Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańscy mistrzowie Monopoly

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
wtorek, 22 listopada 2016 23:49

I Mistrzostwa Monopoly Edycji Gdańskiej, których organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 69 w Gdańsku, zostały rozstrzygnięte. Najlepszy okazał się uczniowski duet ze Szkoły Podstawowej nr 55 - Olaf Kiryło i Łukasz Grzybowski. Mistrzostwa miały formę terenowej gry miejskiej, która zakończyła się w Kawiarni Oficyna Gdańska, gdzie nagrodzono zwycięzców i świętowano. Pierwsza edycja turnieju, którego pomysłodawcą jest dyrektor SP nr 69 Kamil Gajewski, okazała się sukcesem, dlatego organizatorzy zapowiadają kontynuację mistrzostw w przyszłym roku.


Finał I Mistrzostw Monopoly Edycji Gdańskiej rozegrany został w formie miejskiej gry terenowej. Zawodnicy grali w parach. Sześcioro finalistów, ze Szkoły Podstawowej nr 55, Szkoły Podstawowej nr 49 oraz Szkoły Podstawowej nr 79, miało za zadanie kupić od właścicieli obiektów  nieruchomości. Do kupienia były m.in. Marina Gdańska, Długi Targ, Restauracja Goldwasser oraz Muzeum Bursztynu. Gracze mogli się targować, z czego chętnie korzystali. Ich zadanie polegało na zgromadzeniu jak największej ilości aktywów, czyli nieruchomości i dolarów Monopoly. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat finansów i nieruchomości, czym pozytywnie zaskoczyli organizatorów. Ostatni etap mistrzostw miał mieć formę wyścigu, ale uczestnicy woleli spacerowe tempo, dzięki czemu mogli podziwiać piękno Gdańska. Atmosfera była wyśmienita, a dzieciaki, podobnie jak w poprzednich etapach mistrzostw, bawiły się doskonale.


- Na pewno uczestnicy bawili się fantastycznie i byli rewelacyjnie przygotowani. Odpowiadali bezbłędnie na pytania, opowiadali nam o nieruchomościach, które były zaznaczone na mapie i dotarli do nich bezbłędnie. Dodatkowo na tyle dobrze poradzili sobie z zadaniem, że skończyli szybciej, niż przewidywaliśmy. Chcielibyśmy, żeby to wydarzenie wpisało się w tradycję szkoły. Pomimo tego że był to ogrom przygotowań, przy którym pracował cały sztab ludzi, żeby wszystko wypadło dobrze, to myślę, że w przyszłym roku będziemy organizować II Mistrzostwa Monopoly - powiedziała Anna Małecka ze Szkoły Podstawowej nr 69, przewodnicząca jury i organizatorka mistrzostw.


alt


Ogłoszenie wyników i fetowanie po mistrzostwach odbyło się w niedawno otwartej Kawiarni Oficyna Gdańska, która mieści się przy ulicy Chlebnickiej 24/25. Właścicielka kawiarni Marta Michałowska przyjęła wszystkich bardzo ciepło. Na młodych zawodników, opiekunów oraz organizatorów czekały ciasteczka, słone przekąski, herbata i kawa. Podczas uroczystości wręczenia nagród obecni byli Grzegorz Kryger - zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego, Monika Orchowska z Fundacji Gdańskiej oraz Renata Jurkiewicz - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 49.


Poziom mistrzostw był wyrównany - zawodnicy osiągnęli podobne wyniki, jednak zwycięzcą mógł być tylko jeden zespół.


Miejsce III zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 49 - Klaudia Daniel i Kacper Janczuk - z łącznym wynikiem 890 dolarów Monopoly. Klaudia i Kacper kupili Marinę Gdańską oraz Długi Targ.


II miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 79 - Bartosz Wrona oraz Wojciech Piekarski, którzy zdobyli łącznie 900 dolarów Monopoly. Chłopcy kupili Ratusz Głównego Miasta i Muzeum Bursztynu.


Zdobywcami I miejsca i zwycięzcami I Mistrzostw Monopoly Edycji Gdańskiej zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 55 - Olaf Kiryło i Łukasz Grzybowski - z łącznym wynikiem 920 dolarów Monopoly. Mistrzowie kupili Żurawia oraz Restaurację Goldwasser.


alt

Mistrzowie gdańskiego Monopoly: Olaf Kiryło i Łukasz Grzybowski wraz ze swoją opiekunką (SP nr 55)


Finaliści otrzymali, z rąk dyrektora Szkoły Podstawowej nr 69 Kamila Gajewskiego, nagrody m.in. medale, puchary oraz dyplomy. Zwycięzcy uhonorowani zostali także nagrodą specjalną - własnymi grami gdańskiej edycji Monopoly. Upominki, w postaci filiżanek z wizerunkiem patrona szkoły gen. Stanisława Sosabowskiego, otrzymali także opiekunowie zawodników i przedstawiciele sponsorów.


alt

Zdobywcy II miejsca Bartosz Wrona i Wojciech Piekarski wraz z opiekunem (SP nr 79)


alt

Zdobywcy III miejsca Klaudia Daniel i Kacper Janczuk (SP nr 49)


Po ogłoszeniu wyników na stole pojawił się piękny i przede wszystkim pyszny borówkowy tort, który przygotowała Kawiarnia Oficyna Gdańska.


alt


alt

Dyrektor SP nr 69 Kamil Gajewski wręcza upominek Marcie Michałowskiej z Kawiarni Oficyna Gdańska


alt

Marta Michałowska (Kawiarnia Oficyna Gdańska)


A jakie emocje towarzyszyły zwycięzcom? Zapytaliśmy Łukasza i Olafa jakie to uczucie być pierwszymi mistrzami gdańskiego Monopoly.

- Fajne. Na siedemnaście szkół wygraliśmy. Fart, ale też umiejętności - powiedział Olaf Kiryło.


Zapytaliśmy także, który etap podobał się chłopcom bardziej - szkolny, czy terenowy.

- Obydwa mi się podobały - powiedział Olaf.

- Mnie bardziej podobał się ten dzisiejszy, bo nie było tak głośno i gorąco - odpowiedział Łukasz Grzybowski.


Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież