Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Zdunek Wybrzeże - InvestHousePlus PSŻ LIVE: 49:40 90:89
sobota, 03 czerwca 2023 11:31
Zdunek Wybrzeże - InvestHousePlus PSŻ LIVE: 49:40 90:89
O godz. 16.30 rozpocznie się mecz Zdunek Wybrzeże z InvestHousePlus
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Oświadczenie Lechia Oldboys w trosce o dobro klubu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 15 lutego 2023 13:02

altOldboys Lechia Gdańsk, oświadczenie


„W trosce o dobro Klubu, drużyny oraz wizerunku Lechii – my wszyscy Oldboy’s Lechii Gdańsk, zawodnicy, trenerzy, zdobywcy po raz pierwszy w historii Pucharu oraz Superpucharu Polski, uczestnicy rozgrywek europejskich – Zdobywcy Pucharów oraz najważniejszego meczu z Juventusem Turyn.

OŚWIADCZAMY
Medialne wypowiedzi pana A. Mandziary na temat nowego inwestora oraz ataki na pana Dariusza Krawczyka to nic innego jak próba ukrycia prawdziwego problemu oraz ucieczka od odpowiedzialności za obecny stan pierwszej drużyny i klubu. Wymyślanie historii oraz bezpodstawne obwinianie pana Krawczyka, który z ramienia akcjonariuszy mniejszościowy stara się zapobiec degradacji Lechii to fatalny sposób na wyjście z tej organizacyjnej zapaści. 9 ostatnich lat to pokaz nieudolnych rządów, braku kompetencji oraz zmarnowanego wielkiego potencjału naszego Klubu.

Wizerunkowy upadek jest widoczny gołym okiem, a przede wszystkim ogromne zaniedbanie szkolenia dzieci oraz młodzieży powinien dać do myślenia obecnym władzom spółki. Przez ostatnie 9 lat Akademia Piłkarska Lechii systematycznie chyli się ku upadkowi, a brak jakiekolwiek bazy treningowej czy choćby jednego boiska jest właściwym podsumowaniem nieprofesjonalnych rządów obecnego „właściciela”. Obecne władze Klubu powinny przejść szkolenie w Gedanii Gdańsk oraz Jaguarze Kokoszki, jak należy choćby półprofesjonalnie organizować akademię piłkarską. Niestety na dzień dzisiejszy możemy pomarzyć o infrastrukturze jaką posiadają wymienione kluby.

Zestawiając Akademię Piłkarska, bazę treningową, zarządzanie, szkolenie, poniżanie utalentowanych wychowanków to daje kompletną wizerunkową „klapę”. Panowie Mandziara, Żelem obudźcie się! Spadek drużyny młodzieżowej z Centralnej Ligi Juniorów to jest wasza odpowiedzialność. Dodatkowo już właściwie „zapewniony” drugi spadek kolejnej drużyny z rozgrywek CLJ powinien dać do myślenia, tymczasem słyszymy w wywiadach jak fantastycznie jest zarządzana Lechia. Co musi się jeszcze wydarzyć żebyście panowie zrozumieli, że tą drogą dalej iść nie można – to jest równia pochyła! Mamy wrażenie, że gdyby nie wymóg licencyjny to tak jak drużyna rezerw, szkolenie młodzieży jako zbędny balast zostałoby zlikwidowane…

Lechia Gdańsk jest jedyną klubem w Ekstraklasie, która nie posiada drugiej drużyny. Wygląda na to, że pan Żelem został sprowadzony jako likwidator, bo oprócz pozbywania się ludzi którzy byli związani z Klubem oraz drużyny rezerw, likwiduje się kibiców, bo coraz wyraźniej widoczne są pustki na trybunach. Z pewnością to jest iście niemiecka koncepcja… Należy wspomnieć tutaj również w jaki sposób został potraktowany zasłużony pracownik Lechii Marek Janowski, któremu zasugerowano przejście na emeryturę z obietnicą dalszej współpracy, żeby potem rękami pana Żelema potraktować go jako piąte koło u wozu.

Odebranie oldbojom wejściówek na trybunę honorową
Kuriozalny sposób zarządzania objawiał się również decyzją pana Żelema w 39. rocznicę zdobycia Pucharu oraz Superpucharu Polski odebraniem oldboy’om wejściówek na trybunę honorową ViP dopiero po interwencji pana Piotra Zejera decyzja ta została cofnięta. Wcale nie należy się dziwić, że pan Piotr po obejrzeniu z bliska sposobu pracy pana Żelema zawiesił pełnienie funkcji do czasu odejścia nieudolnego prezesa jak i również nie chciał autoryzować postępującej degrengolady .Z pewnością „profesjonalny” styl pracy obecnej władzy Klubu odzwierciedla frekwencja na trybunach, rujnuje się tożsamość Lechii, którą budowano przez wiele pokoleń. TRZEBA OTWARCIE TO WYARTYKUŁOWAĆ, ŻE NIE TYLKO NAJBARDZIEJ ZAGORZALI KIBICE MAJĄ DOŚĆ WASZYCH NIEUDOLNYCH RZĄDÓW! Z pewnością panujący bałagan dostrzegli potencjalni inwestorzy stąd też przez długi okres czasu nikt konkretny nie złożył oferty na przejęcie pakietu większościowego spółki chyba, że są inne powody? Logika wskazuje, że nikt tej stajni Augiasza nie chce czyścić.

Wychowankowie Lechii
Osobnym tematem, który zasługuje na uwagę jest polityka transferowa oraz skandaliczne potraktowanie wychowanka Lechii Jakuba Kałuzińskiego. Spośród licznej grupy piłkarzy, którym kończą się kontrakty w czerwcu tego roku jako jedyny nie został zabrany na obóz przygotowawczy do Turcji. Technika negocjacyjna nieudolnych prezesów polega na oferowaniu propozycji kontraktu metodą szantażu, proponując ofertę na poziomie nieadekwatnym do pozycji, jaką zawodnik zajmował w drużynie. Najwyraźniej prezes powinien zebrać oklaski za wakacje w Turcji Clemensa, którego nasz trener Oldboysów nie widziałby nawet na ławce rezerwowej. Czy panowie Żelem lub Mandziara ma na tyle odwagi żeby zaproponować choćby zbliżony poziom pensji zdolnemu wychowankowi? A może lepiej płacić wielomilionową karę za niewystarczającą ilość godzin występu młodzieżowców? Kto z obecnej władzy działa na szkodę klubu?

Trzeba podkreślić, że Jakub to zdolny zaledwie 20 letni młodzieżowiec, który zdążył już rozegrać 50 meczów w Ekstraklasie w tym m.in. w ostatnim sezonie w którym Lechia zajęła 4. miejsce. Czy prawdą jest, że ten zdolny zawodnik, reprezentant Polski nie zasługuje na godziwy kontrakt? Dodatkowo brak transferów przed rozgrywkami pucharowymi odbija się czkawką do dzisiaj kiedy walczymy o ligowy byt.

Kolejny temat, oświadczenie o sprzedaży klubu przy braku jasnej informacji o co chodzi zadziałało demotywująco na atmosferę w szatni, a co za tym idzie w końcowym efekcie na słaby wynik sportowy. Dlaczego praktycznie ten sam skład, który wcześniej walczył o podium, walczy teraz o utrzymanie? Powiedzmy sobie szczerze, że z taką polityką to można zarządzać klub w klasie okręgowej a nie Klub z tradycjami i potencjałem. Można to podsumować jednym wyrazem: AMATORSZCZYZNA!

Takimi działaniami nie ściągnie się kibiców na trybuny a wizerunek klubu ulega dalszemu osłabieniu. Dodatkową sprawą, którą należałoby nadmienić to tuż po pojawieniu się pana Mandziary rezygnacja Lechii z wspólnego projektu z firmą Lotos, którego celem była budowa na dużą skalę Akademii Piłkarskiej „Biało-Zielona przyszłość z Lotosem” z profesjonalną bazą treningową na której brak tak narzeka obecnie w wywiadach pan Mandziara co ciekawe nie widząc albo nie chcąc widzieć w jakiej zapaści obecnie jest szkolenie w Lechii.

Jako zasłużeni zawodnicy, trenerzy czujemy się zobowiązani zabrać głos w tym krytycznym momencie ponieważ dobro klubu jest dla nas sprawą najważniejszą, a żadne pudrowanie rzeczywistości, pokrętne oraz kłamliwe tłumaczenia nie powinno przysłonić krytycznej sytuacji w jakiej znalazła się obecnie Lechia. Potrzebne są działania uzdrawiające przez profesjonalnych fachowców na wielu płaszczyznach, należy odbudować to wszystko co zostało zniszczone i widać, że będzie to proces długotrwały gdyż korozja klubu jest daleko posunięta.

Nie rujnujcie klubu Lechia Gdańsk
Panowie Żelem, Mandziara, którzy żalą się na brak szacunku powinni wiedzieć, że uznanie zdobywa się swoją pracą, zaangażowaniem, szanowaniem drugiej strony, dotrzymywaniem deklaracji, honorowym działaniem oraz współpracą z Kibicami, którzy są najważniejszą tkanką klubu. Wydaje się, że dla panów hasła: „My tworzymy historię” czy „Biało-Zielona Rodzina” są obce lub puste a dla naszej społeczności istnieją od szeregu lat i są krwioobiegiem potrzebnym do życia sportowego Pomorza. Historia Lechii jest w dużej mierze udokumentowana w naszym Muzeum oraz na stadionie przy ul. Traugutta gdzie jest aleja gwiazd. Prawdopodobnie są to obce miejsca dla panów bo wasze działania o tym świadczą.

Każdy z nowozatrudnionych piłkarzy i działaczy powinien zacząć swój pierwszy dzień od zwiedzania tych miejsc oraz od poznania historii klubu po to aby lepiej przysłużyć się w osiąganiu wspólnych sukcesów. Brak szacunku dla ludzi, którzy poświęcili kawałek życia dla tego klubu świadczy o tym, że macie rozbieżne intencje niż oczekuje tego lokalna społeczność jeśli tego nie zrozumiecie to żadne działania marketingowe tego nie naprawią.

Jeszcze do niedawna być w Lechii, pracować w Lechii, grać dla Lechii, niezależnie od poziomu rozgrywek było ogromnym zaszczytem. Tymczasem panowie swoim działaniem doprowadzili do kompletnej degrengolady.

Apelujemy do zarządu Lechii: jeszcze jest szansa i możliwości, otwórzcie oczy, podejmijcie właściwe decyzje, mówienie, że z waszej strony wszystko jest w porządku jest zakłamywaniem rzeczywistości, przestańcie rujnować klub!


W imieniu Oldboys Lechia trener Jerzy Jastrzębowski oraz kapitan Lech Kulwicki”


Inne artykuły związane z: