Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
Reklama
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 24 marca 2023 18:32

Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze swoimi przyjaciółmi z drużyny rejestruje Stowarzyszenie Oldboii Lechii Gdańsk w przeddzień 40. rocznicy zdobycia Pucharu i Super Pucharu Polski oraz słynnego meczu z Juventusem Turyn w ramach europejskiego Pucharu Zdobywców Pucharu dzieli się swoim spojrzeniem redakcji "Gazety Gdańskiej".


- Jaki jest główny cel rejestracji Stowarzyszenia Oldboje Lechii Gdańsk?
Lech Kulwicki: W szybkim tempie zbliżają się rocznice tych ważnych wydarzeń w historii naszego klubu. Puchar Polski, Super Puchar Polski i europejskie potyczki ze słynnym Juventusem do dzisiaj są wspominane nie tylko przez nas ale i przez tysiące gdańszczan. W obliczu dzisiejszych wydarzeń trudno liczyć zaangażowanie władz klubowych w te ważne dla nas rocznice. Bierzemy sprawy w swoje ręce. Chcemy własnymi siłami przy współpracy władz miejskich i ludzi dobrej woli zorganizować jubileuszowe mecze z Piastem Gliwice i być może z Juventusem Turyn.


- Bardzo ambitne zamiary a jacy ludzie stworzą Stowarzyszenie?
Lech Kulwicki: Jesteśmy przede wszystkim byłymi piłkarzami Lechii. Zaprosimy też do współpracy naszych przyjaciół. Ludzi, którzy przez ostatnie lata budowali i pracowali na rzecz powrotu Lechii na szczyt krajowych rozgrywek. I tak np. pełną opiekę prawną zapewnia nam dzisiaj gdański adwokat a przed laty gracz biało-zielonych Lech Kaniszewski, który od A-klasy reprezentował nasze barwy pod opieką trenerów Małolepszego i Jastrzębowskiego. Wśród członków założycieli są m. innymi Jurek Jastrzębowski, Józek Gładysz, Michał Globisz, Maciek Kalkowski, Fredek Wierzba, kustosz muzeum Lechii - Zbyszek Zalewski, moja skromna osoba i jeszcze wielu innych znanych ludzi kojarzonych z gdańską Lechią. Mamy odzew przedstawicieli gdańskiego biznesu, którzy deklarują pomoc w organizacji tych rocznic.

alt


- Dzisiaj pozostanie sobie życzyć aby to historyczne święto gdańskiego klubu nie było kojarzone z degradacją po 15 latach gry w ekstraklasie?
Lech Kulwicki: No tak to przykre. Dożyliśmy czasów kiedy to trzeba zawodowych piłkarzy prosić aby w trakcie meczu raczyli BIEGAĆ i WALCZYĆ oraz się SPOCIĆ, nie mówiąc już o zaangażowaniu czy jakości, wszyscy zawodnicy Lechii Gdańsk powinni w ramach treningu iść do swoich banków wybrać pieniądze i złożyć się na nowsze samochody dla wspaniałych trenerów prawdziwych legend Lechii z Traugutta - Gładysza i Puszkarza. Oni na swoje zajęcia z młodzieżą Lechii muszą przyjeżdżać swoimi 20-letnimi dziurawymi samochodami, bo na inne ich nie stać. Józiu i Dzidek powinni zaprosić tych pseudozawodowych najemników z Lechii na swoje zajęcia. Niechby zaobserwowali te zajęcia i niech zobaczą porządek i zaangażowanie 6-,10-letniej wspaniałej młodzieży. Może czegoś się nauczą i wyciągną wnioski.
Ostatnie decyzje Zarządu Lechii w sprawie zmiany trenerów też budzą niepokój. To wygląda jak chodzenie po omacku. Zwolnienie całego sztabu szkoleniowego i powołanie na sterników zagubionych graczy trenera bez dorobku i doświadczenia to trochę jak dolanie oliwy do ognia. Jestem pełen obaw. Jednak my robimy swoje. Stowarzyszenie niebawem zostanie zarejestrowanie i ogłosi publicznie swój program do końca tego roku.

Rozmawiał: POPIInne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: