O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Widać światełko w tunelu inwestycji na trasie Słowackiego

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
niedziela, 08 lipca 2012 11:37

Hiszpańska firma budowlana Obrascon Huarte Lain (OHL) przejmie budowę Trasę Słowackiego w Gdańsku. Rzutem na taśmę udało się podpisać aneks do kontraktu zawierający porozumienie o przejęciu od Hydrobudowy do realizacji dalszej części trasy Słowackiego. Hydrobudowa Polska SA - dotychczasowy główny wykonawca prac, jest w stanie upadłości. Hiszpanie byli firmą ze współpracującą przy inwestycji. Teraz OHL stanie się głównym wykonawcą prac. Podpisanie porozumienia jest szansą, iż realizacja "Nowej Słowackiego" nie zostanie wstrzymana na czas rozpisania kolejnego przetargu. 


alt


Tymczasem Hydrobudowa Polska SA jest winna podwykonawcom prawie 50 milionów złotych. Poszkodowanych jest 60 firm. Miasto Gdańsk nie dokonywało wypłaty bezpośrednie na rzecz podwykonawców. Pieniądze trafiały do lidera konsorcjum.  Czy OHL przejmie zobowiązania Hydrobudowy wobec wykonawców? Czy Hiszpanie spłacą długi Hydrobudowy? Wątpliwe. Szczegóły aneksu do kontraktu pozostają tajemnicą. Jeszcze w kwietniu hiszpańska firma budowlana Obrascon Huarte Lain (OHL) ustami swego prezesa Juana Miguela Mirema sygnalizowała, że chce powrócić do tematu przejęcia od PBG 51 proc. akcji Hydrobudowy i 50,1 proc. Aprivii.


Przypomnijmy, że odcinek Trasy Słowackiego od Ronda Jana de La Salle do Al. Rzeczpospolitej według planów powinien być gotowy do grudnia. Gdańskie Inwestycje Komunalne poinformowały, że ukończenie prac do końca listopada br. będzie możliwe.  


alt


Budowa nowej ul. Słowackiego jest zrealizowana w 67 procentach. Dotychczasowym liderem konsorcjum była Hydrobudowa Polska SA (konsorcjum tworzyły PBG, Aprivia i OHL). W czerwcu sąd ogłosił upadłość Hydrobudowy Polska i PBG z możliwością zawarcia układu.
ASG

fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież