Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gdańsk głosuje z zamkniętymi oczyma?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 25 czerwca 2010 19:30

altBronisław Komorowski uzyskał w pierwszej turze wyborów prezydenckich ponad 57 procent głosów, Jarosław Kaczyński niespełna ponad 28 procent. Gdzie? W Gdańsku! Tu,  gdzie od lat rządzi partyjny kolega kandydata PO, Paweł Adamowicz. Ten sam, który jak lew bronił podwyżek cen wody i uznał, że mieszkańcom należy się podwyżka cen czynszów za lokale komunalne.


Przypomnijmy, ze jednogłośnie przeciwni podwyżce cen za wodę byli radni PO i PiS, jednak Paweł Adamowicz uzasadniał jej wprowadzenie koniecznością podporządkowania się unijnym normom sanitarnym, a to przecież kosztuje. Jednym słowem, tańsza woda jest gorsza, ale piliśmy ją przez ostatnie lata. Teraz musimy pić wodę lepszą i basta! Czy ktoś widział wyniki badań porównawczych „starej” wody i tej „nowej”? Czy ta „unijna” woda jest rzeczywiście lepsza?


Zresztą prezydent Adamowicz wie lepiej. Tam, gdzie widzi taką potrzebę, podwyższa ceny za co tylko się da. Ostatnio część mieszkańców zbuntowała się, bo postanowił przeforsować podwyżki czynszów za lokale komunalne. Przed siedzibą Rady Miejskiej odbyła się pikieta, ale nie należy się spodziewać, żeby prezydent ugiął się przed grupą niepokornych. W ich obronie stanęli radni PiS, domagający się unieważnienia uchwały o podwyżce, jednak oni są w mniejszości.


W mieście, w którym długość ścieżek rowerowych prawdopodobnie będzie niebawem większa od liczby kilometrów równych, szerokich, bezkolizyjnych jezdni, kandydat Platformy Obywatelskiej, Bronisław Komorowski, wygrywa wybory prezydenckie. Dobry wynik Komorowskiego w „mateczniku” Platformy nie powinien nikogo dziwić. Ale Paweł Adamowicz też jest z PO. Ludzie wściekają się na niego, krytykują podwyżki, bizantyjski styl rządów (np. jubileusz 10-lecia prezydentury w Filharmonii na Ołowiance), głośno narzekają na „zabetonowanie władzy” po dwóch kadencjach, ale gładko zapominają o partyjnej przynależności włodarza miasta. Mało kto kojarzy, że wspomniany jubileusz miała współfinansować firma Saur Neptun Gdańsk. Ta sama, która dostarcza mieszkańcom wodę i negocjowała z prezydentem Adamowiczem wysokość podwyżek za tę usługę. Wycofała się po awanturze wywołanej przez większość gdańskich radnych...


Jeśli brać pod uwagę to, jakim prezydentem jest Paweł Adamowicz z PO, Bronisław Komorowski z PO powinien w Gdańsku przegrać z kretesem. Jak będzie – zobaczymy.
dol

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież