Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wszystko co chojnickie jest dobre!

PDF
Drukuj
Email

altRozmowa z Markiem Szczepańskim, wicestarostą Chojnic

- Na Pomorzu ruszyła właśnie kampania wizerunkowa Chojnic, może nam pan powiedzieć coś więcej o tym pomyśle?
Marek Szczepański: Złożyliśmy wniosek o  środki unijne na projekt kampanii wizerunkowej do Agencji Rozwoju Pomorza, projekt nazywa się  „Powiat chojnicki atrakcyjny, innowacyjny, przyjazny inwestycjom”, w ramach tego projektu budujemy również portal „Biznes Chojnice” oraz realizujemy szerszą kampanie wizerunkową. Uzyskaliśmy na ten cel równo 331 272 złotych.

- Jak dokładnie będzie wyglądała ta kampania?

Marek Szczepański: W ramach tego projektu w trójmieście w okresie letnim, w czasie kiedy przebywa tam bardzo dużo turystów z Polski i zagranicy, przeprowadzona została kampania reklamowa. Na wielkopowierzchniowych bilboardach pojawiły się zdjęcia powiatu chojnickiego, które w sposób, moim zdaniem, ciekawy miały przyciągnąć i zainteresować osoby przebywające na terenie trójmiasta, turystów i mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu. Przedstawiały one najbardziej interesujące miejsca powiatu - Chojnice, stolice powiatu, a dokładniej - starówkę Chojnic. Głównym obiektem była fontanna chojnicka na starówce opatrzona hasłem - „Chojnickie turystycznie”. Na innym bilboardzie – „Chojnickie na weekend”, była kreacja z kajakarzem. Reklama miała za zadanie pokazać, że na terenie powiatu chojnickiego można aktywnie wypoczywać, nie tylko w długie wakacje, ale także na weekend. Mamy bardzo dużo rzek, jezior, szlaki kajakarskie, ale także trasy rowerowe, jest to propozycja dla aktywnych. Inny bilboard pokazywał budzące się do życia jezioro Drzewicz. Jest to urokliwe, uspokajające miejsce dla osób które chciałyby się oderwać od codziennego zgiełku i szybkiego tempa życia. Symbolizuje także, że niedawno Bory Tucholskie na terenie powiatu chojnickiego wpisane zostały w Światowy Rezerwat Biosfery. Jest to 10 tego typu rezerwat w Polsce , największy na terenie naszego kraju. Jest to kampania typowo wizerunkowa. Mamy jeziora lasy, szlaki kajakowe, trasy rowerowe, to ma się pozytywnie kojarzyć i akcentować, że wszystko co chojnickie jest dobre.

- Czy kampania ma na celu przyciągniecie inwestorów?

Marek Szczepański: Tak. Poprzez te kampanie idzie przekaz do ludzi biznesu, że na tym terenie warto inwestować, że jesteśmy aktywni. Kampania pokazuje najlepsze cechy powiatu oraz że solidną gałęzią gospodarki jest tu turystyka, więc warto tu inwestować. Jeszcze raz podkreślę, że Bory Tucholskie to jeden z największych kompleksów leśnych w Europie. Ponadto ruszyła budowa portalu biznesowego - „Biznes Chojnice”. Na tym portalu będzie kompleksowa informacja o miejscach, firmach i infrastrukturze na terenie powiatu oraz to wszystko co jest związane z Chojnicami np. odbywające się tu szkolenia, konferencje czy baza ofert pracy. W jednym portalu ma być zawarte wszystko co się dzieje na terenie powiatu, ze szczególnym naciskiem na inwestycje i miejsca rozwoju.
 
- Czy w ramach tego projektu realizowane będą także jakieś inwestycje?
Marek Szczepański: Mocno stawiamy na infrastrukturę drogową. Pozyskujemy środki ze „schetynówek”, ale też obieramy środki z budżetu powiatu. Mamy również duży projekt – „Kaszubska marszruta”, czyli budowa ścieżek rowerowych na terenie powiatu chojnickiego. Planujemy wybudować 82 kilometrów ścieżek oraz oznakować kolejne 100 km. Umiejscowione one będą w pasach przeciwpożarowych, tak zwane „bezpieczne ścieżki” - odległe od pasa drogowego o ok. 6 km. Wartość tej inwestycji to 16,5 miliona złotych z czego 10 milionów dofinansowane zostanie ze środków unijnych. Partnerami tej konkretnej inwestycji są wszystkie gminy powiatu chojnickiego, dwa nadleśnictwa oraz Park Narodowy Bory Tucholskie.
Kolejny projekt to budowa mostu zwodzonego w miejscowości Małe Swornegacie. Wartość - 4 miliony złotych, z czego 85 % ze środków unijnych. Póki co czekamy jeszcze na decyzje. Myślę, że w tym tygodniu będzie pozytywna opinia Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Czekamy także na oferty w przetargu na projekt i wykonanie (w jednym przetargu). Małe Swornegacie leżą pomiędzy dwoma jeziorami - Karsińskim i Charzykowskim, most zwodzony będzie łączył obydwa te dwa jeziora.
Rozmawiał Rafał Szultk

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież