Realizacja inwestycji budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 - założe... » 23 września 2021 w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa, w trakcie któ... Piotr Gierszewski: Teren Gedanii to wielki gdański wstyd » Z Piotrem Gierszewskim, gdańskim radnym z Klubu Radnych PiS rozmawia Artur S. Górski- Za rok będzie ... Ulica Pokoleń Gedanii - a może wykup stadionu? » Za rok 100.lecie Gedanii, klubu, miejsca, stadionu, którego wartość historyczna, społeczna, znaczeni... Zielone inicjatywy MIIWŚ » „Kultura wielu wymiarów” to hasło przewodnie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Realizując liczne ... SYBILLA 2020 - wyróżnienie dla MIIWŚ za „Interdyscyplinarny projekt na... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Konkurs graficzny #ObrońcyNiepodległej dla uczniów szkół podstawowych ... » Do 11 października 2021 r. można nadsyłać prace graficzne na konkurs #ObrońcyNiepodległej organizowa... Zatrudnianie osób osadzonych w Nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Las... » Na mocy porozumienia zawartego w dniu 15 września 2021 r. pomiędzy szefami Służby Więziennej (Jacek ... Konferencja “Etnopomorze” » Fundacja „Wiem i Umiem” we współpracy z Wydziałem Nauk Społecznych oraz NSZZ “Solidarność” Uniwersyt... Ulica Pokoleń Gedanii » Jest w Gdańsku ulica Pokoleń Lechii Gdańsk. Nie byłoby tej ulicy gdyby nie było pokoleń Gedanii Pols... Komunikat p.o. dyrektora MIIWŚ ws. wyroku NSA » Komunikat pełniącego obowiązki dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr. hab. Grzegorza Bere...
Reklama
Ulica Pokoleń Gedanii - a może wykup stadionu?
czwartek, 23 września 2021 18:13
Ulica Pokoleń Gedanii - a może wykup stadionu?
Za rok 100.lecie Gedanii, klubu, miejsca, stadionu, którego
W Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie
sobota, 18 września 2021 14:34
W Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie
Daniel Obajtek, prezes Grupy ORLEN, odwiedził siedzibę klubu Energa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
piątek, 24 września 2021 18:24
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Bez problemów Lechia zdobyła trzy punkty. Biało-zieloni w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

U Berlewiego przy Senatorskiej w Warszawie
wtorek, 14 września 2021 08:12
U Berlewiego przy Senatorskiej w Warszawie
Pracownia malarska Henryka Berlewiego znajdowała się przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Chryzantema - kwiatowy symbol Dnia Wszystkich Świętych

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 19 października 2011 13:36

altChryzantemy to tradycyjne kwiaty, które stawiamy na grobach w Dniu Wszystkich Świętych. Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. RENK w dniach 21.10-1.11 organizuje po raz szósty Dni Chryzantem.


Chryzantemy można kupić przez cały rok. Najpopularniejsze są jednak w okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych.

- Sam nie wiem dlaczego akurat chryzantema jest kwiatem łączonym z tym dniem - przyznał Jarosław Błędzki, Gospodarstwo Ogrodnicze B.J. Błędzcy. - Od lat, można powiedzieć od pokoleń, jest taka tradycja. Przyjęło się, że w ten dzień na grobie musi stanąć chryzantema szlachetna wielkokwiatowa. Drobno- i średniokwiatowe chryzantemy produkowane są przez cały rok. Wielkokwiatowa tylko w okresie Wszystkich Świętych. Jeśli chodzi o kolorystykę to w Polsce najczęściej kupują kwiaty o jaskrawych kolorach, dobrze widoczne. Na zachodzie preferowane są kwiaty w barwach pastelowych. Klienci nie mają zbyt dużej wiedzy i pytają się jak długo postoi taki kwiat. Chociaż słyszałem też takie opinie, że może postać nawet godzinę, ale ważne, żeby stanęła.

- Jeśli chodzi o wielkość chryzantem to nie ma mody, każdy rodzaj ma swoich nabywców - powiedziała Joanna Pętal, Gospodarstwo Ogrodnicze Pętal Joanna. - Co innego jeśli chodzi o kolorystykę. W ubiegłym roku popularne były jasne barwy. W tym roku zauważyłam, że modny jest kolor różowy. Chryzantema to kwiat, który może długo stać. Może wytrzymać nawet półtorej miesiąca.


altSpecjalnie dla producentów chryzantem, wrzosów Renk przygotowuje dwa namioty o łącznej powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych. W namiotach handlować będzie 40 producentów, którzy zapewnią szeroką ofertę asortymentową i cenową.


Tydzień przed dniem Wszystkich Świętych można zakupić wszystkie rodzaje chryzantem doniczkowych. Najlepiej przechowywać je w dzień na balkonie, w ogrodzie. Na noc wstawić je powinno się do piwnicy, lub chłodnego przedpokoju. Nie należy doniczkowych chryzantem wstawiać do przegrzanych mieszkań. Odmiany chryzantem drobnokwiatowe można przechowywać w taki sam sposób nawet dłużej niż tydzień.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież