Marek Jakubiak: Nie trwać w okopach! » Trzeba żyć chwilą, ale też planować, mieć elastyczność odreagowywania na zmieniającą się sytuację. T... Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji » Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał zmiany w pierwszej turze był większy n... Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-...
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
czwartek, 07 grudnia 2023 17:42
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Jak się tu znaleźliśmy?
wtorek, 28 listopada 2023 14:22
Jak się tu znaleźliśmy?
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci mówi

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Biografia prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
czwartek, 09 czerwca 2016 17:35

Kto odpowiada za tragedię lotu Tu-154M do Smoleńska? Jaka gra dyplomatyczna toczyła się wokół wizyty delegacji na 70-lecie zbrodni katyńskiej? Czym był przemysł pogardy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań próbują szukać i znaleźć autorzy biografii Lecha Kaczyńskiego. W poniedziałek, 13 czerwca o godz. 17 w Sali BHP w Gdańsku odbędzie się pomorska premiera książki „Prezydent Lech Kaczyński 2005-2010”. To druga część biografii byłego prezydenta, której pierwszy tom ukazał się w 2013 roku.Opowieść zaczyna się od kampanii wyborczej w 2005 roku. Jej ponad 600-stronicowy drugi tom autorstwa dr. hab. Sławomira Cenckiewicza, autora licznych publikacji o najnowszej historii Polski, od stycznia 2016 r. dyrektora Centralnego Archiwum Wojskowego  i Adama Chmieleckiego, dziennikarza Magazynu Solidarność, obejmuje prezydenturę Lecha Kaczyńskiego.


– Naszą opowieść zaczynamy od podwójnej kampanii wyborczej w 2005 roku. Była to jedna z najdłuższych i najbardziej zaciekłych, ale także najbardziej merytorycznych i profesjonalnych rywalizacji wyborczych po 1989 roku. To właśnie wtedy Lech Kaczyński stworzył hasło Polski Solidarnej. Nie był to pusty slogan. Prezydent wypełnił go treścią, a jako były związkowiec i specjalista od prawa pracy wiedział, na czym polega narodowa solidarność – mówi Adam Chmielecki, współautor książki.


altSzczególną uwagę przyciągają zamieszone w publikacji dokumenty w tym korespondencja między kancelarią premiera Donalda Tuska a kancelarią prezydenta Lecha Kaczyńskiego przed wylotem do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku.


W pracy odnajdziemy Lecha Kaczyńskiego jako polityka reprezentującego interesy Rzeczpospolitej. Autorzy przypominają „przemysł pogardy” oraz opisują dramatyczne momenty prezydentury, m.in. przyjazd prezydentów Europy Środkowej do Tbilisi w czasie wojny rosyjsko-gruzińskiej.  

S. Cenckiewicz, A. Chmielecki, „Prezydent Lech Kaczyński 2005-2010”, wyd. Fronda, Warszawa 2016.

ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież