Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Śnieg, Różański i Borowczak - z rekomendacją spółdzielców

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 03 października 2011 14:31

Jerzy Śnieg, Andrzej Różański (obaj SLD) i Jerzy Borowczak (PO) uzyskali poparcie Pomorskiego Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości Spółdzielni Mieszkaniowych w wyborach do Sejmu RP.

 


- Chcemy - powiedział portalowi wybrzeze24.pl Marian Banacki, prezes stowarzyszenia - żeby w pracach nad kształtem prawa dotyczącego w kraju setek tysięcy obywateli uczestniczyli przedstawiciele spółdzielczości mieszkaniowej. Zbyt dużo było krzywdzących, wręcz oszczerczych opinii na nasz temat, żeby pozwolić sobie teraz na nieobecność w parlamencie. Dlatego wspieramy kandydatów do których mamy zaufanie: Jerzego Śniega, prezesa świetnej spółdzielni mieszkaniowej z Kwidzyna, Andrzeja Różańskiego, który zawsze był blisko naszych spraw i Jerzego Borowczaka, który w sejmie doprowadził do obalenia źle przygotowanej i szkodliwej ustawy o spółdzielczości mieszkaniowej.


Spółdzielnia mieszkaniowa z Kwidzyna jako jedna z nielicznych w kraju buduje wciąż mieszkania w systemie lokatorskim. - Lokatorzy wpłacają tylko 30 procent pozostałe 70 to kredyt, który obciąża spółdzielnię. Ułatwia to młodym ludziom dostęp do własnego lokum, kiedy jeszcze nie mają odpowiedniej wiarygodności kredytowej. To system, który dobrze wpisuje się w potrzeby społeczne gminy, działa lepiej i skuteczniej niż tak zwane budownictwo społeczne - powiedział Jerzy Śnieg, prezes spółdzielni i "3" na liście SLD do sejmu z Gdańska.


Natomiast Andrzej Różański, kandydat SLD do Sejmu z Gdyni, poseł w latach 2001-2005, zwrócił uwagę na systematyczny demontaż spółdzielczości mieszkaniowej. - Część środowisk politycznych z PO i PiS prowadzi ten proces z pobudek ideologicznych. Tymczasem spółdzielczość mieszkaniowa licząca sobie 160 lat powstała z potrzeby społecznej jako mechanizm obrony obywateli słabszych ekonomicznie. Dziś powinna być równoprawnym podmiotem systemu prawnego.


W przyjętym apelu czytamy m.in.: Popierajmy w wyborach tych polityków, którzy rozumieją spółdzielczość(...) Jest nas w Polsce ponad 8 milionów. Wraz z rodzinami stanowimy ponad połowę społeczeństwa(...) Nasze głosy stanowią największą siłę oddziaływania na postawy polityków.


Zdaniem sygnatariuszy apelu, rozwój spółdzielczości mieszkaniowej, to szansa na własne mieszkania ludzi młodych i o niższych dochodach oraz rozwój społeczeństwa obywatelskiego.
(GG)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież