Dr hab. Grzegorz Berendt powołany na stanowisko p.o. Dyrektora MIIWŚ w... » Z dniem 24 lipca 2021 r. Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotr Gliński powie... Żniwa na dobre w Elewarr Oddział Malbork » Na Pomorzu rozpoczęły się żniwa, a wraz z nimi skup rzepaku i pszenicy. Pierwsze dostawy wjechały do... Karol Nawrocki zrezygnował ze stanowiska Dyrektora Muzeum II Wojny Świ... » 23 lipca 2021 r. dr Karol Nawrocki złożył na ręce Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ... Karol Nawrocki wybrany na nowego prezesa IPN » Senat wyraził zgodę na powołanie dr. Karola Nawrockiego na stanowisko prezesa IPN. 52 senatorów było... Iwiński ostro o Czarzastym » Eksperyment pod nazwą autorska partia Włodzimierza Czarzastego kończy się na naszych oczach. Niezale... Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy » Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu: Fundacji PZU oraz Instytutu Dzie... Agnieszka Wojciechowska van Heukelom: Kto głosuje na oszustów jest ich... » Ze społeczniczką, byłą działaczką opozycji antykomunistycznej ( NZS na Uniwersytecie Łódzkim), aktyw... W cieniu bursztynu - sportowa nędza... » Pozostają w cieniu stadionu w Letnicy. Zapomniane, opuszczone, zlikwidowane, wyburzone. Nie mają bur... Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" po wystąpieniu Donalda Tuska w Gda... » Członkowie Stowarzyszenia Godność, którzy brali udział w strajkach w grudniu 1970 r. strajkowali w s... Ofensywa polityczna Platformy wyrusza » Polska rządzona przez PiS i koalicjantów jako kraj permanentnej inwigilacji, podsłuchowego programu ...
Reklama
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
niedziela, 11 lipca 2021 20:22
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
Dorota Zabłudowska, sędzia X wydziału karnego Sądu Rejonowego
Igrzyska z Gdańską
sobota, 24 lipca 2021 09:43
Igrzyska z Gdańską


Trójmiejscy medaliści
Krótka radość Lechii w Białymstoku
sobota, 24 lipca 2021 19:11
Krótka radość Lechii w Białymstoku
Na inaugurację sezonu 2021/2022 Lechia zdobyła jeden punkt.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Morze, nasze morze
poniedziałek, 12 lipca 2021 14:50
Morze, nasze morze
Motyw morza, często decyduje o atrakcyjności obrazu. Dlatego bardzo

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Srebrne Drzewka

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 27 listopada 2009 17:23

Podnieść prestiż pracownika socjalnego. 
Jacek Wilczewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdańsku został jednym z pięciorga laureatów nagrody „Srebrne Drzewka 2009”. Jest to wyróżnienie Marszałka Województwa Pomorskiego dla najlepszych pracowników pomocy społecznej z województwa pomorskiego. Nagroda ma charakter indywidualny i jest przyznawana w formie pieniężnej. Laureaci odebrali także honorowe wyróżnienia w postaci pamiątkowych statuetek „Srebrnego Drzewka”.
Nagrody wręczono w czwartek, 26 listopada, w Hotelu Radisson Blue podczas II Seminarium pt.: ”Sprawny lider – skuteczne zarządzanie kompetencjami. W jakim kierunku zmierza praca socjalna”.
W bieżącej edycji konkursu wpłynęło łącznie 15 wniosków z terenu województwa. Kapituła po przeanalizowaniu złożonych wniosków, na podstawie kryteriów określonych w regulaminie przyznawania Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne i nowatorskie osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej zdecydowała jednogłośnie o udzieleniu rekomendacji do nagrody następującym kandydatom:
* Bożena Adamczyk – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Somoninie – za wdrażanie projektu „Jesteśmy sztuką dla świata” w Środowiskowym Domu Samopomocy w Rybakach, za działania szeroko wykraczające poza obowiązki Kierownika GOPS, w tym za plenerowe spotkanie osób niepełnosprawnych – „Ostrzyckie wędkowanie”.
* Marek Król – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Machowinku – za wprowadzanie nowatorskich rozwiązań w dziedzinie pomocy społecznej, w tym za readaptację społeczną skazanych projektem „Cztery Pory Roku” oraz zatrudnienie społeczne skazanych.
* Katarzyna Wirkus – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bytowie – za pionierskie wdrażanie innowacyjnej metody pracy Konferencja Grupy Rodzinnej w Powiecie Bytowskim, ponadto za bardzo duże zaangażowanie w pomoc osobom w kryzysie oraz wysoki poziom merytoryczny udzielanej pomocy.
* Jacek Wilczewski – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdańsku – za całokształt pracy na rzecz pomocy społecznej, tworzenie i realizowanie planów strategicznych rozwoju pomocy społecznej, wprowadzanie nowatorskich rozwiązań w zakresie rozwiązywania problemów klientów pomocy społecznej, w tym za tworzenie modelowych rozwiązań w zakresie opieki nad dzieckiem i rodziną.
* Gabriela Brządkowska – Kierownik Środowiskowych Domów Samopomocy w Tczewie – za innowacyjne działania ukierunkowane na wzmocnienie społecznego wizerunku osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz chorych psychicznie poprzez szeroko rozumianą promocję ich aktywności w środowisku lokalnym.
Celem Nagrody Srebrne Drzewka jest podniesienie prestiżu zawodu pracownika socjalnego. Jest także dużym wsparciem w tworzeniu pozytywnego wizerunku całej grupy zawodowej.
K.K.

 

 

Laureaci po uroczystości, w środku – Jacek Wilczewski, fot. Sławomir Lewandowski/UMWP

 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież