Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gdańscy mistrzowie Monopoly

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
wtorek, 22 listopada 2016 23:49

I Mistrzostwa Monopoly Edycji Gdańskiej, których organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 69 w Gdańsku, zostały rozstrzygnięte. Najlepszy okazał się uczniowski duet ze Szkoły Podstawowej nr 55 - Olaf Kiryło i Łukasz Grzybowski. Mistrzostwa miały formę terenowej gry miejskiej, która zakończyła się w Kawiarni Oficyna Gdańska, gdzie nagrodzono zwycięzców i świętowano. Pierwsza edycja turnieju, którego pomysłodawcą jest dyrektor SP nr 69 Kamil Gajewski, okazała się sukcesem, dlatego organizatorzy zapowiadają kontynuację mistrzostw w przyszłym roku.


Finał I Mistrzostw Monopoly Edycji Gdańskiej rozegrany został w formie miejskiej gry terenowej. Zawodnicy grali w parach. Sześcioro finalistów, ze Szkoły Podstawowej nr 55, Szkoły Podstawowej nr 49 oraz Szkoły Podstawowej nr 79, miało za zadanie kupić od właścicieli obiektów  nieruchomości. Do kupienia były m.in. Marina Gdańska, Długi Targ, Restauracja Goldwasser oraz Muzeum Bursztynu. Gracze mogli się targować, z czego chętnie korzystali. Ich zadanie polegało na zgromadzeniu jak największej ilości aktywów, czyli nieruchomości i dolarów Monopoly. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat finansów i nieruchomości, czym pozytywnie zaskoczyli organizatorów. Ostatni etap mistrzostw miał mieć formę wyścigu, ale uczestnicy woleli spacerowe tempo, dzięki czemu mogli podziwiać piękno Gdańska. Atmosfera była wyśmienita, a dzieciaki, podobnie jak w poprzednich etapach mistrzostw, bawiły się doskonale.


- Na pewno uczestnicy bawili się fantastycznie i byli rewelacyjnie przygotowani. Odpowiadali bezbłędnie na pytania, opowiadali nam o nieruchomościach, które były zaznaczone na mapie i dotarli do nich bezbłędnie. Dodatkowo na tyle dobrze poradzili sobie z zadaniem, że skończyli szybciej, niż przewidywaliśmy. Chcielibyśmy, żeby to wydarzenie wpisało się w tradycję szkoły. Pomimo tego że był to ogrom przygotowań, przy którym pracował cały sztab ludzi, żeby wszystko wypadło dobrze, to myślę, że w przyszłym roku będziemy organizować II Mistrzostwa Monopoly - powiedziała Anna Małecka ze Szkoły Podstawowej nr 69, przewodnicząca jury i organizatorka mistrzostw.


alt


Ogłoszenie wyników i fetowanie po mistrzostwach odbyło się w niedawno otwartej Kawiarni Oficyna Gdańska, która mieści się przy ulicy Chlebnickiej 24/25. Właścicielka kawiarni Marta Michałowska przyjęła wszystkich bardzo ciepło. Na młodych zawodników, opiekunów oraz organizatorów czekały ciasteczka, słone przekąski, herbata i kawa. Podczas uroczystości wręczenia nagród obecni byli Grzegorz Kryger - zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego, Monika Orchowska z Fundacji Gdańskiej oraz Renata Jurkiewicz - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 49.


Poziom mistrzostw był wyrównany - zawodnicy osiągnęli podobne wyniki, jednak zwycięzcą mógł być tylko jeden zespół.


Miejsce III zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 49 - Klaudia Daniel i Kacper Janczuk - z łącznym wynikiem 890 dolarów Monopoly. Klaudia i Kacper kupili Marinę Gdańską oraz Długi Targ.


II miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 79 - Bartosz Wrona oraz Wojciech Piekarski, którzy zdobyli łącznie 900 dolarów Monopoly. Chłopcy kupili Ratusz Głównego Miasta i Muzeum Bursztynu.


Zdobywcami I miejsca i zwycięzcami I Mistrzostw Monopoly Edycji Gdańskiej zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 55 - Olaf Kiryło i Łukasz Grzybowski - z łącznym wynikiem 920 dolarów Monopoly. Mistrzowie kupili Żurawia oraz Restaurację Goldwasser.


alt

Mistrzowie gdańskiego Monopoly: Olaf Kiryło i Łukasz Grzybowski wraz ze swoją opiekunką (SP nr 55)


Finaliści otrzymali, z rąk dyrektora Szkoły Podstawowej nr 69 Kamila Gajewskiego, nagrody m.in. medale, puchary oraz dyplomy. Zwycięzcy uhonorowani zostali także nagrodą specjalną - własnymi grami gdańskiej edycji Monopoly. Upominki, w postaci filiżanek z wizerunkiem patrona szkoły gen. Stanisława Sosabowskiego, otrzymali także opiekunowie zawodników i przedstawiciele sponsorów.


alt

Zdobywcy II miejsca Bartosz Wrona i Wojciech Piekarski wraz z opiekunem (SP nr 79)


alt

Zdobywcy III miejsca Klaudia Daniel i Kacper Janczuk (SP nr 49)


Po ogłoszeniu wyników na stole pojawił się piękny i przede wszystkim pyszny borówkowy tort, który przygotowała Kawiarnia Oficyna Gdańska.


alt


alt

Dyrektor SP nr 69 Kamil Gajewski wręcza upominek Marcie Michałowskiej z Kawiarni Oficyna Gdańska


alt

Marta Michałowska (Kawiarnia Oficyna Gdańska)


A jakie emocje towarzyszyły zwycięzcom? Zapytaliśmy Łukasza i Olafa jakie to uczucie być pierwszymi mistrzami gdańskiego Monopoly.

- Fajne. Na siedemnaście szkół wygraliśmy. Fart, ale też umiejętności - powiedział Olaf Kiryło.


Zapytaliśmy także, który etap podobał się chłopcom bardziej - szkolny, czy terenowy.

- Obydwa mi się podobały - powiedział Olaf.

- Mnie bardziej podobał się ten dzisiejszy, bo nie było tak głośno i gorąco - odpowiedział Łukasz Grzybowski.


Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież