Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

SLD nie jest partią białej flagi

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 29 kwietnia 2012 08:36

- Byliśmy, jesteśmy, będziemy. Zjechaliśmy dziś do Warszawy na nasz kongres, choć przepowiadano, że przyjedziemy na własny pogrzeb. SLD nie jest partią kapitulacji i białej flagi. Sojusz jeszcze raz jak ptak musi rozwinąć skrzydła i zerwać się do wielkiego lotu - powiedział na kongresie SLD Leszek Miller, przewodniczący partii, który spektakularnie powstał z martwych. Delegat z Pomorza, Piotr Gontarek, ostro zaatakował Aleksandra Kwaśniewskiego - nieobecny, niezaproszony - wzbudzając aplauz zebranych.
Jedyny kandydat SLD na to stanowisko otrzymał w głosowaniu 92 proc. poparcia przy ponad 60 proc. frekwencji wyborczej. Niemal jednogłośnie blisko 900 delegatów wybrało też nowego sekretarza generalnego partii, Krzysztofa Gawkowskiego (32 l.), sekretarza mazowieckiego SLD. Więcej perturbacji było z wyborami wiceprzewodniczących. O 6 stanowisk ubiegało się 13 kandydatów. 6 rekomendował osobiście Leszek Miller. Z tej grupy delegaci poparli Joannę Agatowską, Paulinę Piechnę-Więckiewicz, Joannę Senyszyn i Leszka Aleksandrzaka. Pozostałe dwa miejsca przypadły Józefowi Oleksemu i Bogusławowi Liberadzkiemu. Poparcia delegatów nie uzyskali m.in. Dariusz Joński, Marek Dyduch, Krystyna Łybacka i Marek Siwiec.

- Państwo prawa, demokracji, równych szans, tolerancji, równoprawnej pozycji kobiet i mężczyzn. Państwo świeckie, które nie narzuca swoim obywatelom, kiedy mają się modlić i gdzie. Konstytucja jest zawsze ważniejsza niż Ewangelia. Zaproponuje, żebyśmy za cztery lata przejęli władzę w Polsce - powiedział w wystąpieniu programowym, przyjętym owacją na stojąco Leszek Miller.

Program SLD ma cztery filary: pracę, edukację, zdrowie i gospodarkę. L. Miiler zapowiedział m.in. wprowadzenie 3 stawki podatku PIT dla najlepiej zarabiających - 45-50 proc., obniżenie CIT dla firm o 1 proc., ulgi inwestycyjne dla przedsiębiorców, refundację do dwóch lat przez budżet składki ZUS dla firm zatrudniających absolwentów, likwidację umów śmieciowych, uproszczenie zakładania spółek i obniżenie kosztów w tym zakresie. - Każda praca jest lepsza niż zasiłek - podkreślił szef partii.

SLD ostro będzie się też przeciwstawiać prywatyzacji majątku publicznej służby zdrowia -"pacjent ważniejszy od pieniądza" - i urynkowieniu edukacji.

W dyskusji - obok m.in. Józefa Oleksego - mówił deformacjach kapitalizmu, zagrażających ładowi społecznemu, Joanny Senyszyn - o podatku kościelnym zamiast odpisów, o likwidacji ulg podatkowych - ok. 3 mld zł -  dla kościelnych osób prawnych  - wystąpił Piotr Gontarek z Pomorza. Zaapelował do Aleksandra Kwaśniewskiego, żeby przynajmniej nie przeszkadzał, skoro nie chce pomagać. - Były prezydent, chluba SLD, zapomniał skąd wyrastają mu nogi. Nawet tak bardzo utalentowany polityk nie byłby prezydentem dwie kadencje, gdyby nie praca kilkudziesięciu tysięcy członków i sympatyków lewicy z SdRP i SLD. Nic nie zwalnia b. prezydenta od lojalności wobec naszego środowiska - podkreślił P. Gontarek nagradzany wielokrotnie brawami.

Podczas kongresu opublikowano wyniki internetowego sondażu programowego, w którym wypowiedziało się 13 725 osób. Za wprowadzeniem trzeciej stawki podatku dla najzamożniejszych Polaków opowiedziało się 84 proc. respondentów, przeciw 7 proc. Za wyborem prezydenta RP przez zgromadzenie narodowe było 31 proc., przeciw 56 proc. Za likwidacją OFE przy jednoczesnym przekazaniu składki OFE do ZUS wypowiedziało się 60 proc., przeciw było 25 proc. Natomiast za wprowadzeniem parytetów wyborczych - po 50 proc. na listach - było 45 proc., a przeciw 41 proc.
(jar)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież