Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Pies do hotelu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 01 lipca 2010 09:08

altZbliżają się  letnie wyjazdy. Właściciele czworonogów znowu staną przed dylematem: Co zrobić w tym czasie ze swoim pupilem? Psa albo kota można zabrać na wakacje. Coraz więcej hoteli proponuje pokoje dla gości z psami. Nie jest to jednak opcja dla osób, które lubią zwiedzanie zabytków.


Pies nie musi być miłośnikiem średniowiecznej architektury, a do wielu muzeów po prostu nie wejdzie. Poza tym, spędzanie wakacji w wielkomiejskim zgiełku i upale to dla zwierząt po prostu męczarnia.


Wiele firm proponuje zorganizowane wyjazdy dla pana ze swoim psem, gdzie prowadzone są zajęcia z posłuszeństwa, czy pracy węchowej. Niektórzy organizatorzy proponują nawet zajęcia tańca z psem.


Jeśli ktoś zdecyduje się na wypoczynek bez czworonoga, musi zapewnić psu opiekę. Idealnie, jeśli podejmie się jej rodzina lub znajomi. W internecie można także znaleźć ogłoszenia osób, które podejmą się opieki nad psem w czasie wakacji. Warto też zastanowić się nad hotelem dla zwierząt. Wiele takich miejsc proponuje doskonałe warunki, teren do wybiegu, a także opiekę weterynarza.


– Zainteresowanie naszą ofertą jest coraz większe – mówi Sylwia Piotrowska, właścicielka hotelu dla psów w Sopocie. – Jeśli ktoś chciałby zostawić psa na wakacje, musi dokonać rezerwacji wcześniej, bo w tym czasie mamy zazwyczaj pełne obłożenie.


W Trójmieście i okolicach ofert jest sporo. Miejsca dla psów oferuje hotel „Bizon” w Gdańsku Wiślinie, hotel Psiak w Pruszczu Gdańskim i  hotele w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. W sumie jest ich w województwie pomorskim 11. Doba hotelowa dla psa w większości miejsc kosztuje w granicach 30 złotych (za większe psy zapłacimy często więcej, przy dłuższych pobytach jest możliwość negocjacji cen). Psy zostawiane w hotelach dla zwierząt powinny mieć książeczki zdrowia z zaświadczeniem od weterynarza o szczepieniach. Najlepiej, jeśli właściciel dostarczy kojec dla psa, aby zwierzę czuło się bezpieczniej w nowym miejscu. Konieczna jest też smycz i kaganiec.


– Psy lepiej się czują, jeśli mają coś, co przypomina im dom – tłumaczy  Iwona Stasiak, właścicielka jednego z hoteli dla psów w Gdańsku. – Może to być ulubiona miska, jakaś zabawka.


Prowadzący hotele dla zwierząt opowiadają o właścicielach psów potrafiących przesadzić. Niektórzy z nich próbują przywieźć do hotelu ulubioną kanapę albo fotel czworonoga.
– Dobrze, jeśli ktoś, kto chce zostawić psa na dłużej, przyjedzie najpierw, aby zwierzę obwąchało teren, poznało opiekuna, który będzie się nim zajmował – mówi Zbigniew Timba, właściciel hotelu dla zwierząt  z Gdyni.
Anna Czajkowska

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież