Elżbieta Rafalska: Sytuacja polskich rodzin będzie osnową kampanii wyb... » Z Elżbietą Rafalską, deputowaną do Parlamentu Europejskiego (od 2019 r.), Frakcja Europejskich Konse... Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
piątek, 31 marca 2023 13:49
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
Podczas meczów eliminacyjnych drużyn narodowych rozgrywki
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Finał WOŚP nabiera tempa!

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 09 stycznia 2011 19:57

altW chwili kiedy pisze te słowa cała Polska wraz z Wielką Orkiestrą puszcza właśnie światełko do nieba. W tym roku zbieramy pieniądze dla dzieci z chorobami nefrologicznymi i urologicznymi. Dotychczas w całej Polsce zebrano 15 373 708,00 zł.

Ponad 120 tysięcy wolontariuszy z Polski, ale nie tylko, zbiera dziś pieniążki dla Orkiesty. 19 finał oficjalnie rozpoczął się 320 metrów pod ziemią. Jurek Owsiak zjechał do kopalni Guido w Zabrzu, aby tam rozpocząć akcję. Górniczy szyb, w którym jechał, można symbolicznie licytować na jednej z blisko 28 tys. aukcji na rzecz WOŚP.

Od godz. 14.00 na Długim Targu w Gdańsku, przy Zielonej Bramie grają gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Dla orkiestry grały m.in. Golden Life, Big Day, Ira oraz Varius Manx.. Ale koncertyodbywają się wciąż w całym trójmieście.

Dla orkiestry grają nie tylko artyści, ale także politycy, sportowcy, przedsiębiorcy, księża i wielu innych. Orkiestrę do gry zagrzewa GPEC, który jako Złoty Sponsor wydarzenia, tradycyjnie zdecydował się zadbać o ochotników i obsługę  przekazując im ciepłe czapki. Na rzecz Wielkiej Orkiestry oddał w końcu swój mandat poselski Janusz Palikot. Na aukcji kupić można także inne rarytasy, np. kostkę Rubika z podpisem wynalazcy, Erno Rubika czy kolację z Partycja Kazadi. Kupić można także dwa dni w Parlamencie Europejskim na zaproszenie Jerzego Buzka oraz koszulkę FC Barcelony z podpisami najlepszych piłkarzy świata. O 17-stej na Długim Targu w Gdańsku odbyła się licytacja oryginalnej koszulki Trefla Sopot, a w serwisie Allegro można wylicytować wspólny trening z sopockimi zawodnikami.

Rok temu, podczas XVIII Finału WOŚP, w śnieżnej scenerii, wolontariusze dzielnie zbierali pieniądze na specjalistyczny sprzęt dla centrów onkologii dziecięcej. W Gdańsku udało się wówczas zebrać aż 436.491,83 zł! Według najnowszych informacji w Gdańsku zebrano dotychczas ponad 230 000 zł, ale na prawdziwe liczenie przyjdzie czas późną nocą, kiedy to wszystkie puszki trafią już do sztabów WOŚP. Można więc liczyć na to, że również tego roku gdańszczanie wykażą się szczodrością i uda nam się pobić zeszłoroczny  rekord.

Warto się starać, ponieważ dotychczas pomorskie szpitale od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od początku jej trwania dostały sprzęt za ponad 11 milionów złotych. Z pomocy skorzystały zarówno największe pomorskie szpitale takie jak Pomorskie Centrum Traumatologii, ale też cały szereg mniejszych jednostek z Sopotu, Bytowa, Chojnic, Pucka czy Człuchowa. Każdy, kto choć raz był w szpitalu natknął się z pewnością na sprzęt oznaczony charakterystycznym serduszkiem orkiestry. Jest to wyraźny znak, że akcja przeprowadzana co roku przez Jerzego Owsiaka i zebrane przez niego pieniążki nie idą na marne. 

RS.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież