Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar... Zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska » 15 maja 2023 r. zmarła prof. dr hab. n. med. Barbara Krupa-Wojciechowska, rektor Gdańskiego Uniwersy...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE: 7:5
sobota, 27 maja 2023 21:23
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE: 7:5
W niedzielę o godz. 14.00 w Poznaniu rozpocznie się mecz ebebe PSŻ
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
poniedziałek, 01 maja 2023 14:11
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i Centrum Sportu i

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańscy mistrzowie Monopoly

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
wtorek, 22 listopada 2016 23:49

I Mistrzostwa Monopoly Edycji Gdańskiej, których organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 69 w Gdańsku, zostały rozstrzygnięte. Najlepszy okazał się uczniowski duet ze Szkoły Podstawowej nr 55 - Olaf Kiryło i Łukasz Grzybowski. Mistrzostwa miały formę terenowej gry miejskiej, która zakończyła się w Kawiarni Oficyna Gdańska, gdzie nagrodzono zwycięzców i świętowano. Pierwsza edycja turnieju, którego pomysłodawcą jest dyrektor SP nr 69 Kamil Gajewski, okazała się sukcesem, dlatego organizatorzy zapowiadają kontynuację mistrzostw w przyszłym roku.


Finał I Mistrzostw Monopoly Edycji Gdańskiej rozegrany został w formie miejskiej gry terenowej. Zawodnicy grali w parach. Sześcioro finalistów, ze Szkoły Podstawowej nr 55, Szkoły Podstawowej nr 49 oraz Szkoły Podstawowej nr 79, miało za zadanie kupić od właścicieli obiektów  nieruchomości. Do kupienia były m.in. Marina Gdańska, Długi Targ, Restauracja Goldwasser oraz Muzeum Bursztynu. Gracze mogli się targować, z czego chętnie korzystali. Ich zadanie polegało na zgromadzeniu jak największej ilości aktywów, czyli nieruchomości i dolarów Monopoly. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat finansów i nieruchomości, czym pozytywnie zaskoczyli organizatorów. Ostatni etap mistrzostw miał mieć formę wyścigu, ale uczestnicy woleli spacerowe tempo, dzięki czemu mogli podziwiać piękno Gdańska. Atmosfera była wyśmienita, a dzieciaki, podobnie jak w poprzednich etapach mistrzostw, bawiły się doskonale.


- Na pewno uczestnicy bawili się fantastycznie i byli rewelacyjnie przygotowani. Odpowiadali bezbłędnie na pytania, opowiadali nam o nieruchomościach, które były zaznaczone na mapie i dotarli do nich bezbłędnie. Dodatkowo na tyle dobrze poradzili sobie z zadaniem, że skończyli szybciej, niż przewidywaliśmy. Chcielibyśmy, żeby to wydarzenie wpisało się w tradycję szkoły. Pomimo tego że był to ogrom przygotowań, przy którym pracował cały sztab ludzi, żeby wszystko wypadło dobrze, to myślę, że w przyszłym roku będziemy organizować II Mistrzostwa Monopoly - powiedziała Anna Małecka ze Szkoły Podstawowej nr 69, przewodnicząca jury i organizatorka mistrzostw.


alt


Ogłoszenie wyników i fetowanie po mistrzostwach odbyło się w niedawno otwartej Kawiarni Oficyna Gdańska, która mieści się przy ulicy Chlebnickiej 24/25. Właścicielka kawiarni Marta Michałowska przyjęła wszystkich bardzo ciepło. Na młodych zawodników, opiekunów oraz organizatorów czekały ciasteczka, słone przekąski, herbata i kawa. Podczas uroczystości wręczenia nagród obecni byli Grzegorz Kryger - zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego, Monika Orchowska z Fundacji Gdańskiej oraz Renata Jurkiewicz - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 49.


Poziom mistrzostw był wyrównany - zawodnicy osiągnęli podobne wyniki, jednak zwycięzcą mógł być tylko jeden zespół.


Miejsce III zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 49 - Klaudia Daniel i Kacper Janczuk - z łącznym wynikiem 890 dolarów Monopoly. Klaudia i Kacper kupili Marinę Gdańską oraz Długi Targ.


II miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 79 - Bartosz Wrona oraz Wojciech Piekarski, którzy zdobyli łącznie 900 dolarów Monopoly. Chłopcy kupili Ratusz Głównego Miasta i Muzeum Bursztynu.


Zdobywcami I miejsca i zwycięzcami I Mistrzostw Monopoly Edycji Gdańskiej zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 55 - Olaf Kiryło i Łukasz Grzybowski - z łącznym wynikiem 920 dolarów Monopoly. Mistrzowie kupili Żurawia oraz Restaurację Goldwasser.


alt

Mistrzowie gdańskiego Monopoly: Olaf Kiryło i Łukasz Grzybowski wraz ze swoją opiekunką (SP nr 55)


Finaliści otrzymali, z rąk dyrektora Szkoły Podstawowej nr 69 Kamila Gajewskiego, nagrody m.in. medale, puchary oraz dyplomy. Zwycięzcy uhonorowani zostali także nagrodą specjalną - własnymi grami gdańskiej edycji Monopoly. Upominki, w postaci filiżanek z wizerunkiem patrona szkoły gen. Stanisława Sosabowskiego, otrzymali także opiekunowie zawodników i przedstawiciele sponsorów.


alt

Zdobywcy II miejsca Bartosz Wrona i Wojciech Piekarski wraz z opiekunem (SP nr 79)


alt

Zdobywcy III miejsca Klaudia Daniel i Kacper Janczuk (SP nr 49)


Po ogłoszeniu wyników na stole pojawił się piękny i przede wszystkim pyszny borówkowy tort, który przygotowała Kawiarnia Oficyna Gdańska.


alt


alt

Dyrektor SP nr 69 Kamil Gajewski wręcza upominek Marcie Michałowskiej z Kawiarni Oficyna Gdańska


alt

Marta Michałowska (Kawiarnia Oficyna Gdańska)


A jakie emocje towarzyszyły zwycięzcom? Zapytaliśmy Łukasza i Olafa jakie to uczucie być pierwszymi mistrzami gdańskiego Monopoly.

- Fajne. Na siedemnaście szkół wygraliśmy. Fart, ale też umiejętności - powiedział Olaf Kiryło.


Zapytaliśmy także, który etap podobał się chłopcom bardziej - szkolny, czy terenowy.

- Obydwa mi się podobały - powiedział Olaf.

- Mnie bardziej podobał się ten dzisiejszy, bo nie było tak głośno i gorąco - odpowiedział Łukasz Grzybowski.


Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież