Rachunek za Turów » Komisja Europejska wystosuje "w odpowiednim czasie" wezwanie do zapłaty kar nałożonych na Polskę w s... Zabawa i nauka na Pikniku Naukowym UG » W piątek i sobotę na terenie kampusu UG w ramach Pikniku Naukowego "Klimat dla Nauki. Doświadcz, poz... Biblioteka Pedagogiczna zaprasza » Obchodząca w tym roku jubileusz 75-lecia działalności Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku z... Samorządowi włodarze też otrzymają podwyżki » 1 listopada br. samorządowi włodarze i radni doczekają się obiecanych podwyżek wynagrodzeń lub diet.... Rusza rejestracja uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Na... » Rusza rejestracja tzw. biernych uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z... Nowa Lewica i... frakcja PZPR » Lewica nowa, ale niezupełnie. Oprócz dwóch frakcji - martwej politycznie Wiosny i targanego sporami ... W tygodniku „Sieci”: Choroba jak wyrok » W najnowszym numerze „Sieci” europoseł Witold Waszczykowski mówi o swojej walce o życie. Jakaś siła ... Krzysztof Piekarski: Dziś nawet liberałowie mówią: wolny rynek i „500+... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym, wykładowcą z Zakładu Teorii Polityk... W strefie władzy - (PO)morskie relacje » Mają do dyspozycji kilkadziesiąt spółek: prezydenci Gdańska i Sopotu oraz zarząd woj. pomorskiego, w... Oddano hołd pomordowanym Obrońcom Poczty Polskiej » We wtorek, 5 października, przypadła 82. rocznica mordu na 38 Obrońcach Poczty Polskiej. Pamięć pomo...
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
czwartek, 30 września 2021 06:13
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
Dobrze ułożyła się Francuzom współpraca z Miastem Gdańsk.
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
niedziela, 17 października 2021 20:21
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
Do trzeciego meczu w sezonie musieli czekać kibice Trefla na
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
sobota, 16 października 2021 18:44
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
Lechia długo nie mogła przełamać defensywy Bruk-Bet Termaliki

Galeria Sztuki Gdańskiej

Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
poniedziałek, 04 października 2021 09:58
Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
W ostatnim czasie prywatne zbiory gdańskiego malarstwa wzbogaciły

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Najnowocześniejszy zakład produkcyjny keramzytu w Polsce i Europie

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 17 października 2011 17:08

altNależąca do grupy Weber fabryka w Gniewie produkuje najwyższej jakości ekologiczny keramzyt - lekkie, ceramiczne kruszywo powstające w procesie wypalania gliny. Materiał wykorzystywany jest m.in. do produkcji materiałów ściennych i stropowych, w budownictwie drogowym, w ogrodnictwie, do izolacji akustycznych i termicznych oraz do… filtrowania wody, w tym do hodowli ryb i raków.


Zakład produkcyjny w Gniewie to jedna z sześciu fabryk producenta w Polsce, w pozostałych pięciu produkowane są zaprawy chemii budowlanej.

„Zakład w Gniewie to obecnie najnowocześniejszy zakład produkcyjny keramzytu w Polsce i Europie” podkreśla dyrektor zakładu Łukasz Tomsia. „Zainwestowaliśmy 24 miliony PLN na wprowadzenie rozwiązań służących optymalizacji procesów produkcyjnych pod kątem poprawy ochrony środowiska naturalnego. W kolejnych latach planowane są dalsze inwestycje obejmujące m.in. zakup nowego filtra do odpylania z procesu produkcyjnego, zraszacze do ograniczenia zapylenia oraz monitoring zbiorników”.

Fabryka spełnia wszystkie obowiązujące w Polsce normy i wymagania w zakresie ochrony środowiska naturalnego – m.in. Państwowego Inspektoratu Sanitarnego i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Dodatkowo w trosce o ekologię zakład produkcyjny w Gniewie stale prowadzi własny monitoring pod kątem spełniania wszelkich norm środowiskowych oraz stale poddaje się kontroli organów zewnętrznych. Żadne z nich dotychczas nie wykazały przekroczenia jakichkolwiek obowiązujących w Polsce wymagań w zakresie ochrony środowiska naturalnego - co oznacza, że fabryka działa zgodnie z obowiązującym prawem i wymogami

Zakład produkcji keramzytu w Gniewie działa od ponad 30 lat – powstał w połowie lat siedemdziesiątych. Po przejęciu fabryki w 2000 roku przez skandynawski koncern Optiroc, którego prawnym następcą jest grupa Weber, poniesione zostały ogromne nakłady inwestycyjne na unowocześnienie systemu produkcji oraz rozwiązania ekologiczne mające na celu ochronę środowiska naturalnego. W 1999 roku w zakładzie wybudowany został elektrofiltr. W 2004 roku w fabryce zainstalowany został analizator, dzięki któremu stale kontrolowana jest emisja gazów, zainstalowany został także neutralizator. W 2005 roku podwyższony został komin do wysokości 46 m, w tym samym roku zamienione zostało paliwo – z mazutu na pył węglowy z 5-krotnie mniejszą zawartością siarki. W 2007 roku w zakładzie zainstalowano dodatkowy filtr workowy, który doczyszcza spaliny i pozwala na ich eliminację także w przypadku awarii elektrofiltra. Ostatnią inwestycją podjętą w 2011 roku była zmiana technologii dozowania neutralizatora, w celu zwiększenia jego skuteczności.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież