Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Oświadczenie Lechia Oldboys w trosce o dobro klubu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 15 lutego 2023 13:02

altOldboys Lechia Gdańsk, oświadczenie


„W trosce o dobro Klubu, drużyny oraz wizerunku Lechii – my wszyscy Oldboy’s Lechii Gdańsk, zawodnicy, trenerzy, zdobywcy po raz pierwszy w historii Pucharu oraz Superpucharu Polski, uczestnicy rozgrywek europejskich – Zdobywcy Pucharów oraz najważniejszego meczu z Juventusem Turyn.

OŚWIADCZAMY
Medialne wypowiedzi pana A. Mandziary na temat nowego inwestora oraz ataki na pana Dariusza Krawczyka to nic innego jak próba ukrycia prawdziwego problemu oraz ucieczka od odpowiedzialności za obecny stan pierwszej drużyny i klubu. Wymyślanie historii oraz bezpodstawne obwinianie pana Krawczyka, który z ramienia akcjonariuszy mniejszościowy stara się zapobiec degradacji Lechii to fatalny sposób na wyjście z tej organizacyjnej zapaści. 9 ostatnich lat to pokaz nieudolnych rządów, braku kompetencji oraz zmarnowanego wielkiego potencjału naszego Klubu.

Wizerunkowy upadek jest widoczny gołym okiem, a przede wszystkim ogromne zaniedbanie szkolenia dzieci oraz młodzieży powinien dać do myślenia obecnym władzom spółki. Przez ostatnie 9 lat Akademia Piłkarska Lechii systematycznie chyli się ku upadkowi, a brak jakiekolwiek bazy treningowej czy choćby jednego boiska jest właściwym podsumowaniem nieprofesjonalnych rządów obecnego „właściciela”. Obecne władze Klubu powinny przejść szkolenie w Gedanii Gdańsk oraz Jaguarze Kokoszki, jak należy choćby półprofesjonalnie organizować akademię piłkarską. Niestety na dzień dzisiejszy możemy pomarzyć o infrastrukturze jaką posiadają wymienione kluby.

Zestawiając Akademię Piłkarska, bazę treningową, zarządzanie, szkolenie, poniżanie utalentowanych wychowanków to daje kompletną wizerunkową „klapę”. Panowie Mandziara, Żelem obudźcie się! Spadek drużyny młodzieżowej z Centralnej Ligi Juniorów to jest wasza odpowiedzialność. Dodatkowo już właściwie „zapewniony” drugi spadek kolejnej drużyny z rozgrywek CLJ powinien dać do myślenia, tymczasem słyszymy w wywiadach jak fantastycznie jest zarządzana Lechia. Co musi się jeszcze wydarzyć żebyście panowie zrozumieli, że tą drogą dalej iść nie można – to jest równia pochyła! Mamy wrażenie, że gdyby nie wymóg licencyjny to tak jak drużyna rezerw, szkolenie młodzieży jako zbędny balast zostałoby zlikwidowane…

Lechia Gdańsk jest jedyną klubem w Ekstraklasie, która nie posiada drugiej drużyny. Wygląda na to, że pan Żelem został sprowadzony jako likwidator, bo oprócz pozbywania się ludzi którzy byli związani z Klubem oraz drużyny rezerw, likwiduje się kibiców, bo coraz wyraźniej widoczne są pustki na trybunach. Z pewnością to jest iście niemiecka koncepcja… Należy wspomnieć tutaj również w jaki sposób został potraktowany zasłużony pracownik Lechii Marek Janowski, któremu zasugerowano przejście na emeryturę z obietnicą dalszej współpracy, żeby potem rękami pana Żelema potraktować go jako piąte koło u wozu.

Odebranie oldbojom wejściówek na trybunę honorową
Kuriozalny sposób zarządzania objawiał się również decyzją pana Żelema w 39. rocznicę zdobycia Pucharu oraz Superpucharu Polski odebraniem oldboy’om wejściówek na trybunę honorową ViP dopiero po interwencji pana Piotra Zejera decyzja ta została cofnięta. Wcale nie należy się dziwić, że pan Piotr po obejrzeniu z bliska sposobu pracy pana Żelema zawiesił pełnienie funkcji do czasu odejścia nieudolnego prezesa jak i również nie chciał autoryzować postępującej degrengolady .Z pewnością „profesjonalny” styl pracy obecnej władzy Klubu odzwierciedla frekwencja na trybunach, rujnuje się tożsamość Lechii, którą budowano przez wiele pokoleń. TRZEBA OTWARCIE TO WYARTYKUŁOWAĆ, ŻE NIE TYLKO NAJBARDZIEJ ZAGORZALI KIBICE MAJĄ DOŚĆ WASZYCH NIEUDOLNYCH RZĄDÓW! Z pewnością panujący bałagan dostrzegli potencjalni inwestorzy stąd też przez długi okres czasu nikt konkretny nie złożył oferty na przejęcie pakietu większościowego spółki chyba, że są inne powody? Logika wskazuje, że nikt tej stajni Augiasza nie chce czyścić.

Wychowankowie Lechii
Osobnym tematem, który zasługuje na uwagę jest polityka transferowa oraz skandaliczne potraktowanie wychowanka Lechii Jakuba Kałuzińskiego. Spośród licznej grupy piłkarzy, którym kończą się kontrakty w czerwcu tego roku jako jedyny nie został zabrany na obóz przygotowawczy do Turcji. Technika negocjacyjna nieudolnych prezesów polega na oferowaniu propozycji kontraktu metodą szantażu, proponując ofertę na poziomie nieadekwatnym do pozycji, jaką zawodnik zajmował w drużynie. Najwyraźniej prezes powinien zebrać oklaski za wakacje w Turcji Clemensa, którego nasz trener Oldboysów nie widziałby nawet na ławce rezerwowej. Czy panowie Żelem lub Mandziara ma na tyle odwagi żeby zaproponować choćby zbliżony poziom pensji zdolnemu wychowankowi? A może lepiej płacić wielomilionową karę za niewystarczającą ilość godzin występu młodzieżowców? Kto z obecnej władzy działa na szkodę klubu?

Trzeba podkreślić, że Jakub to zdolny zaledwie 20 letni młodzieżowiec, który zdążył już rozegrać 50 meczów w Ekstraklasie w tym m.in. w ostatnim sezonie w którym Lechia zajęła 4. miejsce. Czy prawdą jest, że ten zdolny zawodnik, reprezentant Polski nie zasługuje na godziwy kontrakt? Dodatkowo brak transferów przed rozgrywkami pucharowymi odbija się czkawką do dzisiaj kiedy walczymy o ligowy byt.

Kolejny temat, oświadczenie o sprzedaży klubu przy braku jasnej informacji o co chodzi zadziałało demotywująco na atmosferę w szatni, a co za tym idzie w końcowym efekcie na słaby wynik sportowy. Dlaczego praktycznie ten sam skład, który wcześniej walczył o podium, walczy teraz o utrzymanie? Powiedzmy sobie szczerze, że z taką polityką to można zarządzać klub w klasie okręgowej a nie Klub z tradycjami i potencjałem. Można to podsumować jednym wyrazem: AMATORSZCZYZNA!

Takimi działaniami nie ściągnie się kibiców na trybuny a wizerunek klubu ulega dalszemu osłabieniu. Dodatkową sprawą, którą należałoby nadmienić to tuż po pojawieniu się pana Mandziary rezygnacja Lechii z wspólnego projektu z firmą Lotos, którego celem była budowa na dużą skalę Akademii Piłkarskiej „Biało-Zielona przyszłość z Lotosem” z profesjonalną bazą treningową na której brak tak narzeka obecnie w wywiadach pan Mandziara co ciekawe nie widząc albo nie chcąc widzieć w jakiej zapaści obecnie jest szkolenie w Lechii.

Jako zasłużeni zawodnicy, trenerzy czujemy się zobowiązani zabrać głos w tym krytycznym momencie ponieważ dobro klubu jest dla nas sprawą najważniejszą, a żadne pudrowanie rzeczywistości, pokrętne oraz kłamliwe tłumaczenia nie powinno przysłonić krytycznej sytuacji w jakiej znalazła się obecnie Lechia. Potrzebne są działania uzdrawiające przez profesjonalnych fachowców na wielu płaszczyznach, należy odbudować to wszystko co zostało zniszczone i widać, że będzie to proces długotrwały gdyż korozja klubu jest daleko posunięta.

Nie rujnujcie klubu Lechia Gdańsk
Panowie Żelem, Mandziara, którzy żalą się na brak szacunku powinni wiedzieć, że uznanie zdobywa się swoją pracą, zaangażowaniem, szanowaniem drugiej strony, dotrzymywaniem deklaracji, honorowym działaniem oraz współpracą z Kibicami, którzy są najważniejszą tkanką klubu. Wydaje się, że dla panów hasła: „My tworzymy historię” czy „Biało-Zielona Rodzina” są obce lub puste a dla naszej społeczności istnieją od szeregu lat i są krwioobiegiem potrzebnym do życia sportowego Pomorza. Historia Lechii jest w dużej mierze udokumentowana w naszym Muzeum oraz na stadionie przy ul. Traugutta gdzie jest aleja gwiazd. Prawdopodobnie są to obce miejsca dla panów bo wasze działania o tym świadczą.

Każdy z nowozatrudnionych piłkarzy i działaczy powinien zacząć swój pierwszy dzień od zwiedzania tych miejsc oraz od poznania historii klubu po to aby lepiej przysłużyć się w osiąganiu wspólnych sukcesów. Brak szacunku dla ludzi, którzy poświęcili kawałek życia dla tego klubu świadczy o tym, że macie rozbieżne intencje niż oczekuje tego lokalna społeczność jeśli tego nie zrozumiecie to żadne działania marketingowe tego nie naprawią.

Jeszcze do niedawna być w Lechii, pracować w Lechii, grać dla Lechii, niezależnie od poziomu rozgrywek było ogromnym zaszczytem. Tymczasem panowie swoim działaniem doprowadzili do kompletnej degrengolady.

Apelujemy do zarządu Lechii: jeszcze jest szansa i możliwości, otwórzcie oczy, podejmijcie właściwe decyzje, mówienie, że z waszej strony wszystko jest w porządku jest zakłamywaniem rzeczywistości, przestańcie rujnować klub!


W imieniu Oldboys Lechia trener Jerzy Jastrzębowski oraz kapitan Lech Kulwicki”


Inne artykuły związane z: