Rachunek za Turów » Komisja Europejska wystosuje "w odpowiednim czasie" wezwanie do zapłaty kar nałożonych na Polskę w s... Zabawa i nauka na Pikniku Naukowym UG » W piątek i sobotę na terenie kampusu UG w ramach Pikniku Naukowego "Klimat dla Nauki. Doświadcz, poz... Biblioteka Pedagogiczna zaprasza » Obchodząca w tym roku jubileusz 75-lecia działalności Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku z... Samorządowi włodarze też otrzymają podwyżki » 1 listopada br. samorządowi włodarze i radni doczekają się obiecanych podwyżek wynagrodzeń lub diet.... Rusza rejestracja uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Na... » Rusza rejestracja tzw. biernych uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z... Nowa Lewica i... frakcja PZPR » Lewica nowa, ale niezupełnie. Oprócz dwóch frakcji - martwej politycznie Wiosny i targanego sporami ... W tygodniku „Sieci”: Choroba jak wyrok » W najnowszym numerze „Sieci” europoseł Witold Waszczykowski mówi o swojej walce o życie. Jakaś siła ... Krzysztof Piekarski: Dziś nawet liberałowie mówią: wolny rynek i „500+... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym, wykładowcą z Zakładu Teorii Polityk... W strefie władzy - (PO)morskie relacje » Mają do dyspozycji kilkadziesiąt spółek: prezydenci Gdańska i Sopotu oraz zarząd woj. pomorskiego, w... Oddano hołd pomordowanym Obrońcom Poczty Polskiej » We wtorek, 5 października, przypadła 82. rocznica mordu na 38 Obrońcach Poczty Polskiej. Pamięć pomo...
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
czwartek, 30 września 2021 06:13
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
Dobrze ułożyła się Francuzom współpraca z Miastem Gdańsk.
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
niedziela, 17 października 2021 20:21
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
Do trzeciego meczu w sezonie musieli czekać kibice Trefla na
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
sobota, 16 października 2021 18:44
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
Lechia długo nie mogła przełamać defensywy Bruk-Bet Termaliki

Galeria Sztuki Gdańskiej

Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
poniedziałek, 04 października 2021 09:58
Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
W ostatnim czasie prywatne zbiory gdańskiego malarstwa wzbogaciły

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Energa z japońskim koncernem będzie wdrażała inteligentną sieć

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 19 września 2011 19:38

altSpółka ENERGA-Operator zawarła umowę o współpracy z koncernem The Chugoku Electric Power Co., Inc. w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii i rozwoju inteligentnych sieci. ENERDZE przyniesie to wiedzę w zakresie wykorzystania supernowoczesnych technologii, a Japończykom – możliwości zastosowania mechanizmów Protokołu z Kioto lub umowy bilateralnej Polska-Japonia.19 września br. w siedzibie ENERGI w Gdańsku umowę o współpracy podpisali Shuichi Shirahige, Doradca Zarządu i Pełnomocnik Prezesa Chugoku Electric Power Co., Inc oraz Leszek Nowak, Prezes ENERGI-Operator. Głównym przedmiotem umowy jest eksperckie wsparcie ENERGI-Operator ze strony japońskich partnerów w procesie rozwoju technologii Smart Grid na gruncie polskim.

W ramach umowy japońscy eksperci z Chugoku EPCo, Mizuho Corporate Bank (jednego z największych banków na świecie), Hitachi Ltd. (jednego z największych producentów instalacji energetycznych i urządzeń elektrycznych na świecie) oraz naukowcy Central Research Institute of Electric Power Industry (CRIEPI – jednego z najpoważniejszych instytutów badań nad energetyką na świecie) przygotują studium wykonalności wprowadzenia zwiększonego wolumenu mocy wyprodukowanej przez elektrownie wiatrowe do sieci ENERGI.

Jest to element „Badawczego programu walki z globalnym ociepleniem w Polsce z wykorzystaniem technologii inteligentnych sieci”. Celem programu prowadzonego przez konsorcjum w powyższym składzie, działającego w imieniu rządu Japonii, jest ocena bieżącej sytuacji rozwoju OZE w północnej Polsce. Badania prowadzone przez  japońskich ekspertów mają docelowo umożliwić skorzystanie z mechanizmów Protokołu Kioto lub porozumienia bilateralnego pomiędzy Polską a Japonią. Przypomnijmy, że międzynarodowe porozumienie z Kioto dotyczy przeciwdziałania globalnemu ociepleniu i ograniczenia emisji CO2.

Na podstawie analiz i symulacji wykonanych przez konsorcjum, zostaną przygotowane zalecenia dotyczące wykorzystania konkretnych technologii Smart Grid. W studium zostaną też określone możliwości przyłączenia dodatkowych farm wiatrowych na obszarze północnej Polski.

Umowa jest wynikiem nawiązania współpracy pomiędzy polskim Ministerstwem Środowiska a japońską rządową organizacją New Energy and Industrial Technology Development Organization (NEDO). Koncern Chugoku i Mizuho Corporate Bank otrzymali od NEDO zlecenie realizacji podjętego porozumienia. Do współpracy japońskie firmy zaprosiły także Central Research Institute of Electric Power Industry oraz Hitachi Ltd. Partnerami po stronie polskiej, poza Energą Operator, są PSE Operator i Instytut Energetyki Oddział Gdańsk. (więcej na temat współpracy polsko-japońskiej tutaj:
http://www.mos.gov.pl/artykul/7_aktualnosci/16299_niskoemisyjna_wspolpraca_polsko_japonska.html )

Nowo podjęta współpraca ekspercka wpisuje się w strategię rozwoju ENERGI-Operator na lata 2009-2015, która to zakłada m.in. uczestnictwo w tworzeniu światowej „Inteligentnej Energetyki”. Współpraca z japońskimi firmami jest kolejną inicjatywą badawczą ENERGI, związaną z technologią inteligentnej sieci. Docelowo działania te zagwarantują spółce wzrost niezawodności systemu elektroenergetycznego, optymalizację zarządzania siecią oraz integrację zasobów operatora.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież