Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny... 75-lecie "Mazowsza" w Gdańsku! » W dniu 20 stycznia w bazylice św.Brygidy w Gdańsku odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pi... W tygodniku „Sieci”: Szokujące kulisy ataków na Polskę » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło analizują informacje na temat afery korupcyjnej w ... Pomorska Golgota więźniów KL Stutthof » Zbliża się niechlubna 78. rocznica „Marszu Śmierci”. Plan przymusowej ewakuacji obozu KL Stutthof op... Mazowsze w Gdańsku! » Proboszcz Bazyliki Św. Brygidy ks. Ludwik Kowalski zaprasza dzisiaj (20.01) o godz 19.00 na koncert ... Pomorska Biblioteka Pedagogiczna dla społeczności z Ukrainy » Pomorska Biblioteka Pedagogiczna zaprasza rodziny, które przyjechały do Gdańska z Ukrainy do swojej ... (Nie)wybuchowe odkrycie na Bielańskiej » W czwartek 19 stycznia przy ul. Bielańskiej 5 znaleziono niewybuch. Został on odkryty w trakcie prac...
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
środa, 11 stycznia 2023 20:14
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
Tylko przez ostatnią dekadę 51 proc. akcji w spółce Saur Neptun
Kojotki postawiły się hokeistkom Stoczniowca
niedziela, 22 stycznia 2023 21:18
Kojotki postawiły się hokeistkom Stoczniowca
Zwycięstwem zakończyły sezon zasadniczy PLHK hokeistki
Czajka sprawdzi Kaczmarka, Michniewicz vs
sobota, 10 grudnia 2022 10:54
Czajka sprawdzi Kaczmarka, Michniewicz vs
Ligowi piłkarze już na urlopach. Szatnie puste i jedynie w biurach
Durmus i Kubicki na dłużej w Lechii
środa, 25 stycznia 2023 14:11
Durmus i Kubicki na dłużej w Lechii
Ilkay Durmus i Jarosław Kubicki przedłużyli kontrakty z Lechią.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Emil Paul Gabel - W pogoni za prawdą
niedziela, 15 stycznia 2023 15:55
Emil Paul Gabel - W pogoni za prawdą
Nadmorska scena w obrazie Emila Paula Gabela wywołuje silne
Półmetek Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
sobota, 31 grudnia 2022 12:13
Półmetek Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Rozgrywki Gdańskiej Olimpiady Młodzieży powoli zbliżają się do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nagrody na 65. urodziny Radia Gdańsk

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 15 lipca 2010 10:34

altTeresa Kamińska - prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, senator Dorota Arciszewska Mielewczyk, metropolita gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, wioślarz Adam Korol i językoznawca profesor Jerzy Bralczyk. To osoby nagrodzone statuetką Radiowej Osobowości Roku, z okazji 65 urodzin Radia Gdańsk.


Urodzinowa gala odbyła się w Dworze Artusa w Gdańsku. Senator Dorota Arciszewska - Mielewczyk odbierając statuetkę nawiązała do obecnej sytuacji politycznej. "Otrzymuję tę nagrodę w okresie szczególnym, kiedy w mojej ojczyźnie wypowiedziano wojnę polsko - polską, kiedy mój nurt polityki próbuje się wyrzucić poza nawias, wypchnąć w medialny niebyt, to mam prawo czuć się zaniepokojona o losy mojego państwa". Senator zaznaczyła, że cała władza polityczna spoczęła w rękach jednego obozu, a wkrótce wszystkie ważne instrumety medialne - jej zdaniem - również znajdą się pod kuratelą tego obozu. - Takiej konfiguracji w dwudziestoleciu wolnej Polski jeszcze nie mieliśmy. Mam nadzieję, że wyjdziemy z tej sytuacji jeszcze bardziej zbudowani, bo co nas nie zabije, to nas wzmocni - dodała senator Arciszewska - Mielewczyk.


altalt


Z kolei Prezes Teresa Kamińska, odbierając wyróżnienie przede wszystkim podziękowała swojemu zespołowi. "Osobowością łatwo być, gdy ma się taki wspaniały zespół pracowników jak ja, w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wtedy można góry przenosić" - zapewniła prezes Kamińska. 


alt


Niestety, na galę nie mogli przybyć dwaj laureaci - arcybiskup Sławoj Leszek Głodź oraz profesor Jerzy Bralczyk. Profesor, mający na naszej antenie swoja audycję, za statuetkę podziękował w nagraniu - w swoim stylu. "Radio nagrodziło mnie nagrodą Radiowej Osobowiści Roku. Lubię być osobowością. Bardzo lubiłbym być osobistością, nawet osobą by mi wystarczyło, byle nie być osobnikiem" - podkreślił profesor. 


alt


alt


alt


Bursztynowe Mikrofony otrzymali dziennikarze - Anna Rębas i Mariusz Nowaczyński, prezenter Tomasz Galiński, Magdalena Gadzinowska z działu marketingu oraz realizator dźwięku Andrzej Dubas.


alt


Fot. Maciej Kostun


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież