Dr hab. Grzegorz Berendt powołany na stanowisko p.o. Dyrektora MIIWŚ w... » Z dniem 24 lipca 2021 r. Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotr Gliński powie... Żniwa na dobre w Elewarr Oddział Malbork » Na Pomorzu rozpoczęły się żniwa, a wraz z nimi skup rzepaku i pszenicy. Pierwsze dostawy wjechały do... Karol Nawrocki zrezygnował ze stanowiska Dyrektora Muzeum II Wojny Świ... » 23 lipca 2021 r. dr Karol Nawrocki złożył na ręce Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ... Karol Nawrocki wybrany na nowego prezesa IPN » Senat wyraził zgodę na powołanie dr. Karola Nawrockiego na stanowisko prezesa IPN. 52 senatorów było... Iwiński ostro o Czarzastym » Eksperyment pod nazwą autorska partia Włodzimierza Czarzastego kończy się na naszych oczach. Niezale... Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy » Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu: Fundacji PZU oraz Instytutu Dzie... Agnieszka Wojciechowska van Heukelom: Kto głosuje na oszustów jest ich... » Ze społeczniczką, byłą działaczką opozycji antykomunistycznej ( NZS na Uniwersytecie Łódzkim), aktyw... W cieniu bursztynu - sportowa nędza... » Pozostają w cieniu stadionu w Letnicy. Zapomniane, opuszczone, zlikwidowane, wyburzone. Nie mają bur... Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" po wystąpieniu Donalda Tuska w Gda... » Członkowie Stowarzyszenia Godność, którzy brali udział w strajkach w grudniu 1970 r. strajkowali w s... Ofensywa polityczna Platformy wyrusza » Polska rządzona przez PiS i koalicjantów jako kraj permanentnej inwigilacji, podsłuchowego programu ...
Reklama
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
niedziela, 11 lipca 2021 20:22
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
Dorota Zabłudowska, sędzia X wydziału karnego Sądu Rejonowego
Igrzyska z Gdańską
sobota, 24 lipca 2021 09:43
Igrzyska z Gdańską


Trójmiejscy medaliści
Krótka radość Lechii w Białymstoku
sobota, 24 lipca 2021 19:11
Krótka radość Lechii w Białymstoku
Na inaugurację sezonu 2021/2022 Lechia zdobyła jeden punkt.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Morze, nasze morze
poniedziałek, 12 lipca 2021 14:50
Morze, nasze morze
Motyw morza, często decyduje o atrakcyjności obrazu. Dlatego bardzo

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ergo Hestia nagrodzona

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 27 listopada 2009 21:08


Nagrodę w prestiżowym konkursie „Sztuka cenniejsza niż złoto” otrzymał ubezpieczyciel Ergo Hestia. Laur przypadł firmie w udziale w uznaniu za efektywną współpracę z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Nagroda została przyznana za wieloletnie współtworzenie projektu „Artystyczna Podróż Hestii” i promowanie jego laureatów na rynku sztuki. Artystyczna Podróż Hestii powstała w 2002 roku z inicjatywy Piotra Marii Śliwickiego, Prezesa Grupy Ergo Hestia. Dziś ma już charakter ogólnopolski i co roku przyciąga coraz większą liczbę studentów.
W konkursie „Sztuka cenniejsza niż złoto” wzięły udział 32 projekty firm z całej Polski. Siedmioosobowa kapituła oceniała je w pięciu kategoriach. Ergo Hestia wraz z ASP w Gdańsku zostały nagrodzone w kategorii „Partnerstwo Arts & Business”. Podczas uroczystej gali w Pałacu Prymasowskim 26 listopada zwycięzcom wręczono statuetki autorstwa Marcina Radziejewskiego.
Wspieranie przez Ergo Hestię kultury i sztuki nie jest działaniem jednorazowym. Autorskimi pomysłami sopockiego ubezpieczyciela jest nie tylko konkurs „Artystyczna Podróż Hestii”, ale także „Artystyczny Indeks Hestii”, projekt dla uczniów szkół plastycznych. Ergo Hestia organizuje także wręczenie Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Tischnera. Tradycją stały się też występy polskich i zagranicznych gwiazd w nadmorskiej siedzibie ubezpieczyciela w ramach Festiwalu Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia „Dwa Teatry” i urodzin Hestii.
Organizatorem konkursu „Sztuka cenniejsza niż złoto” jest Fundacja COMMITMENT TO EUROPE arts & business oraz Narodowy Bank Polski.
K.K.

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież