaniu z Lechem.
Dusan Kuciak, drugi - obok Paixao - senior drużyny, po porażce z Radomiakiem mówi: "Potrzebny nam spokój, dziennikarze za dużo chcecie wiedzieć. To są sprawy szatni".


Kapitan i były gracz Lecha - Maciej Gajos z kolei zapowiada: "Oczekujcie w Poznaniu niespodzianki". To tak jakby chciał zapowiedzieć, że zagrają o głowę trenera. Nie chcemy Smolarowa.


Zagajony przeze mnie jeden z asystentów trenera Kaczmarka "co tam się u Was w tej szatni dzieje", odpowiada, że atmosfera się polepszy jak w czerwcu zakończy karierę Flavio.
Tyle, że w czerwcu może być już za późno.
Co do Flavia, to coś jest na rzeczy. Jest to najlepiej opłacany gracz Lechii. Zarabia grubo ponad 150 tys. zł miesięcznie. Najpierw w ub. roku poróżnił się z trenerem Tomaszem Kaczmrakiem, krytykując przygotowanie fizyczne zespołu. Później nie grał z powodu bolącego kręgosłupa (to najlepsza symulka przed lekarskimi komisjami ZUS-u), później po odejściu trenera doznał cudownego uzdrowienia, następnie nie został wybrany do Rady Drużyny przez zespół. Mimo, że był jej kapitanem przez kilka lat.


W piątek o 20.00 mecz z Lechem w Poznaniu. Po tym meczu okaże się, kto w poniedziałek wejdzie do szatni. Trener Kaczmarek czy Smolarow?


Niech rozstrzygną o tym piłkarze Lechii na stadionie przy ul. Bułgarskiej.

POPI

Related news items:
Newer news items:
Older news items: