Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

SLD nie jest partią białej flagi

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 29 kwietnia 2012 08:36

- Byliśmy, jesteśmy, będziemy. Zjechaliśmy dziś do Warszawy na nasz kongres, choć przepowiadano, że przyjedziemy na własny pogrzeb. SLD nie jest partią kapitulacji i białej flagi. Sojusz jeszcze raz jak ptak musi rozwinąć skrzydła i zerwać się do wielkiego lotu - powiedział na kongresie SLD Leszek Miller, przewodniczący partii, który spektakularnie powstał z martwych. Delegat z Pomorza, Piotr Gontarek, ostro zaatakował Aleksandra Kwaśniewskiego - nieobecny, niezaproszony - wzbudzając aplauz zebranych.
Jedyny kandydat SLD na to stanowisko otrzymał w głosowaniu 92 proc. poparcia przy ponad 60 proc. frekwencji wyborczej. Niemal jednogłośnie blisko 900 delegatów wybrało też nowego sekretarza generalnego partii, Krzysztofa Gawkowskiego (32 l.), sekretarza mazowieckiego SLD. Więcej perturbacji było z wyborami wiceprzewodniczących. O 6 stanowisk ubiegało się 13 kandydatów. 6 rekomendował osobiście Leszek Miller. Z tej grupy delegaci poparli Joannę Agatowską, Paulinę Piechnę-Więckiewicz, Joannę Senyszyn i Leszka Aleksandrzaka. Pozostałe dwa miejsca przypadły Józefowi Oleksemu i Bogusławowi Liberadzkiemu. Poparcia delegatów nie uzyskali m.in. Dariusz Joński, Marek Dyduch, Krystyna Łybacka i Marek Siwiec.

- Państwo prawa, demokracji, równych szans, tolerancji, równoprawnej pozycji kobiet i mężczyzn. Państwo świeckie, które nie narzuca swoim obywatelom, kiedy mają się modlić i gdzie. Konstytucja jest zawsze ważniejsza niż Ewangelia. Zaproponuje, żebyśmy za cztery lata przejęli władzę w Polsce - powiedział w wystąpieniu programowym, przyjętym owacją na stojąco Leszek Miller.

Program SLD ma cztery filary: pracę, edukację, zdrowie i gospodarkę. L. Miiler zapowiedział m.in. wprowadzenie 3 stawki podatku PIT dla najlepiej zarabiających - 45-50 proc., obniżenie CIT dla firm o 1 proc., ulgi inwestycyjne dla przedsiębiorców, refundację do dwóch lat przez budżet składki ZUS dla firm zatrudniających absolwentów, likwidację umów śmieciowych, uproszczenie zakładania spółek i obniżenie kosztów w tym zakresie. - Każda praca jest lepsza niż zasiłek - podkreślił szef partii.

SLD ostro będzie się też przeciwstawiać prywatyzacji majątku publicznej służby zdrowia -"pacjent ważniejszy od pieniądza" - i urynkowieniu edukacji.

W dyskusji - obok m.in. Józefa Oleksego - mówił deformacjach kapitalizmu, zagrażających ładowi społecznemu, Joanny Senyszyn - o podatku kościelnym zamiast odpisów, o likwidacji ulg podatkowych - ok. 3 mld zł -  dla kościelnych osób prawnych  - wystąpił Piotr Gontarek z Pomorza. Zaapelował do Aleksandra Kwaśniewskiego, żeby przynajmniej nie przeszkadzał, skoro nie chce pomagać. - Były prezydent, chluba SLD, zapomniał skąd wyrastają mu nogi. Nawet tak bardzo utalentowany polityk nie byłby prezydentem dwie kadencje, gdyby nie praca kilkudziesięciu tysięcy członków i sympatyków lewicy z SdRP i SLD. Nic nie zwalnia b. prezydenta od lojalności wobec naszego środowiska - podkreślił P. Gontarek nagradzany wielokrotnie brawami.

Podczas kongresu opublikowano wyniki internetowego sondażu programowego, w którym wypowiedziało się 13 725 osób. Za wprowadzeniem trzeciej stawki podatku dla najzamożniejszych Polaków opowiedziało się 84 proc. respondentów, przeciw 7 proc. Za wyborem prezydenta RP przez zgromadzenie narodowe było 31 proc., przeciw 56 proc. Za likwidacją OFE przy jednoczesnym przekazaniu składki OFE do ZUS wypowiedziało się 60 proc., przeciw było 25 proc. Natomiast za wprowadzeniem parytetów wyborczych - po 50 proc. na listach - było 45 proc., a przeciw 41 proc.
(jar)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież