Rachunek za Turów » Komisja Europejska wystosuje "w odpowiednim czasie" wezwanie do zapłaty kar nałożonych na Polskę w s... Zabawa i nauka na Pikniku Naukowym UG » W piątek i sobotę na terenie kampusu UG w ramach Pikniku Naukowego "Klimat dla Nauki. Doświadcz, poz... Biblioteka Pedagogiczna zaprasza » Obchodząca w tym roku jubileusz 75-lecia działalności Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku z... Samorządowi włodarze też otrzymają podwyżki » 1 listopada br. samorządowi włodarze i radni doczekają się obiecanych podwyżek wynagrodzeń lub diet.... Rusza rejestracja uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Na... » Rusza rejestracja tzw. biernych uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z... Nowa Lewica i... frakcja PZPR » Lewica nowa, ale niezupełnie. Oprócz dwóch frakcji - martwej politycznie Wiosny i targanego sporami ... W tygodniku „Sieci”: Choroba jak wyrok » W najnowszym numerze „Sieci” europoseł Witold Waszczykowski mówi o swojej walce o życie. Jakaś siła ... Krzysztof Piekarski: Dziś nawet liberałowie mówią: wolny rynek i „500+... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym, wykładowcą z Zakładu Teorii Polityk... W strefie władzy - (PO)morskie relacje » Mają do dyspozycji kilkadziesiąt spółek: prezydenci Gdańska i Sopotu oraz zarząd woj. pomorskiego, w... Oddano hołd pomordowanym Obrońcom Poczty Polskiej » We wtorek, 5 października, przypadła 82. rocznica mordu na 38 Obrońcach Poczty Polskiej. Pamięć pomo...
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
czwartek, 30 września 2021 06:13
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
Dobrze ułożyła się Francuzom współpraca z Miastem Gdańsk.
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
niedziela, 17 października 2021 20:21
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
Do trzeciego meczu w sezonie musieli czekać kibice Trefla na
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
sobota, 16 października 2021 18:44
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
Lechia długo nie mogła przełamać defensywy Bruk-Bet Termaliki

Galeria Sztuki Gdańskiej

niedziela, 10 października 2021 17:44
Raz jeszcze sięgnąłem do rodziny Meyerheimów, ale tym razem

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dwa projekty PUP w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 11 października 2011 09:38

altOd 1  października w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdańsku ruszyły dwa nowe projekty autorskie. Pierwszy z nich skierowany jest do ludzi młodych (do 25. roku życia), drugi do osób już doświadczonych, powyżej 45. roku życia. Uczestnicy każdego z tych programów mogą liczyć na 5 miesięczny staż u lokalnych pracodawców.Dziś brak doświadczenia zawodowego, to dla osób młodych jedna z głównych przeszkód w znalezieniu zatrudnienia. Zdaniem ekspertów, odpowiednie wykształcenie, to za mało, by z powodzeniem wejść na rynek pracy. Dla pracodawców o wiele cenniejsza jest praktyczna wiedza i umiejętności, a tych osoby, które dopiero co ukończyły szkołę najczęściej nie mają. Właśnie dlatego, co 7 bezrobotny zarejestrowany w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdańsku, to osoba poniżej 25 roku życia.


- Obecnie sytuacja osób młodych z pewnością nie jest łatwa. Brak doświadczenia zawodowego skutecznie utrudnia znalezienie pierwszej pracy nawet tym osobom, które posiadają wysokie wykształcenie. Skutecznym rozwiązaniem są programy stażowe. Jeden z nich, Start w Karierę, 1 października ruszył w PUP w Gdańsku - mówi Łukasz Iwaszkiewicz rzecznik prasowy gdańskiego urzędu pracy.

Z projektu skorzystać mogą bezrobotni mieszkańcy Gdańska oraz powiatu gdańskiego w wieku od 18 do 24 lat, a także absolwenci szkół wyższych do 27. roku życia, którzy ukończyli naukę w przeciągu ostatnich 12 miesięcy. Na 20 uczestników programu czekają 5 miesięczne staże u lokalnych pracodawców. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą się zgłaszać do PUP w Gdańsku do 31 października.

Więcej informacji nt. projektu można znaleźć w Dziale Programów Rynku Pracy PUP w Gdańsku lub pod numerami telefonów: /58/ 732-52-74, /58/ 732-53-22, /58/ 732-53-28


Skuteczną barierą w znalezieniu zatrudnienia może być jednak nie tylko brak doświadczenia, ale i wiek. Najlepiej wiedzą o tym osoby powyżej 45 roku życia. Główną przeszkodą w ich zatrudnieniu są powszechnie krążące stereotypy o niskiej wydajności osób dojrzałych, a także ich niskiej adaptacyjności do nowych obowiązków zawodowych. W efekcie blisko co trzecia osoba bezrobotna zarejestrowana w PUP Gdańsk mieści się w wieku od 45 do 64 lat.

Z myślą o nich w PUP w Gdańsku opracowany został autorski program "Doświadczenie moim atutem". Skorzysta z niego łącznie 20 osób. Głównym kryterium branym pod uwagę podczas rekrutacji jest wiek. Do udziału w projekcie zgłaszać się mogą osoby, które ukończyły 50. rok życia lub bezrobotni do 45. roku życia znajdujący się jednocześnie w szczególnej sytuacji na rynku pracy tj. spełniający co najmniej 1 z poniższych kryteriów:
- status osoby długotrwale bezrobotnej,
- nie podjęcie zatrudnienia po urodzeniu dziecka,
- brak kwalifikacji/ doświadczenia zawodowego/wykształcenia średniego,
- wychowywanie samotnie co najmniej 1 dziecka do 18. roku życia,
- nie podjęcie zatrudnienia po odbyciu kary pozbawienia wolności,
- posiadanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności,
- zakończenie kontraktu socjalnego.
Zakwalifikowanie do projektu bezrobotni zostaną skierowani na 5 miesięczny, płatny staż do lokalnych pracodawców.

Osoby zainteresowane udziałem w programie mogą się zgłaszać do PUP w Gdańsku w terminie do 31 października.
Więcej informacji nt. projektu można znaleźć w Dziale Programów Rynku Pracy PUP w Gdańsku lub pod numerami telefonów: /58/ 732-53-28, /58/ 732-52-74, /58/ 732-53-22

PUP w Gdańsku przyjmuje także zgłoszenia pracodawców zainteresowanych przyjęciem stażysty do swojej firmy w ramach obu programów. Odpowiednie wnioski składać można do 15 października w PUP w Gdańsku.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież