Krzysztof Dośla: Solidarność, rozwaga, kompetencja, siła w dialogu » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 24 marca 2023 18:32

Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze swoimi przyjaciółmi z drużyny rejestruje Stowarzyszenie Oldboii Lechii Gdańsk w przeddzień 40. rocznicy zdobycia Pucharu i Super Pucharu Polski oraz słynnego meczu z Juventusem Turyn w ramach europejskiego Pucharu Zdobywców Pucharu dzieli się swoim spojrzeniem redakcji "Gazety Gdańskiej".


- Jaki jest główny cel rejestracji Stowarzyszenia Oldboje Lechii Gdańsk?
Lech Kulwicki: W szybkim tempie zbliżają się rocznice tych ważnych wydarzeń w historii naszego klubu. Puchar Polski, Super Puchar Polski i europejskie potyczki ze słynnym Juventusem do dzisiaj są wspominane nie tylko przez nas ale i przez tysiące gdańszczan. W obliczu dzisiejszych wydarzeń trudno liczyć zaangażowanie władz klubowych w te ważne dla nas rocznice. Bierzemy sprawy w swoje ręce. Chcemy własnymi siłami przy współpracy władz miejskich i ludzi dobrej woli zorganizować jubileuszowe mecze z Piastem Gliwice i być może z Juventusem Turyn.


- Bardzo ambitne zamiary a jacy ludzie stworzą Stowarzyszenie?
Lech Kulwicki: Jesteśmy przede wszystkim byłymi piłkarzami Lechii. Zaprosimy też do współpracy naszych przyjaciół. Ludzi, którzy przez ostatnie lata budowali i pracowali na rzecz powrotu Lechii na szczyt krajowych rozgrywek. I tak np. pełną opiekę prawną zapewnia nam dzisiaj gdański adwokat a przed laty gracz biało-zielonych Lech Kaniszewski, który od A-klasy reprezentował nasze barwy pod opieką trenerów Małolepszego i Jastrzębowskiego. Wśród członków założycieli są m. innymi Jurek Jastrzębowski, Józek Gładysz, Michał Globisz, Maciek Kalkowski, Fredek Wierzba, kustosz muzeum Lechii - Zbyszek Zalewski, moja skromna osoba i jeszcze wielu innych znanych ludzi kojarzonych z gdańską Lechią. Mamy odzew przedstawicieli gdańskiego biznesu, którzy deklarują pomoc w organizacji tych rocznic.

alt


- Dzisiaj pozostanie sobie życzyć aby to historyczne święto gdańskiego klubu nie było kojarzone z degradacją po 15 latach gry w ekstraklasie?
Lech Kulwicki: No tak to przykre. Dożyliśmy czasów kiedy to trzeba zawodowych piłkarzy prosić aby w trakcie meczu raczyli BIEGAĆ i WALCZYĆ oraz się SPOCIĆ, nie mówiąc już o zaangażowaniu czy jakości, wszyscy zawodnicy Lechii Gdańsk powinni w ramach treningu iść do swoich banków wybrać pieniądze i złożyć się na nowsze samochody dla wspaniałych trenerów prawdziwych legend Lechii z Traugutta - Gładysza i Puszkarza. Oni na swoje zajęcia z młodzieżą Lechii muszą przyjeżdżać swoimi 20-letnimi dziurawymi samochodami, bo na inne ich nie stać. Józiu i Dzidek powinni zaprosić tych pseudozawodowych najemników z Lechii na swoje zajęcia. Niechby zaobserwowali te zajęcia i niech zobaczą porządek i zaangażowanie 6-,10-letniej wspaniałej młodzieży. Może czegoś się nauczą i wyciągną wnioski.
Ostatnie decyzje Zarządu Lechii w sprawie zmiany trenerów też budzą niepokój. To wygląda jak chodzenie po omacku. Zwolnienie całego sztabu szkoleniowego i powołanie na sterników zagubionych graczy trenera bez dorobku i doświadczenia to trochę jak dolanie oliwy do ognia. Jestem pełen obaw. Jednak my robimy swoje. Stowarzyszenie niebawem zostanie zarejestrowanie i ogłosi publicznie swój program do końca tego roku.

Rozmawiał: POPIInne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: