Rachunek za Turów » Komisja Europejska wystosuje "w odpowiednim czasie" wezwanie do zapłaty kar nałożonych na Polskę w s... Zabawa i nauka na Pikniku Naukowym UG » W piątek i sobotę na terenie kampusu UG w ramach Pikniku Naukowego "Klimat dla Nauki. Doświadcz, poz... Biblioteka Pedagogiczna zaprasza » Obchodząca w tym roku jubileusz 75-lecia działalności Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku z... Samorządowi włodarze też otrzymają podwyżki » 1 listopada br. samorządowi włodarze i radni doczekają się obiecanych podwyżek wynagrodzeń lub diet.... Rusza rejestracja uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Na... » Rusza rejestracja tzw. biernych uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z... Nowa Lewica i... frakcja PZPR » Lewica nowa, ale niezupełnie. Oprócz dwóch frakcji - martwej politycznie Wiosny i targanego sporami ... W tygodniku „Sieci”: Choroba jak wyrok » W najnowszym numerze „Sieci” europoseł Witold Waszczykowski mówi o swojej walce o życie. Jakaś siła ... Krzysztof Piekarski: Dziś nawet liberałowie mówią: wolny rynek i „500+... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym, wykładowcą z Zakładu Teorii Polityk... W strefie władzy - (PO)morskie relacje » Mają do dyspozycji kilkadziesiąt spółek: prezydenci Gdańska i Sopotu oraz zarząd woj. pomorskiego, w... Oddano hołd pomordowanym Obrońcom Poczty Polskiej » We wtorek, 5 października, przypadła 82. rocznica mordu na 38 Obrońcach Poczty Polskiej. Pamięć pomo...
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
czwartek, 30 września 2021 06:13
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
Dobrze ułożyła się Francuzom współpraca z Miastem Gdańsk.
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
niedziela, 17 października 2021 20:21
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
Do trzeciego meczu w sezonie musieli czekać kibice Trefla na
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
sobota, 16 października 2021 18:44
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
Lechia długo nie mogła przełamać defensywy Bruk-Bet Termaliki

Galeria Sztuki Gdańskiej

Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
poniedziałek, 04 października 2021 09:58
Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
W ostatnim czasie prywatne zbiory gdańskiego malarstwa wzbogaciły

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

DNI CHRYZANTEMY po raz dziewiąty

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 08 października 2014 09:44

Koniec października to szczególny czas zakupów i przygotowań, aby 1 listopada groby naszych zmarłych wyglądały, ładnie, kolorowo, wzruszająco. Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywczego Rënk już po raz dziewiąty w dniach 22 października -1 listopada organizuje Dni Chryzantemy.


Dla producentów, handlowców i klientów w dniach od 22 października do 1 listopada na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk rozstawione zostaną dwa namioty o łącznej powierzchni ponad 1.000m2. W namiotach oraz miejscach bezpośrednio do nich przyległych handlować będzie około 70 producentów, dzięki czemu oferta asortymentowa i cenowa będzie naprawdę imponująca.


altDla klientów, którzy zdecydują się przyjechać po zakupy, producenci gwarantują atrakcyjne ceny i świeży towar najlepszej jakości!


alt


Na Pomorzu klienci najchętniej wybierają białą i żółtą chryzantemę. Groby w tej części naszego kraju w większości przypadków zdobione są chryzantemami doniczkowymi wielkokwiatowymi, typu kule oraz drobnokwiatowymi, ukształtowanymi w taki sposób,  że zasłaniają doniczkę.
Na pomorskich grobach widzimy wzrost upiększania grobów wieńcami, aranżacjami florystycznym, jednak dominującą rolę nadal odgrywa chryzantema.


alt


W roku 2013 podczas „Dni Chryzantem” na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk handlowało na placu pod halą (w namiotach i ich bezpośrednim sąsiedztwie) około 50 producentów chryzantem. W tym czasie do Rënku, głównie po chryzantemy przyjeżdżało około 4 tysięcy osób na dobę. W tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze większej frekwencji, z uwagi na fakt zdecydowanego zwiększenia od kwietnia br. ilości osób handlujących kwiatami przed halą kwiatową.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież