Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Nowi zastępcy dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 03 czerwca 2014 13:31

Wydział Rozwoju Społecznego gdańskiego magistratu, w ramach przeprowadzonego konkursu na stanowisko zastępcy dyrektora, zyskał trzech nowych pracowników: Mariolę Małgorzatę Paluch, Łukasza Balwickiego i Grzegorza Szczuka. Zostali oni oficjalnie zaprezentowani przez prezydenta Pawła Adamowicza 30 maja 2014 roku. - Teraz przed wami trudne zadanie i wytężona praca na wielu polach, od edukacji, przez politykę zdrowotną, po aktywizację seniorów - takie słowa skierował do „laureatów” Adamowicz.Na wniosek prezydenta Pawła Adamowicza z dniem 1 kwietnia przestał istnieć Wydział Edukacji oraz Polityki Społecznej, a właściwie został zintegrowany w jeden obejmujący swym zakresem wszystkie zagadnienia związane z powyższymi referatami. Na dyrektora powstałego Wydziału Rozwoju Społecznego mianowano Piotra Kowalczuka, którego kandydaturę podważała Elżbieta Markowska, prezes pomorskiego ZNP, twierdząc iż nie posiada on wystarczających kompetencji i doświadczenia, żeby zajmować się edukacją.

Dwa miesiące później prezydent Adamowicz przedstawia troje zastępców dyrektora, wyłonionych w drodze konkursowej: Łukasza Balwickiego, Mariolę Małgorzatę Paluch i Grzegorza Szczuka. Otrzymają oni umowy na okres próbny, wynoszący 6 miesięcy – zgodnie z obowiązującymi przepisami, a pełnienie obowiązków zaczną kolejno od 2, 6 i 16 czerwca. Wybrani zostali w drodze konkursowej spośród 15 kandydatów, którzy złożyli swoją aplikację.

- Wszyscy troje zostaliście wybrani w wyniku kilkuetapowego konkursu, w którym po raz pierwszy poprosiliśmy zewnętrznych specjalistów z zakresu human resources o rozmowę z kandydatami po to, by określili ich kompetencje miękkie, czyli umiejętności współpracy i bycia liderem. Teraz przed wami trudne zadanie i wytężona praca na wielu polach: od edukacji, przez politykę zdrowotną, po aktywizację seniorów – powiedział prezydent Adamowicz, zwracając się do nowo mianowanych pracowników gdańskiego magistratu.

Warto zadać pytanie, czy przypuszczenia Markowskiej były słuszne i dyrektor Kowalczuk nie jest w stanie sprostać zadaniom jakie spoczęły na jego barkach, czego konsekwencją była konieczność wyłonienia jego zastępców.

- Wydział Rozwoju Społecznego jest największym wydziałem w Urzędzie Miejskim. Jednym z jego zadań jest także edukacja, która stanowi największa pozycję w budżecie miasta pod względem wydatków. W samym Wydziale Edukacji, który wszedł w skład Wydziału Rozwoju Społecznego, było dwóch zastępców dyrektora, dlatego trzech zastępców obecnie nie jest wcale dużą liczbą, ale to minimum przy takiej liczbie zadań - powiedział Dariusz Wołodźko z Biura Prasowego Miasta Gdańsk.

Mariola Małgorzata Paluch odpowiedzialna będzie za edukację. Analizując przebieg jej kształcenia, można stwierdzić o zasadności wyboru. Ukończyła Studium Wychowania Przedszkolnego oraz Organizacji i Zarządzania dla kierowniczej kadry oświatowej. Uczęszczała z powodzeniem na kurs w zakresie oligofrenopedagogiki oraz otrzymała certyfikat ABC Administrowania Nieruchomościami Publicznymi - Obiektami Szkolnymi. Dodatkowo pokusiła się o studia podyplomowe w zakresie podstaw informatyki oraz menadżerskich dla kadry kierowniczej.

Zdrowiem publicznym zajmie się Łukasz Balwicki i wątpliwości nie ulega, iż posiada wiedzę w tym zakresie. Ukończył Akademię Medyczną (kierunek lekarski), zrobił specjalizację lekarską ze zdrowia publicznego oraz otrzymał dyplom ukończenia Studium Podyplomowego Zarządzania Firmą w Opiece Zdrowotnej. Zwieńczeniem wszystkiego było uzyskanie przez niego w 2013 roku tytułu Doktora nauk medycznych.

Grzegorz Szczuka jako kierownik Referatu Analiz i Strategii może pochwalić się zdobyciem magisterium z zakresu marketingu oraz ukończeniem studiów doktoranckich w specjalności Zarządzanie Marketingowe. W jego karierze edukacyjnej miejsce znalazły także kursy i szkolenia obejmujące zagadnienia z zarządzania projektami, komunikacji społecznej i marketingowej oraz samego marketingu.

Ponadto każdy zastępca posiada szerokie doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych, w których wykorzystywał zdobytą wiedzę i umiejętności.

Mimo tego, że minęły dwa miesiące od powołania do życia Wydziału Rozwoju Społecznego to w ocenie miasta nie jest to dobry moment na ocenę przeprowadzonej reformy, zwłaszcza z uwagi na zatrudnienie nowych zastępców dyrektora, którzy właściwie dopiero zaczną pełnić swoje obowiązki.

- W naszej ocenie reforma była potrzebna i dobrze służy całościowemu rozwojowi społecznemu naszego Miasta - oznajmił Dariusz Wołodźko.

Żaneta Stasiowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież