Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar... Zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska » 15 maja 2023 r. zmarła prof. dr hab. n. med. Barbara Krupa-Wojciechowska, rektor Gdańskiego Uniwersy...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE: 33:27
sobota, 27 maja 2023 21:23
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE: 33:27
W niedzielę o godz. 14.00 w Poznaniu rozpocznie się mecz ebebe PSŻ
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
poniedziałek, 01 maja 2023 14:11
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i Centrum Sportu i

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radni Prawa i Sprawiedliwości przeciwni strefie płatnego parkowania przy UCK

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
piątek, 18 listopada 2016 22:34

Radni Prawa i Sprawiedliwości są przeciwni poszerzeniu stref płatnego parkowania m.in. tej przy ulicy Smoluchowskiego, znajdującej się w sąsiedztwie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, która zaczęła funkcjonować 1 października tego roku. – Władze nie rozwiązują problemu parkowania, nie ma większej ilości miejsc do parkowania, tylko stara się zmusić mieszkańców, czy też gości do płacenia – mówi Kazimierz Koralewski.


Strefa płatnego parkowania obejmująca m.in. ulicę Smoluchowskiego wzbudza wiele kontrowersji ze względu na to, że znajduje się ona obok dwóch dużych placówek, czyli Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W obu instytucjach pracuje wiele osób, każdego dnia do placówek przyjeżdża mnóstwo pacjentów. Transport zbiorowy w okolicach placówek nie jest szczególnie rozwinięty – jeździ tam, średnio dwa razy na godzinę, jedna linia autobusowa, a do przystanku tramwajowego, który znajduje się w znacznej odległości od UCK i GUMedu, trzeba dojść, co często stanowi barierę nie do pokonania dla osób chorych.Poszerzona strefa płatnego parkowania przy ulicy Smoluchowskiego zaczęła działać 1 października i niewątpliwie zaskoczyła kierowców, którzy dotychczas parkowali swoje samochody na tym terenie za darmo. Wielu z nich zwyczajnie nie wiedziało, że od 1 października muszą płacić 3 zł za pierwszą godzinę postoju i z tego powodu otrzymało wezwania do dodatkowej opłaty, czyli, mówiąc wprost, mandaty w wysokości 50 zł.


Władze Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego wiedziały, że taka strefa ma powstać, jednak póki co mają związane ręce jeśli chodzi o polepszenie sytuacji parkingowej na terenie placówki, ze względu na powstający nowy budynek szpitalny. Nasza reporterka zapytała o stanowisko dyrekcji w sprawie poszerzenia strefy płatnego parkowania o ulice bezpośrednio sąsiadujące z UCK.

– Trudno powiedzieć [jakie jest stanowisko red.], gdyż strefę płatnego parkowania od dawna zamierzano wprowadzić na ulicy przylegającej do szpitala. Ubolewam, że do czasu zakończenia inwestycji budowy nowego szpitala na obecnym terenie tj. do 2021 roku nie mam możliwości stworzenia dla pacjentów, pracowników i dostawców dogodnych warunków do parkowania na naszym terenie. Będę poszukiwać potrzebnych na to środków i w przyszłości zamierzamy wybudować parking wielopoziomowy dla wszystkich interesariuszy szpitala – odpowiedziała Ewa Książek-Bator, dyrektor naczelna Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.


O opinię w sprawie poszerzenia strefy płatnego parkowania w rejonie UCK zapytaliśmy przewodniczącego klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska Kazimierza Koralewskiego.

– Co do zasady byliśmy przeciwni tym strefom płatnego parkowania, ponieważ one coraz szerszymi kręgami zajmują powierzchnię Gdańska, natomiast władze nie rozwiązują problemu parkowania, nie ma większej liczby miejsc do parkowania, tylko stara się zmusić mieszkańców, czy też gości do płacenia. Zdaję sobie sprawę, że Szpital Kliniczny leczy ludzi z terenu całego województwa, więc trudno sobie wyobrazić, żeby przyjeżdżali, jako chorzy, tramwajem, stąd na pewno ta okolica wymaga budowy miejsc parkingowych przez miasto. Może to być w porozumieniu z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Rozwiązanie prezydenta to jest takie powiedziałbym przysypywanie pudrem nabrzmiałych problemów – powiedział Kazimierz Koralewski.


Nasza reporterka zapytała czy do radnych Prawa i Sprawiedliwości przemawia argument, którym podpierają się władze miasta, jakoby strefa płatnego parkowania miała sprzyjać rotacji samochodów na miejscach parkingowych.

– Oczywiście, że płatność wymusza pewnego rodzaju rotację, bo jeżeli się płaci 3 zł za godzinę postoju, to jest to jednak konkretny pieniądz dla kierowców i to zmusza do rotacji, natomiast jeżeli są to wizyty niezbędne, bo mówi się, że na zdrowiu się nie zaoszczędzi, więc ktoś udając się czy to do poradni, czy na badanie musi spędzić tam kilka godzin, no to niestety musi do kosztów tej wizyty dołożyć ten koszt parkowania. Równie dobrze można by zabezpieczyć miejsca parkingowe w okolicy, po prostu należałoby je wybudować na terenach miejskich. Wówczas ten koszt byłby po stronie gminy, a w tej chwili ten problem przerzuca się na mieszkańca. Miejsc parkingowych nie przybywa, problemów nie ubywa, stąd jesteśmy przeciwni takiemu poszerzaniu płatnych stref parkingowych – powiedział Kazimierz Koralewski.Nasza reporterka zapytała czy do radnych Prawa i Sprawiedliwości przemawia argument, którym podpierają się władze miasta, jakoby strefa płatnego parkowania miała sprzyjać rotacji samochodów na miejscach parkingowych.


GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież