Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Finał WOŚP nabiera tempa!

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 09 stycznia 2011 19:57

altW chwili kiedy pisze te słowa cała Polska wraz z Wielką Orkiestrą puszcza właśnie światełko do nieba. W tym roku zbieramy pieniądze dla dzieci z chorobami nefrologicznymi i urologicznymi. Dotychczas w całej Polsce zebrano 15 373 708,00 zł.

Ponad 120 tysięcy wolontariuszy z Polski, ale nie tylko, zbiera dziś pieniążki dla Orkiesty. 19 finał oficjalnie rozpoczął się 320 metrów pod ziemią. Jurek Owsiak zjechał do kopalni Guido w Zabrzu, aby tam rozpocząć akcję. Górniczy szyb, w którym jechał, można symbolicznie licytować na jednej z blisko 28 tys. aukcji na rzecz WOŚP.

Od godz. 14.00 na Długim Targu w Gdańsku, przy Zielonej Bramie grają gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Dla orkiestry grały m.in. Golden Life, Big Day, Ira oraz Varius Manx.. Ale koncertyodbywają się wciąż w całym trójmieście.

Dla orkiestry grają nie tylko artyści, ale także politycy, sportowcy, przedsiębiorcy, księża i wielu innych. Orkiestrę do gry zagrzewa GPEC, który jako Złoty Sponsor wydarzenia, tradycyjnie zdecydował się zadbać o ochotników i obsługę  przekazując im ciepłe czapki. Na rzecz Wielkiej Orkiestry oddał w końcu swój mandat poselski Janusz Palikot. Na aukcji kupić można także inne rarytasy, np. kostkę Rubika z podpisem wynalazcy, Erno Rubika czy kolację z Partycja Kazadi. Kupić można także dwa dni w Parlamencie Europejskim na zaproszenie Jerzego Buzka oraz koszulkę FC Barcelony z podpisami najlepszych piłkarzy świata. O 17-stej na Długim Targu w Gdańsku odbyła się licytacja oryginalnej koszulki Trefla Sopot, a w serwisie Allegro można wylicytować wspólny trening z sopockimi zawodnikami.

Rok temu, podczas XVIII Finału WOŚP, w śnieżnej scenerii, wolontariusze dzielnie zbierali pieniądze na specjalistyczny sprzęt dla centrów onkologii dziecięcej. W Gdańsku udało się wówczas zebrać aż 436.491,83 zł! Według najnowszych informacji w Gdańsku zebrano dotychczas ponad 230 000 zł, ale na prawdziwe liczenie przyjdzie czas późną nocą, kiedy to wszystkie puszki trafią już do sztabów WOŚP. Można więc liczyć na to, że również tego roku gdańszczanie wykażą się szczodrością i uda nam się pobić zeszłoroczny  rekord.

Warto się starać, ponieważ dotychczas pomorskie szpitale od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od początku jej trwania dostały sprzęt za ponad 11 milionów złotych. Z pomocy skorzystały zarówno największe pomorskie szpitale takie jak Pomorskie Centrum Traumatologii, ale też cały szereg mniejszych jednostek z Sopotu, Bytowa, Chojnic, Pucka czy Człuchowa. Każdy, kto choć raz był w szpitalu natknął się z pewnością na sprzęt oznaczony charakterystycznym serduszkiem orkiestry. Jest to wyraźny znak, że akcja przeprowadzana co roku przez Jerzego Owsiaka i zebrane przez niego pieniążki nie idą na marne. 

RS.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież