Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

SLD nie jest partią białej flagi

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 29 kwietnia 2012 08:36

- Byliśmy, jesteśmy, będziemy. Zjechaliśmy dziś do Warszawy na nasz kongres, choć przepowiadano, że przyjedziemy na własny pogrzeb. SLD nie jest partią kapitulacji i białej flagi. Sojusz jeszcze raz jak ptak musi rozwinąć skrzydła i zerwać się do wielkiego lotu - powiedział na kongresie SLD Leszek Miller, przewodniczący partii, który spektakularnie powstał z martwych. Delegat z Pomorza, Piotr Gontarek, ostro zaatakował Aleksandra Kwaśniewskiego - nieobecny, niezaproszony - wzbudzając aplauz zebranych.
Jedyny kandydat SLD na to stanowisko otrzymał w głosowaniu 92 proc. poparcia przy ponad 60 proc. frekwencji wyborczej. Niemal jednogłośnie blisko 900 delegatów wybrało też nowego sekretarza generalnego partii, Krzysztofa Gawkowskiego (32 l.), sekretarza mazowieckiego SLD. Więcej perturbacji było z wyborami wiceprzewodniczących. O 6 stanowisk ubiegało się 13 kandydatów. 6 rekomendował osobiście Leszek Miller. Z tej grupy delegaci poparli Joannę Agatowską, Paulinę Piechnę-Więckiewicz, Joannę Senyszyn i Leszka Aleksandrzaka. Pozostałe dwa miejsca przypadły Józefowi Oleksemu i Bogusławowi Liberadzkiemu. Poparcia delegatów nie uzyskali m.in. Dariusz Joński, Marek Dyduch, Krystyna Łybacka i Marek Siwiec.

- Państwo prawa, demokracji, równych szans, tolerancji, równoprawnej pozycji kobiet i mężczyzn. Państwo świeckie, które nie narzuca swoim obywatelom, kiedy mają się modlić i gdzie. Konstytucja jest zawsze ważniejsza niż Ewangelia. Zaproponuje, żebyśmy za cztery lata przejęli władzę w Polsce - powiedział w wystąpieniu programowym, przyjętym owacją na stojąco Leszek Miller.

Program SLD ma cztery filary: pracę, edukację, zdrowie i gospodarkę. L. Miiler zapowiedział m.in. wprowadzenie 3 stawki podatku PIT dla najlepiej zarabiających - 45-50 proc., obniżenie CIT dla firm o 1 proc., ulgi inwestycyjne dla przedsiębiorców, refundację do dwóch lat przez budżet składki ZUS dla firm zatrudniających absolwentów, likwidację umów śmieciowych, uproszczenie zakładania spółek i obniżenie kosztów w tym zakresie. - Każda praca jest lepsza niż zasiłek - podkreślił szef partii.

SLD ostro będzie się też przeciwstawiać prywatyzacji majątku publicznej służby zdrowia -"pacjent ważniejszy od pieniądza" - i urynkowieniu edukacji.

W dyskusji - obok m.in. Józefa Oleksego - mówił deformacjach kapitalizmu, zagrażających ładowi społecznemu, Joanny Senyszyn - o podatku kościelnym zamiast odpisów, o likwidacji ulg podatkowych - ok. 3 mld zł -  dla kościelnych osób prawnych  - wystąpił Piotr Gontarek z Pomorza. Zaapelował do Aleksandra Kwaśniewskiego, żeby przynajmniej nie przeszkadzał, skoro nie chce pomagać. - Były prezydent, chluba SLD, zapomniał skąd wyrastają mu nogi. Nawet tak bardzo utalentowany polityk nie byłby prezydentem dwie kadencje, gdyby nie praca kilkudziesięciu tysięcy członków i sympatyków lewicy z SdRP i SLD. Nic nie zwalnia b. prezydenta od lojalności wobec naszego środowiska - podkreślił P. Gontarek nagradzany wielokrotnie brawami.

Podczas kongresu opublikowano wyniki internetowego sondażu programowego, w którym wypowiedziało się 13 725 osób. Za wprowadzeniem trzeciej stawki podatku dla najzamożniejszych Polaków opowiedziało się 84 proc. respondentów, przeciw 7 proc. Za wyborem prezydenta RP przez zgromadzenie narodowe było 31 proc., przeciw 56 proc. Za likwidacją OFE przy jednoczesnym przekazaniu składki OFE do ZUS wypowiedziało się 60 proc., przeciw było 25 proc. Natomiast za wprowadzeniem parytetów wyborczych - po 50 proc. na listach - było 45 proc., a przeciw 41 proc.
(jar)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież