Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny... 75-lecie "Mazowsza" w Gdańsku! » W dniu 20 stycznia w bazylice św.Brygidy w Gdańsku odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pi... W tygodniku „Sieci”: Szokujące kulisy ataków na Polskę » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło analizują informacje na temat afery korupcyjnej w ... Pomorska Golgota więźniów KL Stutthof » Zbliża się niechlubna 78. rocznica „Marszu Śmierci”. Plan przymusowej ewakuacji obozu KL Stutthof op...
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
środa, 11 stycznia 2023 20:14
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
Tylko przez ostatnią dekadę 51 proc. akcji w spółce Saur Neptun
Trefl walczył, ale z Jastrzębia wraca bez punktów
sobota, 28 stycznia 2023 20:23
Trefl walczył, ale z Jastrzębia wraca bez punktów
Siatkarze Trefla walczyli, zwłaszcza w pierwszym secie, ale w
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
niedziela, 29 stycznia 2023 19:45
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
Udanie rozpoczęła rundę wiosenną Lechia. Podopieczni Marcina

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
niedziela, 22 stycznia 2023 12:04
„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
Ukazała się kolejna publikacja poświęcona Ignacemu Klukowskiemu
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prawie 4,7 mln zł kary za 18 dni zwłoki PGE Arena Gdańsk

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 13 stycznia 2012 16:36

altKomisja roszczeniowa oceniająca 18-dniowe opóźnienia w budowie stadionu PGE Arena w Gdańsku Letnicy uznała, że wynikły one z przyczyn ostrej ubiegłorocznej zimy (średnia minus 15 st. C i 30 cm warstwa śniegu), jak również z wymogów nałożonych przez UEFA przy realizacji zadania trzeciego związanego z montażem systemu teletechnicznego.Jak stwierdził 13 stycznia podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Gdańska, mec. Franciszek Rogowicz (na zdjęciu trzeci z lewej), dopiero wydanie decyzji 18 lipca 2011 roku na użytkowanie obiektu oznaczało zakończenie budowy tej inwestycji, szacowanej na ogólny koszt 709 mln zł. Początkowy termin zakończenia realizacji z 30 kwietnia, aneksem do umowy, został przedłużony o dwa miesiące do końca czerwca 2011 r. Ale i ten termin był niewystarczający, bo zakończono budowę o 18 dni później, przy obowiązującej karze 260 tys. złotych za każdy dzień zwłoki. Mnożąc tą stawkę razy osiemnaście dni, wykonawca Hydrobudowa Gdańsk będzie musiała ponieść karę w wysokości 4 680 000 zł.


Komisja roszczeniowa na 56 zgłoszonych roszczeń wykonawczych na łączną kwotę około 15 mln zł, uznała za zasadne 31 wniosków, co zmniejszyło finansowe roszczenia do jednego miliona złotych. Jak twierdzi wiceprezydent Miasta Gdańska Andrzej Bojanowski (na zdjęciu drugi z lewej), inwestycja ta dokładnie została skontrolowana przez NIK, który pozytywnie zaopiniował realizację projektu. Projektu, który jako jedyny w Polsce został wykonany, rozliczony i na którym już są rozgrywane mecze piłkarskie. Na nadal budowanych stadionach wrocławskim i poznańskim już wymieniono płyty piłkarskie, a na warszawskim nawet jeszcze jej nie zamontowano. - To dowodzi – jak zaznaczył Ryszard Trykosko, prezes wykonawczego konsorcjum (na zdjęciu pierwszy z lewej) - że ta nasza gdańska inwestycja jest wzorcową i do tego, co równie istotne, bezwypadkową.


alt


Cały obiekt został wybudowany zaledwie w 26 miesięcy. Prace budowlane rozpoczęły się 15 grudnia 2008 r. Trybuny mieszczą 42 105 miejsc siedzących i sto dla osób niepełnosprawnych. Ponadto obiekt dysponuje 40 lożami dla VIP-ów i 1385 miejscami klasy biznesowej. Ma siedem wind, w tym dwie panoramiczne. Zgodnie z wymogami bezpieczeństwa ma oddzielne pomieszczenia dla policji i prokuratorów, którzy na miejscu będą mogli wymierzać kary wobec wszczynających burdy kibiców. W pobliżu może zaparkować 1900 samochodów osobowych i 160 autokarów.


Stadion PGE Arena ma 10-letnią gwarancję. W jej ramach co pół roku muszą być poddawane przeglądowi wszystkie urządzenia. Do 10 maja 2012 r., a więc terminu przekazania obiektu UEFA, wykonawca, jak potwierdził Andrzej Zwierzchowski, członek Zarządu Hydrobudowy (pierwszy z prawej na zdjęciu), umyje bursztynową czaszę oraz odpowiednią farbą zostanie ujednolicony kolor konstrukcji stalowych. Przed czerwcowymi meczami grupowymi EURO 2012 wymieniona też zostanie murawa. Na te prace miasto ma w rezerwie kontraktową kwotę w wysokości 9 mln zł.


Przpomnijmy terminy trzech meczy grupowych:
* Hiszpania – Włochy, 10 czerwca (niedziela), godz. 18.00
* Hiszpania – Irlandia, 14 czerwca (czwartek), godz. 20.45
* Hiszpania – Chorwacja, 18 czerwca (poniedziałek), godz. 20.45
* Mecz ćwierćfinałowy - 22 czerwca (piątek), godz. 20.45, w Gdańsku zagrają zdobywca pierwszego miejsca z grupy B ze zdobywcą drugiego miejsca w grupie A.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież