Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
niedziela, 22 stycznia 2023 12:04
„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
Ukazała się kolejna publikacja poświęcona Ignacemu Klukowskiemu
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Stenzel taił prawdę - "produkt" Dulkiewicz za 49 200 zł!

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
środa, 25 września 2019 07:53

Rzecznik prezydenta Gdańska, Daniel Stenzel, wprowadzał w błąd opinię publiczną odpowiadając mediom o niedokładnym opisie faktury za wartą 49 200 zł "usługę wywiadu i publikacji", którą Ringier Axel Springier Polska wystawił urzędowi miejskiemu. Tymczasem wyłącznym "produktem lokowanym" zlecenia nr 3844 była prezydent Aleksandra Dulkiewicz.


Inspirowani publikacją "Gazety Gdańskiej", która fakt ten ujawniła, radni Prawa i Sprawiedliwości, Dariusz Krupej i Kazimierz Koralewski, złożyli w sprawie wartych 156 tys. zł kontraktów reklamowych z koncernem RASP dwie interpelacje. Z załączonego do odpowiedzi druku zlecenia Biura Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta nr 3844, wynika, że kwota 49 200 zł, należała się za wykonanie "USŁUGI WYWIADU Z PANIĄ ALEKSANDRĄ DULKIEWICZ - PREZYDENT MIASTA GDAŃSKA, W AUDYCJI ONET RANO, WRAZ Z JEJ WIELOKROTNĄ EMISJĄ NA STRONACH INTERNETOWYCH".


Nie ma w opisie zlecenia mowy o Agnieszce Holland, Jarosławie Gugale czy prezesie Fundacji Gdańskiej, Jacku Bendykowskim, czym rzecznik próbował osłonić swoją pryncypałkę przed zadziwieniem publicznym. Tyle, że D. Stenzel informuje gdańskich podatników, swoich pracodawców, że wspomniana faktura za "usługę wywiadu i publikacji została opisana zbyt ogólnie, miasto nie płaciło za jeden wywiad, a za szereg działań Onetu", co w świetle opisu zlecenia jest niezbieżne z jego treścią.


Z odpowiedzi zastępcy prezydenta Gdańska, Piotra Borawskiego, wynika, że rzecznik bałamucił opinię publiczną, tając bezpośredni związek prezydent Gdańska z fakturą za płatną rozmowę z red. Bartoszem Węglarczykiem. RASP wystawił fakturę zgodnie z zamówieniem - a nie zbyt ogólnie! - podpisanym przez dyr. biura Marka Bonisławskiego, kierownika referatu Szymona Wróblewskiego i Krystynę Czajkowską, dyrektor wydziału finansowego z upoważnienia skarbnika miasta. Usługę wykonano zgodnie z zamówieniem 4 czerwca, a termin płatności wynosił 14 dni.
Jak pisze P. Borawski w części odpowiedzi mającej charakter beletrystyki politycznej, miasto Gdańsk z okazji 30.lecia częściowo wolnych wyborów zorganizowało w tym roku święto Wolności i Solidarności. Przez 11 dni obchodów Gdańsk odwiedzić miało policzonych dokładnie 220 tys. turystów, Europejskie Centrum Solidarności zwiedziło prawie 120 tys. osób, a 4 czerwca, zapewne pod wrażeniem rozmowy płatnej red. Węglarczyka z A. Dulkiewicz, do ECS zawitało 27 tys. osób.


Do 10 września 2019 za usługi promocyjne RASP Gdańsk zapłacił już prawie 170 tys. złotych. 25 procent tej kwoty pochłonęła więc pogawędka z prezydent Gdańsk.


Rzecznik D. Stenzel, który energicznie chciałby stawiać przed sądem red. K. Koprowskiego z portalu Trójmiasto.pl za ujawnienie defektów systemu głosowania do budżetu obywatelskiego, sam zdaje się kwalifikować się do pociągnięcia do odpowiedzialności za dystrybucję nieprawdy.


- Może to wstyd, że za rozmowę z prezydent Gdańska nawet zaprzyjaźnione media chcą pieniądze - zastanawia się radny Kazimierz Koralewski.
(g)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież