Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ...
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
wtorek, 05 grudnia 2023 15:10
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prawie 4,7 mln zł kary za 18 dni zwłoki PGE Arena Gdańsk

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 13 stycznia 2012 16:36

altKomisja roszczeniowa oceniająca 18-dniowe opóźnienia w budowie stadionu PGE Arena w Gdańsku Letnicy uznała, że wynikły one z przyczyn ostrej ubiegłorocznej zimy (średnia minus 15 st. C i 30 cm warstwa śniegu), jak również z wymogów nałożonych przez UEFA przy realizacji zadania trzeciego związanego z montażem systemu teletechnicznego.Jak stwierdził 13 stycznia podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Gdańska, mec. Franciszek Rogowicz (na zdjęciu trzeci z lewej), dopiero wydanie decyzji 18 lipca 2011 roku na użytkowanie obiektu oznaczało zakończenie budowy tej inwestycji, szacowanej na ogólny koszt 709 mln zł. Początkowy termin zakończenia realizacji z 30 kwietnia, aneksem do umowy, został przedłużony o dwa miesiące do końca czerwca 2011 r. Ale i ten termin był niewystarczający, bo zakończono budowę o 18 dni później, przy obowiązującej karze 260 tys. złotych za każdy dzień zwłoki. Mnożąc tą stawkę razy osiemnaście dni, wykonawca Hydrobudowa Gdańsk będzie musiała ponieść karę w wysokości 4 680 000 zł.


Komisja roszczeniowa na 56 zgłoszonych roszczeń wykonawczych na łączną kwotę około 15 mln zł, uznała za zasadne 31 wniosków, co zmniejszyło finansowe roszczenia do jednego miliona złotych. Jak twierdzi wiceprezydent Miasta Gdańska Andrzej Bojanowski (na zdjęciu drugi z lewej), inwestycja ta dokładnie została skontrolowana przez NIK, który pozytywnie zaopiniował realizację projektu. Projektu, który jako jedyny w Polsce został wykonany, rozliczony i na którym już są rozgrywane mecze piłkarskie. Na nadal budowanych stadionach wrocławskim i poznańskim już wymieniono płyty piłkarskie, a na warszawskim nawet jeszcze jej nie zamontowano. - To dowodzi – jak zaznaczył Ryszard Trykosko, prezes wykonawczego konsorcjum (na zdjęciu pierwszy z lewej) - że ta nasza gdańska inwestycja jest wzorcową i do tego, co równie istotne, bezwypadkową.


alt


Cały obiekt został wybudowany zaledwie w 26 miesięcy. Prace budowlane rozpoczęły się 15 grudnia 2008 r. Trybuny mieszczą 42 105 miejsc siedzących i sto dla osób niepełnosprawnych. Ponadto obiekt dysponuje 40 lożami dla VIP-ów i 1385 miejscami klasy biznesowej. Ma siedem wind, w tym dwie panoramiczne. Zgodnie z wymogami bezpieczeństwa ma oddzielne pomieszczenia dla policji i prokuratorów, którzy na miejscu będą mogli wymierzać kary wobec wszczynających burdy kibiców. W pobliżu może zaparkować 1900 samochodów osobowych i 160 autokarów.


Stadion PGE Arena ma 10-letnią gwarancję. W jej ramach co pół roku muszą być poddawane przeglądowi wszystkie urządzenia. Do 10 maja 2012 r., a więc terminu przekazania obiektu UEFA, wykonawca, jak potwierdził Andrzej Zwierzchowski, członek Zarządu Hydrobudowy (pierwszy z prawej na zdjęciu), umyje bursztynową czaszę oraz odpowiednią farbą zostanie ujednolicony kolor konstrukcji stalowych. Przed czerwcowymi meczami grupowymi EURO 2012 wymieniona też zostanie murawa. Na te prace miasto ma w rezerwie kontraktową kwotę w wysokości 9 mln zł.


Przpomnijmy terminy trzech meczy grupowych:
* Hiszpania – Włochy, 10 czerwca (niedziela), godz. 18.00
* Hiszpania – Irlandia, 14 czerwca (czwartek), godz. 20.45
* Hiszpania – Chorwacja, 18 czerwca (poniedziałek), godz. 20.45
* Mecz ćwierćfinałowy - 22 czerwca (piątek), godz. 20.45, w Gdańsku zagrają zdobywca pierwszego miejsca z grupy B ze zdobywcą drugiego miejsca w grupie A.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież