Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa » Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje prawdą. Były premier sprzedaż aktywów s... Czesław Nowak: W samorządach przeważają plusy ujemne » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–93 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowarz... Zmarł autor koncepcji pomnika Poległych Stoczniowców 1970 » 21 maja 2022 r. zmarł Bogdan Pietruszka, autor koncepcji gdańskiego pomnika Poległych Stoczniowców 1... Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent...
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
czwartek, 26 maja 2022 19:49
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Bartłomiej Bołądź atakującym Trefla
czwartek, 26 maja 2022 19:56
Bartłomiej Bołądź atakującym Trefla
Jeden z czołowych atakujących i punktujących sezonu 2021/2022
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rodzinne ratowanie lata

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 20 czerwca 2013 08:42

Gra Miejska „Uratuj Lato” była całkowicie darmową, rodzinną propozycja na aktywne spędzenie czerwcowego popołudnia i szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród. Całe miasto w połowie czerwca zamieniło się w ogromną planszę do gry, na której partnerzy utworzyli swoje Słoneczne Punkty. W każdym z nich uczestnicy musieli zmierzyć się z nietypowymi zadaniami. Było dużo śmiechu, ale też przyświecał tej plenerowej imprezie ważny cel - musiano uratować lato!


W Słonecznych Punktach czekały promyki, które spadły z nieba podczas wielkiej burzy. Z każdym poprawnie wykonanym zadaniem, drużyna ratowała jeden z nich. Aby słońce mogło mocno świecić latem, musiało ono odzyskać całą swoją moc. Wspólnie zatem próbowano wysłać promyki z powrotem do nieba!


altRodzinne drużyny mogły liczyć od dwóch do pięciu Słonecznych Ratowników. Wielu rodziców pamiętało o tym, żeby zabrać ze sobą dzieci. W końcu, kto zna się na zabawie lepiej niż one.


A było o co walczyć, bo oprócz świetnej zabawy, każda rodzina miała szansę wygrać dwudniowy pobyt na Tropikalnej Wyspie (Tropical Islands) w pobliżu Berlina. Było też wiele nagród niespodzianek, sponsorowanych przez licznych partnerów. Ale nie o nagrody tutaj chodziło, bo Gra Miejska „Uratuj Lato”, to przede wszystkim świetna zabawa i przygoda dla całej rodziny.


altNa czym polegała zabawa? - Każda grupa otrzymała pakiet startowy złożony z mapki biorących udział w akcji placówek, a także Kartę Letnika, na której zbierała punkty - tłumaczy organizatorka Agata Jakób. - Warunkiem ukończenia gry było odwiedzenie minimum ośmiu punktów, które znajdowały się przy trójmiejskich obiektach związanych z rozrywką. Tam uczestnicy musieli rozwiązywać zadania, których ukończenie było warunkiem zdobycia punktu.


Czego spodziewali się ci, którzy wzięli udział w grze?
- Idea konkursu była taka, by uczestnicy na miejscu poznawali treść zadania - powiedziała Lucyna Rokitiańska z Centrum Hewelianum, które brało udział w akcji. - Nasze zadanie było związane z odnalezieniem naszego patrona Jana Heweliusza i uwiecznieniem tego momentu. Zabawa odbywała się na wystawie Energia, Niebo i Słońce. Osoby, które wzięły udział w grze, znalazły chwilę na to, żeby poeksperymentować z naszymi interaktywnymi stanowiskami.


Organizatorom zależało na tym, aby różnego rodzaju instytucje wspólnie zintegrowały się w niekomercyjnym wydarzeniu.
- Na udział w akcji zdecydowaliśmy się dlatego, bo chcieliśmy promować aktywność sportową. Ważne było też to, że ta gra kładła nacisk na zabawę rodzinną, na wspólną też wycieczkę rowerową połączoną z rozwiązywaniem po drodze różnych zadań - powiedział Michał Matejowski z GOSiR.


alt- Każde zaliczone zadanie odpowiadało jednemu promykowi - tłumaczy Agata Jakób. - Zostały one wymienione na żółte baloniki, które wysłaliśmy razem z uratowanym słońcem do nieba.


Finał imprezy odbył się przy muszli koncertowej na molo w Sopocie. Można było zobaczyć wiele ciekawych pokazów, w tym m.in. ekwilibrystyczne popisy młodych tancerzy. 


alt- Do projektu przyłączyły się firmy i instytucje, które dbają o dobrą zabawę - powiedziała Agata Jakób z Rodzinnego Centrum Rozrywki Loopy's World, będącego pomysłodawcą i inicjatorem akcji. To właśnie tam zrodził się pomysł, aby zorganizować wielką, rozgrzewającą imprezę na początku lata. Do akcji chętnie przyłączyli się kolejni partnerzy, jak: Aquapark Sopot, IKEA Gdańsk, Multikino, Centrum Poznawcze EduPark, Robocamp, Centrum Hewelianum, Teatru Miniatura, Kąpielisko Morskie Spot, Decathlon – Gdańsk Przymorze, Kolibki Adventure Park, Serwis Haller, Akademia Talent, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku, Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku oraz Ośrodek Promocji Zdrowia i Sprawności Dziecka, Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta Gdańska.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież