Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ...
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
środa, 19 czerwca 2024 07:53
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
Prokuratura w Bydgoszczy jest już w posiadaniu prawomocnego wyroku
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Nowi zastępcy dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 03 czerwca 2014 13:31

Wydział Rozwoju Społecznego gdańskiego magistratu, w ramach przeprowadzonego konkursu na stanowisko zastępcy dyrektora, zyskał trzech nowych pracowników: Mariolę Małgorzatę Paluch, Łukasza Balwickiego i Grzegorza Szczuka. Zostali oni oficjalnie zaprezentowani przez prezydenta Pawła Adamowicza 30 maja 2014 roku. - Teraz przed wami trudne zadanie i wytężona praca na wielu polach, od edukacji, przez politykę zdrowotną, po aktywizację seniorów - takie słowa skierował do „laureatów” Adamowicz.Na wniosek prezydenta Pawła Adamowicza z dniem 1 kwietnia przestał istnieć Wydział Edukacji oraz Polityki Społecznej, a właściwie został zintegrowany w jeden obejmujący swym zakresem wszystkie zagadnienia związane z powyższymi referatami. Na dyrektora powstałego Wydziału Rozwoju Społecznego mianowano Piotra Kowalczuka, którego kandydaturę podważała Elżbieta Markowska, prezes pomorskiego ZNP, twierdząc iż nie posiada on wystarczających kompetencji i doświadczenia, żeby zajmować się edukacją.

Dwa miesiące później prezydent Adamowicz przedstawia troje zastępców dyrektora, wyłonionych w drodze konkursowej: Łukasza Balwickiego, Mariolę Małgorzatę Paluch i Grzegorza Szczuka. Otrzymają oni umowy na okres próbny, wynoszący 6 miesięcy – zgodnie z obowiązującymi przepisami, a pełnienie obowiązków zaczną kolejno od 2, 6 i 16 czerwca. Wybrani zostali w drodze konkursowej spośród 15 kandydatów, którzy złożyli swoją aplikację.

- Wszyscy troje zostaliście wybrani w wyniku kilkuetapowego konkursu, w którym po raz pierwszy poprosiliśmy zewnętrznych specjalistów z zakresu human resources o rozmowę z kandydatami po to, by określili ich kompetencje miękkie, czyli umiejętności współpracy i bycia liderem. Teraz przed wami trudne zadanie i wytężona praca na wielu polach: od edukacji, przez politykę zdrowotną, po aktywizację seniorów – powiedział prezydent Adamowicz, zwracając się do nowo mianowanych pracowników gdańskiego magistratu.

Warto zadać pytanie, czy przypuszczenia Markowskiej były słuszne i dyrektor Kowalczuk nie jest w stanie sprostać zadaniom jakie spoczęły na jego barkach, czego konsekwencją była konieczność wyłonienia jego zastępców.

- Wydział Rozwoju Społecznego jest największym wydziałem w Urzędzie Miejskim. Jednym z jego zadań jest także edukacja, która stanowi największa pozycję w budżecie miasta pod względem wydatków. W samym Wydziale Edukacji, który wszedł w skład Wydziału Rozwoju Społecznego, było dwóch zastępców dyrektora, dlatego trzech zastępców obecnie nie jest wcale dużą liczbą, ale to minimum przy takiej liczbie zadań - powiedział Dariusz Wołodźko z Biura Prasowego Miasta Gdańsk.

Mariola Małgorzata Paluch odpowiedzialna będzie za edukację. Analizując przebieg jej kształcenia, można stwierdzić o zasadności wyboru. Ukończyła Studium Wychowania Przedszkolnego oraz Organizacji i Zarządzania dla kierowniczej kadry oświatowej. Uczęszczała z powodzeniem na kurs w zakresie oligofrenopedagogiki oraz otrzymała certyfikat ABC Administrowania Nieruchomościami Publicznymi - Obiektami Szkolnymi. Dodatkowo pokusiła się o studia podyplomowe w zakresie podstaw informatyki oraz menadżerskich dla kadry kierowniczej.

Zdrowiem publicznym zajmie się Łukasz Balwicki i wątpliwości nie ulega, iż posiada wiedzę w tym zakresie. Ukończył Akademię Medyczną (kierunek lekarski), zrobił specjalizację lekarską ze zdrowia publicznego oraz otrzymał dyplom ukończenia Studium Podyplomowego Zarządzania Firmą w Opiece Zdrowotnej. Zwieńczeniem wszystkiego było uzyskanie przez niego w 2013 roku tytułu Doktora nauk medycznych.

Grzegorz Szczuka jako kierownik Referatu Analiz i Strategii może pochwalić się zdobyciem magisterium z zakresu marketingu oraz ukończeniem studiów doktoranckich w specjalności Zarządzanie Marketingowe. W jego karierze edukacyjnej miejsce znalazły także kursy i szkolenia obejmujące zagadnienia z zarządzania projektami, komunikacji społecznej i marketingowej oraz samego marketingu.

Ponadto każdy zastępca posiada szerokie doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych, w których wykorzystywał zdobytą wiedzę i umiejętności.

Mimo tego, że minęły dwa miesiące od powołania do życia Wydziału Rozwoju Społecznego to w ocenie miasta nie jest to dobry moment na ocenę przeprowadzonej reformy, zwłaszcza z uwagi na zatrudnienie nowych zastępców dyrektora, którzy właściwie dopiero zaczną pełnić swoje obowiązki.

- W naszej ocenie reforma była potrzebna i dobrze służy całościowemu rozwojowi społecznemu naszego Miasta - oznajmił Dariusz Wołodźko.

Żaneta Stasiowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież