Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 19 lutego 2024 14:37

W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Piotr Mueller, oficjalnie zgłosił kandydata partii na prezydenta Miasta Gdańska. Jest nim gdańszczanin, informatyk i działacz samorządowy, 42 letni - Tomasz Rakowski.


- Po dwóch niepomyślnych startach w 2019 i 2023 roku, nie zniechęca to pana do kandydowania na prestiżowy urząd prezydencki w Gdańsku?
Tomasz Rakowski: Nie. Traktuję to jako kolejne wezwanie ze strony partii z którą czuję się związany i zobowiązany wobec niej. Jestem gdańszczaninem z urodzenia, wiem o tym mieście dużo i uważam, że Gdańsk to miasto o wielkim potencjale, który nie jest w pełni wykorzystany przez rządzące nim od ponad 30 lat środowisko. Moja żona nie pochodzi z Gdańska lecz to ona mi zwróciła uwagę na to, że tak jak dla turystów tutaj przyjeżdżających, którzy traktują to miasto jako "wakacyjne", tak podobnie jak włodarze tego grodu, którym brakuje pomysłu i wizji na wiele lat do przodu. Mam swój pomysł na zarządzanie Gdańskiem, który nie powinien być tak upolitycznionym miastem jakim jest. Gdańsk mniej państwowy a bardziej miejski, gdański. To może tylko temu miastu wyjść na dobre. Postaram się przekonać do tego mieszkańców miasta. Wierzę w porzekadło: do trzech razy sztuka i być może...


- Złośliwi mówią: mało rozpoznawalny kandydat, w bastionie Platformy znów czeka nas 12-13 %. Aleksandra Dulkiewicz w tych wyborach jest bezkonkurencyjna?
Tomasz Rakowski: Powiem tak. Pamiętam rok 2015. Kandydat na prezydenta RP - Andrzej Duda wobec Bronisława Komorowskiego był jak Dawid z Goliatem. Pierwszy bez dorobku, drugi eks minister MON, marszałek sejmu i prezydent Państwa z pełną kadencją. 75 % respondentów opowiadało się za urzędującą głową Państwa. Jego porażka była porównywalna do takiego wydarzenia jak kolizja drogowa siostry zakonnej za kierownicą, która na przejściu dla pieszych miała potrącić staruszkę. I co? Wygrał przysłowiowy Dawid, który urząd piastuje już drugą kadencję.

alt


- Może coś więcej o tym pomyśle na miasto?
Tomasz Rakowski: Zostało do wyborów naprawdę nie wiele. Chcę mój program napisać razem z mieszkańcami Gdańska. W ciągu najbliższych 40 dni chcę zorganizować spotkania z mieszkańcami 35 dzielnic Gdańska. Chcę podczas tych spotkań wsłuchać się w głos mieszkańców tych dzielnic. Wiem, że aktualna władza jest mocno głucha na te głosy. Wystarczy poczytać różne komentarze na takim portalu jak trojmiasto.pl. Ile tam jest wyrażanego żalu i zawodu. Mało mam czasu lecz chcę się wsłuchać w to co wyborcy mają do powiedzenia na temat pomysłów na Gdańsk. Jeśli oddadzą na mnie głos będę ich zakładnikiem.


- Czy spodziewa się pan ostrej i brutalnej kampanii?
Tomasz Rakowski: Kiedyś użyłem zwrotu "homosceptyk" wobec siebie po skandalicznym tęczowym marszu, kiedy opluto wszystkim katolikom w twarz, bezczeszcząc sakrament komunii świętej, porównując hostię do waginy i do dzisiaj liberalne media nazywają mnie homofobem. Tak spodziewam się takich ataków, choć osobiście politycznych zarzutów będę unikał. Chcę rozmawiać o problemach miasta a nie o ideologiach.


- Krótko o swojej drodze do polityki.
Tomasz Rakowski: Jestem absolwentem mojej Alma Mater - Politechniki Gdańskiej. Po obronie pracy magisterskiej w 2006 założyłem swój biznes w branży IT. Wcześniej udzielałem się jako wolontariusz przy kampanii Andrzeja Gwiazdy. W biznesie zaczynałem od zatrudnienia 2-3 osób. Pełniłem funkcję rzecznika prasowego Muzeum II Wojny Światowej. Od ponad roku jestem pełnomocnikiem partii Prawo i Sprawiedliwość w okręgu gdańsko-sopockim.

M.P.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież