Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radni ujawnieni

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 29 czerwca 2010 18:08

altJeżeli chcemy poznać radnych, którzy głosowali przeciw zniesieniu zmian w sposobie naliczania opłat komunalnych w Gdańsku wystarczy wejść na stronę organizacji „NIC O NAS BEZ NAS”. Zgodnie z obietnicą członkowie organizacji opublikowali nazwiska, zdjęcia i okręgi wyborcze radnych, którzy głosowali za utrzymaniem zmian.


To kolejny sposób walki „NIC O NAS BEZ NAS” z wprowadzonymi przez władze miasta zmianami w sposobie naliczania opłat za mieszkania komunalne. Jak piszą na swojej stronie członkowie organizacji:
- Zgodnie z obietnicą, poniżej publikujemy nazwiska radnych,  którzy (już po raz drugi) podnieśli ręce za podwyżkami. Osoby te konsekwentnie dążą do podniesienia czynszu w mieszkaniach komunalnych do poziomu 10,20 zł za metr kwadratowy – lokatorzy biorący udział w nadchodzących wyborach samorządowych na pewno będą o tym pamiętać.


Na stronie opublikowano nazwiska, zdjęcia i okręgi wyborcze radnych, którzy głosowali za utrzymaniem zmian. W sumie wymienione jest 19 nazwisk, wszyscy są członkami Platformy Obywatelskiej.


Według radnego PO Jerzego Borowczaka stosowanie takich metod, jest nastawione tylko na wzbudzenie zainteresowania mediów i opinii publicznej i nie ma nic wspólnego z faktycznym rozwiązaniem problemu.
- Jestem lekko zniesmaczony całą sytuacją, gdyż ta uchwała, którą chcieli odwołać radni PiS, była przegłosowana już 2 lata temu. Tam nie ma tylko zapisów o podwyżkach, ale cały pakiet przepisów, rozwiązań i ulg dla mieszkańców nieruchomości komunalnych. To byłby powrót do Polski Ludowej, gdzie najpierw się uchwalało, lub likwidowało jakieś przepisy, a później patrzyło na konsekwencje. Jeżeli chodzi o akcje organizowaną przez tych młodych ludzi to uważam, że ich interesuje już tylko zadyma, konflikt, wykrzyczenie jakiegoś hasła. Oni nie chcą rozmawiać, chcą protestować. Nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć, że wprowadzone podwyżki są uzasadnione śmiesznie niskimi opłatami jakie często płacą bogaci mieszkańcy lokali komunalnych w tak zwanym pasie nadmorskim, czy na starym mieście. Najbiedniejsi dostaną ulgi sięgające 60 procent - tłumaczył radny Borowczak.


Członkowie organizacji od kilku miesięcy sprzeciwiają się zapisom uchwały Rady Miasta Gdańska wprowadzającą zmiany w sposobie naliczania opłat w lokalach komunalnych. Dzięki tym zapisom do 10,20 zł za metr kwadratowy wzrosną czynsze we wszystkich mieszkaniach komunalnych w mieście. Obecne ceny wahają się w granicach od 4 do 5,8 zł. Rozwiązanie, promowane przez miasto skutkuje podwyżką średnich opłat za czynsz w mieszkaniach komunalnych średnio dwukrotnie. W zamian za to proponowane są ulgi dla najbiedniejszych w wysokości nawet 60%.
Tomasz Wrzask


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież