Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zakończenie 752. Jarmarku św. Dominika

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 20 sierpnia 2012 13:06

Uroczyście zakończono 752. Jarmark św. Dominika w niedzielę 19 sierpnia na scenie przy Zielonej Bramie na Długim Targu w Gdańsku.Po wspólnych poszukiwaniach klucz od bram miasta udało się odnaleźć i prezes Międzynarodowych Targów Gdańskich S.A. Andrzej Kasprzak, po 23 dniach jarmarkowych, symbolicznie przekazał go do rąk prawowitego włodarza - prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.


alt


Mistrz ceremonii zamknięcia tej plenerowej imprezy Michał Juszczakiewicz, w towarzystwie włodarzy i organizatorów targów, przy dźwiękach werbli, ogłosił zwycięzców, którym wręczono Nagrody Grand Prix Jarmarku św. Dominika 2012. Postanowieniem kilkuosobowego jury, główną nagrodę otrzymała  firma Cameleon z Głubczyna za oleje tłoczone na zimno m. in. rzepakowe, z ostropestu czy z czarnuszki. - Olej z czarnuszki - jak uzasadniała werdykt dyrektor programowy jarmarku Joanna Czauderna-Szreter z MTG - oprócz właściwości zdrowotnych działa przeciwbólowo i przeciw migrenowo, a także odmładza i dodaje wigoru.


altWyróżnienia otrzymały natomiast: firma Sylwia Całus Jewellery z Warszawy za unikatowe torebki i biżuterię oraz Gospodarstwo Pasieczne Łysoń z Sułkowic za miody pitne.


alt


Po tej ceremonii wyróżnień najlepszych z około tysiąca handlujących stoisk, tuż obok sceny w niebo poleciały setki kolorowych balonów, które przepięknie wzniosły się w górę nad Zieloną Bramą i zgodnie z kierunkiem wiatru poleciały w stronę Zatoki Gdańskiej.


altKiedy klucz do bram miasta powrócił do rąk prawowitych włodarzy i wyróżnionym wręczono nagrody, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz wraz z prezesem MTG  S.A. Andrzejem Kasprzakiem i Radnym Miasta Gdańska Piotrem Dzikiem, wspólnie wypowiedzieli tradycyjną formułę: Jarmark Św. Dominika Anno Domini 2012 uważam za zamknięty! Po raz ostatni na cztery strony świata odegrany został przez trębacza hejnał Jarmarku.


altNastępnie do zgromadzonej pod sceną publiczności wyrzucono pamiątkowe czerwone poduszki z napisem 752 Jarmark ŚW. Dominika Gdańsk 1260-2012.. Najdalej poduszkami rzucał do publiczności radny Piotr Dzik, który siłę czerpie chyba z pierogów produkowanych przez swoją firmę.


altCeremonię przez cały czas bacznie obserwował kogut (symbol Jarmarku) i to on właśnie wraz z aktorami otrzymał ostatnie poduszki, aby znaleźć sobie miejsce do snu, by za rok znów obudzić Jarmark.


altEsencją Jarmarku Św. Dominika jak zwykle były piękne, ciekawe i urozmaicone stoiska. Ostatniego dnia Jarmarku można było wiele ciekawych rzeczy kupić o wiele taniej w ramach niesamowitych wyprzedaży. Jarmark A.D. 2012 zakończył się wyrównaniem ubiegłorocznego rekordu frekwencyjnego. Ponad 6 mln osób oglądało liczne koncerty, spektakle, a także zmagania sportowców.


altJarmark św. Dominika, organizowany przez Międzynarodowe Targi Gdańskie od 1996 r., to największe w Polsce i jedno z największych w Europie plenerowych wydarzeń kulturalno-handlowych. Zlokalizowana w sercu gdańskiej starówki impreza, co roku przyciąga tłumy mieszkańców Trójmiasta i turystów z kraju i zagranicy. Każdego roku Jarmark odwiedzają miliony gości, a handel odbywa się na ponad 1000 kramów, na których można kupić starocie, antyki, wyroby artystyczne, rzemieślnicze i regionalne. Atrakcyjność imprezy wynika z połączenia oferty handlowej z niekonwencjonalnymi i widowiskowymi przedsięwzięciami kulturalnymi bogatymi w koncerty, wydarzenia artystyczne, parady i festiwale.


altRealizacja imprezy zakończenia Jarmarku A.D. 2012 to - Gdański Archipelag Kultury PLAMA , w reżyserii Elwiry Twardowskiej, która nadała całości ciekawą oprawę plastyczną.


altWła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież