Dr hab. Grzegorz Berendt powołany na stanowisko p.o. Dyrektora MIIWŚ w... » Z dniem 24 lipca 2021 r. Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotr Gliński powie... Żniwa na dobre w Elewarr Oddział Malbork » Na Pomorzu rozpoczęły się żniwa, a wraz z nimi skup rzepaku i pszenicy. Pierwsze dostawy wjechały do... Karol Nawrocki zrezygnował ze stanowiska Dyrektora Muzeum II Wojny Świ... » 23 lipca 2021 r. dr Karol Nawrocki złożył na ręce Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ... Karol Nawrocki wybrany na nowego prezesa IPN » Senat wyraził zgodę na powołanie dr. Karola Nawrockiego na stanowisko prezesa IPN. 52 senatorów było... Iwiński ostro o Czarzastym » Eksperyment pod nazwą autorska partia Włodzimierza Czarzastego kończy się na naszych oczach. Niezale... Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy » Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu: Fundacji PZU oraz Instytutu Dzie... Agnieszka Wojciechowska van Heukelom: Kto głosuje na oszustów jest ich... » Ze społeczniczką, byłą działaczką opozycji antykomunistycznej ( NZS na Uniwersytecie Łódzkim), aktyw... W cieniu bursztynu - sportowa nędza... » Pozostają w cieniu stadionu w Letnicy. Zapomniane, opuszczone, zlikwidowane, wyburzone. Nie mają bur... Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" po wystąpieniu Donalda Tuska w Gda... » Członkowie Stowarzyszenia Godność, którzy brali udział w strajkach w grudniu 1970 r. strajkowali w s... Ofensywa polityczna Platformy wyrusza » Polska rządzona przez PiS i koalicjantów jako kraj permanentnej inwigilacji, podsłuchowego programu ...
Reklama
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
niedziela, 11 lipca 2021 20:22
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
Dorota Zabłudowska, sędzia X wydziału karnego Sądu Rejonowego
Igrzyska z Gdańską
sobota, 24 lipca 2021 09:43
Igrzyska z Gdańską


Trójmiejscy medaliści
Krótka radość Lechii w Białymstoku
sobota, 24 lipca 2021 19:11
Krótka radość Lechii w Białymstoku
Na inaugurację sezonu 2021/2022 Lechia zdobyła jeden punkt.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Morze, nasze morze
poniedziałek, 12 lipca 2021 14:50
Morze, nasze morze
Motyw morza, często decyduje o atrakcyjności obrazu. Dlatego bardzo

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Woda na biurku prezydenta

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 10 grudnia 2009 08:36

Gdańszczanie mają prawo wiedzieć
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz czuje się osobiście odpowiedzialny za cenę gdańskiej wody. W tej sprawie ufają mu bardzo partyjni koledzy, chociaż rok temu szef klubu PO Jarosław Gorecki przysięgał publicznie, że to po raz pierwszy i ostatni radni pozwalają, żeby cenę wody ustalano za plecami rady.


Zdaniem opozycji, dzisiaj, po upływie niecałego roku radny Piotr Dzik, usiłuje na branżowej komisji nie dopuścić nawet do sformułowania stanowiska w tej sprawie.


Nad wodą ciąży w Gdańsku od lat fatum. Kiedy prezydent Franciszek Jamroż parł do podpisania kontrowersyjnego 30-letniego kontraktu z francuskim kontrahentem, radny Paweł Adamowicz zabiegał o powstrzymanie od zawarcia umowy. Dziś czuje się jednoosobowo odpowiedzialny za konsumpcję komunalnego monopolu przez 460 tys. Klientów. Mają oni prawo - przeciwnie do radnych zainteresowanych tylko łaskami wyborców - na podstawie zasady dostępu obywateli do informacji publicznej wiedzieć:


- Jaka dokładnie była pierwotna propozycja cenowa spółki SNG, która miała wpłynąć do biura prezydenta Gdańska?
- Kto wchodził w skład zespołu negocjacyjnego prezydenta Gdańska?
- Jak przedstawiają się terminarz i protokoły z negocjacji, skoro prezydent Gdańska mówi o rozbieżnościach między - polskim, mniejszościowym udziałowcem, a stroną francuską?
- Dlaczego propozycja nowych taryf wpływa do urzędu dokładnie 70 dni przed rozpoczęciem roku kalendarzowego, co po uchyleniu się radnych od głosowania, pozwala na precyzyjne wprowadzenie nowych cen przez prezydenta miasta z początkiem roku? Czy to tylko zbieżność przypadkowa?
- Dlaczego z negocjacji nad ceną wody prezydent wykluczył przedstawicieli 200 tys. gdańszczan mieszkających w zasobach spółdzielczych?
- Kilka miesięcy temu prezydent powiedział w Radiu Gdańsk, że "załatwił" dla Lechii kilkaset tysięcy złotych z SNG? Czy zatwierdzanie wysokich podwyżek, a potem wpływanie na podział osiągniętego przez spółkę dochodu nie wzbudza kontrowersji?
- Czy prezydent nie uważa, że byłoby to bardziej transparentne, gdyby negocjacje cen wody prowadził lider opozycji w radzie miasta lub powołana do tego komisja reprezentująca całą Radę?


Gazeta Gdańska/Portal Wybrzeze24.pl

 

  

Siedziba administratora gdańskiej wody. Fot: Tomasz Kostun

 

 

 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież