Kandydaci “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza... » Komitet “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza” przedstawił kandydatów do Rady... E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Z Gdańska loty do 50 miast świata

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 04 lipca 2013 10:15

Zmniejsza się liczba pasażerów na polskich lotniskach, bo nie ma w tym roku w naszym kraju piłkarskich mistrzostw Europy. Spadek zanotowano także na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie.


Jak nas informuje rzecznik prasowy portu Michał Dargacz, szczegółowych wyników jeszcze nie ma, ale w czerwcu obsłużono nieco więcej pasażerów niż w maju 2013 roku. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył w maju 260 506 pasażerów, co oznacza spadek na poziomie 11,6 procent w stosunku do maja 2012 roku.


Przypomnijmy, że czerwiec minionego roku, właśnie z powodu piłkarskich mistrzostw był dla gdańskiego lotniska rekordowy, bo przewieziono 348 tys. pasażerów. Wówczas pochwalono się tym wynikiem już 1 lipca, a teraz mamy 4 lipca i dokładnej liczby nie możemy się dowiedzieć. Z tego wynika, że obecnie nie ma się czym pochwalić co do ilości obsłużonych pasażerów.


altNa wyniki gdańskiego lotniska w pierwszym półroczu 2012 roku miała wpływ działalność linii lotniczych OLT, które w ciągu tych miesięcy przewiozły około 250 tys. pasażerów. Ponadto ruch lotniczy był w zeszłym roku zwiększony w związku z rozgrywkami UEFA Euro 2012. Władze lotniska już wtedy zapowiadały, że trudne będzie osiągnięcie podobnie wysokiej dynamiki wzrostowej obsługiwanych pasażerów w następnym roku.


Pomimo majowego 11,6 proc. spadku od początku tego roku, gdańskie lotnisko w pierwszym półroczu – jak szacujemy - obsłużyło około 1,3 mln pasażerów.


Przypomnijmy też, że w 2012 roku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył łącznie 2 mln 906 tys. pasażerów, tj. o 18 proc. więcej niż w roku 2011 roku. Pod względem liczby pasażerów w 2012 roku gdańskie lotnisko zajęło trzecie miejsce w kraju, po Warszawie i Krakowie.


Na lata 2014-2015 planowane jest wykonanie na pasie startowym specjalistycznego oświetlenia, które pozwoli na obsługę samolotów podczas mgły. W skali roku liczba odwołanych lotów z powodów trudnych warunków pogodowych wynosi na gdańskim lotnisku 0,5 procenta. 


W tegorocznym sezonie letnim w ruchu regularnym z Gdańska można polecieć łącznie do ponad 50 portów w: Anglii, Chorwacji, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Niemczech, Norwegii, Włoszech oraz kilku miast w Polsce. Z Gdańska zaczęło też funkcjonować 20 połączeń czarterowych, w tym na Wyspy Kanaryjskie i do Burgas (Bułgaria).

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież