Kandydaci “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza... » Komitet “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza” przedstawił kandydatów do Rady... E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

18 lat dla społeczeństwa

altSpółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe mają 18 lat. To okazja do podsumowań oraz i promocji nowych przedsięwzięć. W Sopocie odbyła się XVIII Krajowa Konferencja SKOK, a prezes Grzegorz Bierecki spotkał się z dziennikarzami na rocznicowej konferencji prasowej.


- Pierwsza kasa powstała w 1992 roku, na terenie elektrociepłowni w Gdyni – wspominał prezes Bierecki. – Dziś Kasy zrzeszają ponad dwa miliony członków we wszystkich polskich gminach, w których łącznie funkcjonuje 1806 placówek. Oferta Kas skierowana jest do wszystkich Polaków, a zwłaszcza tych, których niechętnie widza wśród swoich klientów duże, komercyjne banki i inne instytucje finansowe. To konsekwencja wartości na jakich opiera się SKOK.


Wartości te wiążą się z pomocą ludziom najbardziej potrzebującym wsparcia, także w dziedzinie wychodzenia z wykluczenia, aktywizacji społecznej i edukacji finansowej. Wpisuje się te wartości nowatorski program realizowany wspólnie przez SKOK i Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej. Polega on na wspieraniu ubogich rodzin w nauce właściwego zarządzania budżetem domowym i oszczędzania. Wytypowanym przez kilka na początek, parafii w całym kraju, rodzinom pomagają specjalni mentorzy. Pomagają oni szukać najtańszych rozwiązań w sferach zakupów produktów oraz usług, sterowania opłatami za korzystanie z mediów. Program już zaczyna przynosić efekty i z pewnością będzie realizowany na szerszą skalę.


SKOK należy do Unii Kredytowych działających w 97 krajach. To siła i zaplecze, które pozwala optymistycznie spoglądać w przyszłość. W ramach działalności Unii SKOK zaprosił dom współpracy partnerów ze stanu Georgia w USA. Celem współpracy jest uruchomienie i rozwój kas spółdzielczych w... Gruzji.


- Na krótko przed swoją śmiercią spotkał się ze mną prezydent Lech Kaczyński i prosił, bym zajął się pomocą dla Gruzji w tej dziedzinie – powiedział podczas czwartkowej konferencji prezes Bierecki. – Teraz wspólnie z przyjaciółmi z Georgii, której nazwa w języku angielskim brzmi identycznie jak nazwa Gruzji, będziemy realizować to przedsięwzięcie.
Dariusz Olejniczak


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież