Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa » Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje prawdą. Były premier sprzedaż aktywów s... Czesław Nowak: W samorządach przeważają plusy ujemne » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–93 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowarz... Zmarł autor koncepcji pomnika Poległych Stoczniowców 1970 » 21 maja 2022 r. zmarł Bogdan Pietruszka, autor koncepcji gdańskiego pomnika Poległych Stoczniowców 1... Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent...
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
czwartek, 26 maja 2022 19:49
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
H.Skrzydlewska Orzeł - Zdunek Wybrzeże LIVE
piątek, 27 maja 2022 22:08
H.Skrzydlewska Orzeł - Zdunek Wybrzeże LIVE
W sobotę o godz. 16.30 w Łodzi ma się rozpocząć mecz
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wałęsa na prezydenta…Gdańska

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
czwartek, 20 czerwca 2013 11:09

altJarosław Wałęsa ulubiony syn byłego prezydenta RP Lecha Wałęsy wziął ostatnio ślub. Portale się zaroiły od plotek i komentarzy. Jego wybranka - urocza Ewelina Jachymek byłaby dobrą prezydentową. Tak, tak. Tyle, że nie Kraju, a Gdańska.


Jak dowiadujemy się nieoficjalnie  ruszyła polityczna intryga, by ten dość popularny polityk zastąpił w szrankach zmagań o prezydenturę Gdańska Pawła Adamowicza, który według niektórych działaczy ze środowiska młodzieżówki PO – Młodych Demokratów już się „zużył”.

Z radą dla PO pośpieszyła nawet lewica.
- Platforma po serii porażek, choćby w akcji referendalnej za odwołaniem prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz, jeżeli myśli o utrzymaniu władzy musi odnowić swoje oblicze i zrezygnować z usług Pawła Adamowicza i dworu, który wokół siebie zbudował. Zatem racją PO jest przecięcie dynastii prezydenta Adamowicza. W tym kontekście wysunięcie Jarosława Wałęsy miałoby swoje racje. Inaczej ta partia narazi się na skwitowanie rządów w Gdańsku w najbliższych wyborach, tak jak już został skwitowany prezydent Elbląga i jak będzie skwitowana prezydent stolicy – uważa Marek Formela, lider SLD w Gdańsku.


Młody Wałęsa niewiele ostatnio zdziałał w Europarlamencie. 2 września 2011 roku Jarosław Wałęsa uległ poważnemu wypadkowi motocyklowemu – ledwie uszedł z życiem. Czy wróci do pracy w Europarlamencie od 2014 r. w nowej kadencji? To zależy od tego, czy jego macierzysta partia PO wpuści go na listy kandydatów do PE. Nośne nazwisko i jego niemała popularność to atuty nie do pogardzenia. Także w samorządowej rywalizacji.


- Nic mi na ten temat nie wiadomo byśmy jako partia rozważali start Jarosława Wałęsy w wyborach samorządowych. Europoseł poważnie traktuje swoje obowiązki. Jest posłem do Europarlamentu z ramienia PO i nie uchyla się od aktywności tak w Europarlamencie, jak i w Platformie. Mówienie o jego kandydaturze to raczej jakiś balon próbny, czy chęć wywołania sensacji, niż fakt, nad którym można się zastanawiać w realnych kategoriach – uważa Maciej Krupa, szef klubu radnych PO w gdańskiej Radzie Miasta i jeden z wychowanków stowarzyszenia „Młodych Demokratów”.


Czy zatem młody Wałęsa wystartuje samodzielnie, czy pod logo PO? Czas pokaże. W wyborach w 2007roku po raz drugi został posłem, otrzymując 61 278 głosów, by dwa lata później startując do Brukseli uzyskać 73 968 głosów. Co prawda Parlament Europejski uchylił mu immunitet w sprawie przekroczenia prędkości w chwili wypadku w Stropkowie w 2011 r. to jednak z członkiem klanu Wałęsów nie wiążą się jakieś poważniejsze afery.
- Cóż młody Wałęsa w życiu niczym nie zarządzał, za to ma nazwisko – mówi nam jeden z wpływowych do niedawna polityków. 


Opozycja nie ma wątpliwości: Adamowicz musi odejść…
- Paweł Adamowicz poprze swoje rozliczne błędy i grzech pychy powinien odejść. Każdy kandydat mający rozeznanie w zarządzaniu i sprzyjający nowemu otwarciu będzie lepszy. Także młody Wałęsa. Jego drogi polityczne, podobnie jak drogi jego ojca, z partią Tuska się nieco rozeszły. Jarosław Wałęsa widząc, że teraz będzie łatwiej niż kiedykolwiek zawalczyć z Adamowiczem o prezydencki fotel może chcieć skorzystać z okazji. Czy samodzielnie? Cóż, dzisiaj z PO uciekają ci, którzy mają zdolność samodzielnego myślenia - ocenia Andrzej Jaworski, poseł PiS i prawdopodobny ewentualny kontrkandydat Wałęsy w zmaganiach o gdański fotel.


Sam europoseł Jarosław Wałęsa nie ma jeszcze zdania na temat swojej samorządowej kariery.
- Będę starał się o rekomendację Platformy Obywatelskiej na start  wyborach do Parlamentu Europejskiego. Co wydarzy się w przyszłości w wyborach prezydenckich to czas pokaże, ale jeszcze nie w najbliższej kadencji – komentuje Jarosław Wałęsa.
ASG   

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+5 #3 lzuzia 2013-06-20 18:53
Sld stawia na Banach,moze znowu wyskoczy drugi Adamowicz,Jawor ski wystartuje bo wnerwia Budynia,jak odwolaja HGW to sytuacja w Gdansku bedzie inna,a mlody Walek przynajmniej jest skromny i oblatany po swiecie
Cytować
 
 
-1 #2 Brawo Gdańsk 2013-06-20 16:13
Formela i Jaworski niech się raczej martwią o siebie. Już kilkakrotnie zostali złojeni przez Adamowicza. Tak tez będzie podczas wyborów w 2014 roku. Gdańsk się świetnie rozwija i Was nie potrzebuje - frustraci.
Cytować
 
 
-1 #1 Referendarz 2013-06-20 15:37
Adam's to prezydent Milenium. Przewodnicząca rady Warszawy Ewy Malinowska-Grupińska (zbieżność z Rafałem Grupińskim nieprzypadkowa) powiedziała, że Hanna Gronkiewicz-Waltz to też najlepszy prezydent - w Tysiącletniej historii Warszawy!!!! Platfusy to potrafią.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież