Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

A. Mandziara dla "Gazety Gdańskiej": Nowy inwestor to nowe perspektywy

Ocena użytkowników: / 21
SłabyŚwietny 
środa, 27 kwietnia 2022 16:29

Ostatnio głośno o zmianach właścicielskich w Sportowej Spółce Akcyjnej Lechia Gdańsk. Na ostatnim meczu ligowym z Wartą Poznań z przewodniczącym Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk - Adamem Mandziarą zasiadł Paul Conway, twórca i właściciel PACIFIC MEDIA GRUP (PMG).


Firma ta jest współwłaścicielem kiku klubów piłkarskich w Europie. FC Thun (Szwajcaria), KV Ostenda (Belgia), Den Bosch (Holandia), Ejborg FB (Dania), FC Nancy (Francja), FC Barnsley (Anglia) i FC Kaiserslautern (Niemcy) to marki piłkarskiej gdzie PMG ma swoje udziały.


Fakt ten został szybko zauważony i rozpoczęła się giełda spekulacji. Czyja będzie Lechia?


Poprosiliśmy o kilka opinii mniejszościowych udziałowców spółki sportowej.
Dariusz Krawczyk (członek RN Lechii SSA): - Generalnie od momentu sprzedaży większościowej puli akcji naszej spółki panu Andrzejowi Kucharowi nie mamy wpływu na zmiany właścicielskie Lechii Gdańsk. Trzeba mieć jednak nadzieję, że poszukiwanie nowego inwestora i współwłaściciela spółki prowadzi do najważniejszego celu: wzmocnienia kapitałowego firmy i podniesieniu sportowego poziomu.

alt


Maciej Mikułko (jeden z ponad 40-stu posiadaczy tzw. Złotej Akcji klubu): - Obawiam się tego przedsięwzięcia Advancessport AG, który posiada ponad 98 % akcji. Dlaczego? Bo firma PMG nie ma sukcesów sportowych na rynku futbolowym. Kluby będące pod jej kontrolą notują raczej spadki niż awanse (FC Kiserslautern i FC Barnsley). Ja osobiście życzyłbym sobie aby przejmujący 30 % udziałów gdańskiego Lotosu - Saudi Aramco, arabski potentat na światowym rynku petrochemicznym w ramach dobrego gestu dla gdańskiej społeczności odkupiłby od Philipa Wernze np. 60 % akcji Lechii Gdańsk. W takiej sytuacji myślę, że kibice mogliby urządzić happening na jednym z meczów i wystąpić w białych sukienkach lub turbanach. Arabski kapitał w europejskiej piłce ma kilka konkretnych sukcesów (PSG, Manchester City).


Raczej przesądzone jest, że aktualny akcjonariusz większościowy Advancessport AG część swoich udziałów w spółce odsprzeda. Pytanie: ile procent? Włodarze klubu szacują, że trudno będzie znaleźć potencjalnego kupca na 98% udziałów. Tu musiałoby wchodzić w rachubę ok. 30 mln euro. O taki kapitał trudno. Europejscy kontrahenci rozważają wyłożenie ok. 10 mln euro a to daje mniejszościowy pakiet akcji (ok.30%).


- Od kilku sezonów nie możemy przekroczyć 50-cio milionowego budżetu rocznego w Lechii - tłumaczy Adam Mandziara. - Rynek reklamowy jest ograniczony na krajowym rynku. Tylko pozyskanie nowego inwestora może przebić ten "sufit" i przygotować budżet na poziomie nawet 80 mln rocznie. Dałoby to nowe perspektywy zainwestowania w drużynę. Nie będziemy mieli silniejszego składu jeśli nie zdobędziemy na niego dodatkowych środków.
M.P

Related news items:
Newer news items:
Older news items: