"Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie... Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury...
Reklama
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
niedziela, 09 czerwca 2024 20:15
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Poseł Płażyński złożył zawiadomienie do prokuratury w związku z nieprawidłowościami w DRMG

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 19 lipca 2023 16:29

Kacper Płażyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości, złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z zarządzaniem majątkiem i zawieraniem umów przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska, której dyrektorem od 1,5 roku jest Karol Kalinowski.


- Temat konferencji spodoba się pracownikom gdańskich instytucji, urzędu, spółek miejskich, bo chcemy im pokazać, że walczymy oto, aby w miejscach w których pracują było uczciwie, a dla każdego mieszkańca Gdańska walczymy, aby pieniądze nie wyciekały do kolegów, koleżanek, do rodziny, do przyjaciół, byłych wspólników, żeby po prostu te pieniądze pracowały na rzecz mieszkańców Gdańska - powiedział Kacper Płażyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Wracamy do tematu, który poruszaliśmy jakiś czas temu. Mówiliśmy o tym co się dzieje w Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Minęło dużo czasu, a władze Gdańska, jak to mają w zwyczaju, "schowały głowę w piasek". Na przykładzie informacji, które pozyskaliśmy oficjalnie od Miasta Gdańska dobrze, że mamy otwarte okna, bo smród który wyłania się z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska jest naprawdę mocny i gęsty. Pieniądze wylatują stamtąd dla znajomych bardzo szerokim strumieniem. Dyrektor Karol Kalinowski powiedział, że w kancelarii prawnej jest zatrudnionych mniej osób. Według informacji, które uzyskaliśmy to nieprawda. Liczba radców prawnych zatrudnionych na etacie w Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska w 2021 roku wynosiła dwie osoby. Obecnie jest ich tam pięciu. Mimo że ponad dwukrotnie więcej radców prawnych jest zatrudnionych w Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, to pod władzami pana Kalinowskiego zdecydowała ona, że trzeba zawierać dużo więcej kontraktów na obsługę prawną z zewnętrznymi podmiotami prawnymi, na dużo większe kwoty. Pozwoliłem sobie zażądać rejestru umów DRMG od czasu zmiany na pozycji dyrektora. Okazało się, że prawie 900 tysięcy złotych – bo 891 tysięcy z groszami – trafiło na podstawie sześciu podpisanych kontraktów do jednej kancelarii zewnętrznej tylko przez rok panowania pana Kalinowskiego. Należy ona do adwokata, który jest wspólnikiem nowego koordynatora radców prawnych w DRMG. Warto zaznaczyć, że został on zatrudniony w ciągu miesiąca od przejęcia roli dyrektora przez pana Kalinowskiego. Pierwszego dnia urzędowania nowego koordynatora przez radców prawnych zostały zawarte dwie umowy z jego wspólnikiem z kancelarii prawnej, a łącznie było ich sześć na 900 tysięcy złotych. Dyrektor DRMG powinien podać się do dymisji, a wiceprezydent Grzelak – zostać odwołany przez prezydent Gdańska.

alt


– Informowaliśmy wcześniej, że domagamy się dokumentów. Wykonałem telefon do dyrektor Biura Audytu i Kontroli Urzędu Miasta Gdańska z pytaniem, czy w 2023 roku odbyła się jakakolwiek kontrola DRMG. Otrzymałem odpowiedź, że nie, i tak faktycznie było. W przypadku Dyrekcji Rozwoju Miasta Gdańska po zgłoszeniu pana Tomasza Tyczyńskiego zdecydowano o czynnościach wyjaśniających. Sporządzono protokół i jest on wstrząsający. Tu są zawarte poważne zarzuty względem DMRG. Wśród zarzutów znajduje się między innymi przeprowadzenie szkolenia FRIS, w którym specjalizował się dyrektor Kalinowski. Z protokołu wynika, że „realizacja zadania została zlecona przez wykonawcę”. Nie ma tam nazwisk osób prowadzących warsztaty, wobec czego trudno jednoznacznie odnieść się do zarzutów, że szkolenie zlecono firmie zatrudniającej żonę dyrektora Kalinowskiego i jego ówczesnego wspólnika. Ponadto w odpowiedzi z 19 kwietnia 2023 roku dyrektor DRMG oświadczył, że w szkoleniu w roli trenera brał udział między innymi wspólnik z jego poprzedniej spółki. W jaki sposób przeprowadzane są zamówienia w DRMG? Z protokołu wynika, że z wolnej ręki przyznawano różnym podmiotom zamówienia bez konkurencyjności z innymi podmiotami. Zarzutów jest dużo więcej – powiedział Przemysław Majewski, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież