Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Energa Wybrzeże - H.Skrzydlewska Orzeł LIVE 41:49
niedziela, 26 maja 2024 08:36
Energa Wybrzeże - H.Skrzydlewska Orzeł LIVE 41:49
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Radni ujawnieni

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 29 czerwca 2010 18:08

altJeżeli chcemy poznać radnych, którzy głosowali przeciw zniesieniu zmian w sposobie naliczania opłat komunalnych w Gdańsku wystarczy wejść na stronę organizacji „NIC O NAS BEZ NAS”. Zgodnie z obietnicą członkowie organizacji opublikowali nazwiska, zdjęcia i okręgi wyborcze radnych, którzy głosowali za utrzymaniem zmian.


To kolejny sposób walki „NIC O NAS BEZ NAS” z wprowadzonymi przez władze miasta zmianami w sposobie naliczania opłat za mieszkania komunalne. Jak piszą na swojej stronie członkowie organizacji:
- Zgodnie z obietnicą, poniżej publikujemy nazwiska radnych,  którzy (już po raz drugi) podnieśli ręce za podwyżkami. Osoby te konsekwentnie dążą do podniesienia czynszu w mieszkaniach komunalnych do poziomu 10,20 zł za metr kwadratowy – lokatorzy biorący udział w nadchodzących wyborach samorządowych na pewno będą o tym pamiętać.


Na stronie opublikowano nazwiska, zdjęcia i okręgi wyborcze radnych, którzy głosowali za utrzymaniem zmian. W sumie wymienione jest 19 nazwisk, wszyscy są członkami Platformy Obywatelskiej.


Według radnego PO Jerzego Borowczaka stosowanie takich metod, jest nastawione tylko na wzbudzenie zainteresowania mediów i opinii publicznej i nie ma nic wspólnego z faktycznym rozwiązaniem problemu.
- Jestem lekko zniesmaczony całą sytuacją, gdyż ta uchwała, którą chcieli odwołać radni PiS, była przegłosowana już 2 lata temu. Tam nie ma tylko zapisów o podwyżkach, ale cały pakiet przepisów, rozwiązań i ulg dla mieszkańców nieruchomości komunalnych. To byłby powrót do Polski Ludowej, gdzie najpierw się uchwalało, lub likwidowało jakieś przepisy, a później patrzyło na konsekwencje. Jeżeli chodzi o akcje organizowaną przez tych młodych ludzi to uważam, że ich interesuje już tylko zadyma, konflikt, wykrzyczenie jakiegoś hasła. Oni nie chcą rozmawiać, chcą protestować. Nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć, że wprowadzone podwyżki są uzasadnione śmiesznie niskimi opłatami jakie często płacą bogaci mieszkańcy lokali komunalnych w tak zwanym pasie nadmorskim, czy na starym mieście. Najbiedniejsi dostaną ulgi sięgające 60 procent - tłumaczył radny Borowczak.


Członkowie organizacji od kilku miesięcy sprzeciwiają się zapisom uchwały Rady Miasta Gdańska wprowadzającą zmiany w sposobie naliczania opłat w lokalach komunalnych. Dzięki tym zapisom do 10,20 zł za metr kwadratowy wzrosną czynsze we wszystkich mieszkaniach komunalnych w mieście. Obecne ceny wahają się w granicach od 4 do 5,8 zł. Rozwiązanie, promowane przez miasto skutkuje podwyżką średnich opłat za czynsz w mieszkaniach komunalnych średnio dwukrotnie. W zamian za to proponowane są ulgi dla najbiedniejszych w wysokości nawet 60%.
Tomasz Wrzask


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież